Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VXR starost i problemi koji ga stizu v godinama  (Posjeta: 361 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
VXR starost i problemi koji ga stizu v godinama
« : 12 Listopad, 2014, 14:12:23 »
Sad je na 55tkm, prije nekih 5tkm sam se odlučio pozabaviti s kvačilom/remenom ..nešto je proklizavalo. U prvu ruku sam stavio drugo rabljeno kvačilo...vidno bolje od moga.
Nestale su vibracije i struganje kod kretanja...no skuter je vukao lagano na leru. (Žute oprugice). Taj problem sam kompenzirao sa crvenim oprugicama i sve je izgledalo ocke...ali očito nije bilo sve ocke jer nebi bezveze vukao sa žutim. Stvar je šljakala jedno 5000km da bi se od nekidan vratilo klizanje remena i vibracije kod kretanja. Prvo male naznake...da bi svega kroz 2,3 dana se simptomi jako pojačali. Sad ću rastavit i vidjet stanje dijelova.....no kak da provjerim tolerancije i ustanovim koji sve djelovi su dali svoje? Od variomata do remenica kvačila, zvona.. torque konvertera..

Ima li neki katalog s cijenama novih djelova..da vidim koliko bi me koštalo novo kvačilo, remenica i zvono...jer mi se neda zaebavat više s rabljenim poderanim djelovima.
Jeli itko naručivao dijelove preko e-baya? I jeli imao problema na carini s njima?

Hvala.

Drugo pitanje.
Kako mi skut ima 55tkm i postao je lagani alkoholičar. U zadnje vrijeme voli pit ulje...a osjeti mu se i zadah benge iz kartera ulja. Koliko su to ozbiljni problemi? Koliko smije bit veliki alkoholičar prije nego se poduzmu neke mjere odvikavanja.

Cugno je u zadnjem intervalu od 6000km valjda i 2dcl ulja...a prije nebi skoro niš cugao.
Koja je bolja mjera protiv cuganja:
-čekat da mu se razleti jetra, i zatim mu kupit komplet drugu "rabljenu" mašinu?
-trpat ljekove u njega, potrošit dosta para na doktore i lijekove i nadat se da svejedno ne krepa?

U drugoj soluciji, što bi sve valjalo zamijenit na mašini kad bi se raskopala? I koliko bi to otprilike bilo para u dijelovima? I koliko je to negdje sati rada za skidanje, raskopavanje, sastavljanje i vraćanje mašine?

Hvala!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: VXR starost i problemi koji ga stizu v godinama
« Odgovori #1 : 12 Listopad, 2014, 14:26:49 »
ovo sa proklizavanjem,nije remn u pitanju nego dotrajalo kvačilo i zvono..

kaj se tiče mašine,ako nema luft na radilici,bolje je složit svoju mašinu nego kupovat neku koja je možda u još gorem stanju..

treba promijenit karike,dihtunge,fazni lanac,lanac uljne pumpe..
ušlajfat ventile i siceve ventila i to je onda to..

interval od 6 tkm kak tvornica nalaže je prevelik,nakon tolko km ulje je već skoro pa voda pa ga i proguta malo..
miris benzina u karteru znači da karike lagano puste gorivo
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)