Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem  (Posjeta: 2975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« : 13 Lipanj, 2014, 13:52:59 »
Pozdrav ekipa, evo rodica mi kupila ovi skuter za neku sicu. Ima problema sa paljenjem, znaci triba 5-6 puta napumpat gas i onda tek nekako upali, ako i upali... kad upali, radi nelose, cak i dobro vuce, ali cim se malo zagrije prijenos, iman osjecaj kao da remen proklizava, pri vecoj brzini. Skuter je leza u garazi 4-5 godina, inace je 2005 godiste. Ako ima neka dobra dusa da mi napise koje dijelove(znaci, rolice, remen, kvacilo, cenfralna opruga, federi kvacila itd) da kupujem za njega, znaci dimenzije i te stvari, spasia bi me! trazia sam po forumu ali nisan uspia nac nista. Ako ima ko volje pomoc, ili slucajno da ima istog pa da mi napise, spasia bi me.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16906
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #1 : 13 Lipanj, 2014, 14:17:43 »
imas cijelu temu 50+ stranica kak se slaze boško

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #2 : 13 Lipanj, 2014, 15:10:33 »
Skini deklo i izmjeri širinu remena, ako je odstupanje 1.5mm od originala, triba ga zaminit. Pogledaj koju gramažu valjčića imaš i jesu istrošene (zaravnjene) s ijedne strane.

Remen je 669x18x30 i ja sam ga naručio nekidan sa ebaya za 30-ak kuna, u Splitu neznam di ga možeš nabavit. Rolice su dimenzija 16x13 i najbolje je oko 5 grama, znači od 4.7 do 5.1 gram na serijskom skuteru. Za početak ja nebi ništa dira oko kvačila. Skini karburator i očisti ga, ako već nisi, iščupaš ga sa prirubnice, odvidaš čašicu (donji dio karba), i propušeš diznu, usput pogledaj šta je s membranom, jel slučajno negdi ispucala. Kad si ga već skinia nije loše i da čok pogledaš jel ispravan, malo posla, a zna zadat muka.

Karburator naštelaš, odnosno zagriješ skuter i zavidaš mu malo veći ler gas, vijak za smjesu skroz zavrneš i počneš ga odvidavat sve do točke kada je motor najnemirniji, vratiš za 1/4 i smanjiš ler gas. Da znaš odokativno, vijak triba bit na 1.5-2.5 kruga. I to sve vrati nazad i javi šta ti se čini.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2014, 02:20:57 »
Skini deklo i izmjeri širinu remena, ako je odstupanje 1.5mm od originala, triba ga zaminit. Pogledaj koju gramažu valjčića imaš i jesu istrošene (zaravnjene) s ijedne strane.

Remen je 669x18x30 i ja sam ga naručio nekidan sa ebaya za 30-ak kuna, u Splitu neznam di ga možeš nabavit. Rolice su dimenzija 16x13 i najbolje je oko 5 grama, znači od 4.7 do 5.1 gram na serijskom skuteru. Za početak ja nebi ništa dira oko kvačila. Skini karburator i očisti ga, ako već nisi, iščupaš ga sa prirubnice, odvidaš čašicu (donji dio karba), i propušeš diznu, usput pogledaj šta je s membranom, jel slučajno negdi ispucala. Kad si ga već skinia nije loše i da čok pogledaš jel ispravan, malo posla, a zna zadat muka.

Karburator naštelaš, odnosno zagriješ skuter i zavidaš mu malo veći ler gas, vijak za smjesu skroz zavrneš i počneš ga odvidavat sve do točke kada je motor najnemirniji, vratiš za 1/4 i smanjiš ler gas. Da znaš odokativno, vijak triba bit na 1.5-2.5 kruga. I to sve vrati nazad i javi šta ti se čini.
e ovo se cijeni, toliko dobro prikazano da sam osta bez rici :) skinia sam mu danas karb, saraf od smjese je bia odvidan ne za 1.5-2.5 kruga nego je bia skoro 4 kruga odvidan! Sve san rastavia i stavia u ivasol da se topi do sutra pa cu to lagano sklopit. Gledan neko crijevo na karb je prekidano, znaci crijevo povise dovoda goriva? znas li o cemu se radi? i sa auspuha ide ka neki povrat plinova ili dovod svjezeg zraka na auspuh, di se to triba prikljucit?

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2014, 18:10:49 »
e ovo se cijeni, toliko dobro prikazano da sam osta bez rici :) skinia sam mu danas karb, saraf od smjese je bia odvidan ne za 1.5-2.5 kruga nego je bia skoro 4 kruga odvidan! Sve san rastavia i stavia u ivasol da se topi do sutra pa cu to lagano sklopit. Gledan neko crijevo na karb je prekidano, znaci crijevo povise dovoda goriva? znas li o cemu se radi? i sa auspuha ide ka neki povrat plinova ili dovod svjezeg zraka na auspuh, di se to triba prikljucit?

Jesi li siguran da je bia odvidan za 4 puna kruga (po 360 stupnjeva)? Previše :confused5:

Ja sve sa naftom ili benzinom odmastim, uzmem pinel i lagano prođem jednom, pustim par minuti i pobrišem, odlično bude nakon toga.

Crijevo šta dolazi na karb je prekidano? Nemam pojma, koliko se sićam, na karburator Baotiana dolazi samo crijevo za dovod goriva?! :icon_scratch: Jedino ako možda ne misliš crijevo šta ide iz vakum ventila u prirubnicu (tvrdu gumu na kojoj stoji karburator)?

Ako se ne varam taj povrat plinova ide iz auspuha tamo u crijevo airboxa (filtera zraka), nemam pojma, uglavnom ne triba ti to. To je samo za ekologiju, a kad skineš skuter ide "z" bolje. Samo zalijepi izolir trakom na auspuhu otvor di se prištekavala guma.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #5 : 14 Lipanj, 2014, 21:38:11 »
e ovo se cijeni, toliko dobro prikazano da sam osta bez rici :) skinia sam mu danas karb, saraf od smjese je bia odvidan ne za 1.5-2.5 kruga nego je bia skoro 4 kruga odvidan! Sve san rastavia i stavia u ivasol da se topi do sutra pa cu to lagano sklopit. Gledan neko crijevo na karb je prekidano, znaci crijevo povise dovoda goriva? znas li o cemu se radi? i sa auspuha ide ka neki povrat plinova ili dovod svjezeg zraka na auspuh, di se to triba prikljucit?

Jesi li siguran da je bia odvidan za 4 puna kruga (po 360 stupnjeva)? Previše :confused5:

Ja sve sa naftom ili benzinom odmastim, uzmem pinel i lagano prođem jednom, pustim par minuti i pobrišem, odlično bude nakon toga.

Crijevo šta dolazi na karb je prekidano? Nemam pojma, koliko se sićam, na karburator Baotiana dolazi samo crijevo za dovod goriva?! :icon_scratch: Jedino ako možda ne misliš crijevo šta ide iz vakum ventila u prirubnicu (tvrdu gumu na kojoj stoji karburator)?

Ako se ne varam taj povrat plinova ide iz auspuha tamo u crijevo airboxa (filtera zraka), nemam pojma, uglavnom ne triba ti to. To je samo za ekologiju, a kad skineš skuter ide "z" bolje. Samo zalijepi izolir trakom na auspuhu otvor di se prištekavala guma.
broja sam krugove, 4 kruga  :headbang: neman pojma ko je to radia, al nema pojma sa zivotom! reci mi ima li na webshop narucit dijelove?

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #6 : 15 Lipanj, 2014, 09:39:37 »
Na webshopu ovog foruma nema nešto dijelova za 4T skutere.

Međutim rolice 16x13 bi trebao naći jer i drugi skuteri koriste te rolice, remen ne vjerujem. Pogledaj sam :icon_thumright:

U Splitu (ako si iz Splita) aj u Auto Kreše na Mejašima, oni imaju širok izbor svega za skutere. Ako bude trebalo nešto od dijelova (osim tih potrošnih koje je najbolje uzeti nove) javi se meni.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #7 : 16 Lipanj, 2014, 23:32:03 »
Na webshopu ovog foruma nema nešto dijelova za 4T skutere.

Međutim rolice 16x13 bi trebao naći jer i drugi skuteri koriste te rolice, remen ne vjerujem. Pogledaj sam :icon_thumright:

U Splitu (ako si iz Splita) aj u Auto Kreše na Mejašima, oni imaju širok izbor svega za skutere. Ako bude trebalo nešto od dijelova (osim tih potrošnih koje je najbolje uzeti nove) javi se meni.

Neko je drka po karburtoru gadno! igla je bila na najdonjem zubu, smjesa odvidana 4 kruga kako sam ti reka! Danas sam ustelia karburator da se skuter boji kljuca, pali na zub! radi odlicno! I mala pomoc ako neko nije zna, spojis dodatnu minus zicu sa kleme na alnaser, nema sanse da ce ti ikad vise kurbla tribat! Jos mi je ostala zadnja kocnica za rijesit, blokirala je, a kad sam rastavia da vidim zasto, skoro me srcani strefia!  :redface: pakne su ispale iz svoga lezista, al doslovno ispale. sutra cu to rijesit, pa cu vidit sto dalje. Samo da te pitam, kupia sam novi remen i nece da upadne na variomatu do kraja, jel pametno ubacit sajbicu pa da sidne kako triba i da mi se digne na zadnjim polutkama? hvala na ovoj velikoj pomoci  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #8 : 17 Lipanj, 2014, 12:01:10 »
I ja sam sprovea kabel debljine 5mm sa anlasera na minus pol baterije :icon_thumright: Pali kao mina.

Nisam te razumio to "neće da upadne na variomatu do kraja"?

Evo ovako staviš remen, počinje na 50. sekundi. Znači stisneš kvačilo i tu remen neka upadne koliko god može, pa drugi kraj staviš na bolcnu variomata i onda rukom napraviš par krugova sa njim i on se zategne kako treba. Ovaj na videu je stavio remen pa upalio skuter, dođe na isto.

 

Ako je remen 669x18x30, a imaš Baotiana (Sanlia, Silverstona, Huashu...) sa 10'' kotačima, mora sve štimat!

Edit: Nikakve šajbice nisu potrebne sa originalnom dimenzijom remena, nakon par kilometara će se vjerovatno malo istrošit i prilagodit remen i onda mora sist na variomat.
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2014, 12:03:35 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #9 : 17 Lipanj, 2014, 19:47:54 »
I ja sam sprovea kabel debljine 5mm sa anlasera na minus pol baterije :icon_thumright: Pali kao mina.

Nisam te razumio to "neće da upadne na variomatu do kraja"?

Evo ovako staviš remen, počinje na 50. sekundi. Znači stisneš kvačilo i tu remen neka upadne koliko god može, pa drugi kraj staviš na bolcnu variomata i onda rukom napraviš par krugova sa njim i on se zategne kako treba. Ovaj na videu je stavio remen pa upalio skuter, dođe na isto.

 

Ako je remen 669x18x30, a imaš Baotiana (Sanlia, Silverstona, Huashu...) sa 10'' kotačima, mora sve štimat!

Edit: Nikakve šajbice nisu potrebne sa originalnom dimenzijom remena, nakon par kilometara će se vjerovatno malo istrošit i prilagodit remen i onda mora sist na variomat.
ka da stoji na pola variomata... remen je dimenzija koje si napisa i nece nikako da upadne skroz do dna na bolcen, niti se na zadnjim polutkama digne do vrha, nego skoro cm je upa u polutke :( 669x18x30 su dimenzije... radia je danas cili dan, i navecer nema sanse da primi gas, nema teorije! Ko da je membrana u k!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #10 : 17 Lipanj, 2014, 20:31:04 »
Čudno :icon_scratch:

Jesi uspoređivao original šta je bio na njemu i taj novi? Na 99% Baotiana, pogotovo starijih modela je išao taj remen. I ja imam Baotian 2005. godina i na njemu je 669x18.

A vrati stari remen i vidi.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #11 : 17 Lipanj, 2014, 20:43:59 »
Čudno :icon_scratch:

Jesi uspoređivao original šta je bio na njemu i taj novi? Na 99% Baotiana, pogotovo starijih modela je išao taj remen. I ja imam Baotian 2005. godina i na njemu je 669x18.

A vrati stari remen i vidi.
stari je malo potrosen i on upadne 2 mm vise i 2 mm vise je na polutkama :D nego ovo sa karburatorom? jel moguce da je membrana prnila?

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #12 : 17 Lipanj, 2014, 20:56:10 »
Ovako ti je kod mene

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #13 : 17 Lipanj, 2014, 20:59:00 »
Ovako ti je kod mene

sad racunaj da je skoro cm nize od tvog u polutkama! Motor je radia odlicno do navecer, onda vise nije moga ga primit!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #14 : 17 Lipanj, 2014, 21:03:11 »
Jel se guši kad mu daš gasa ili šta je?

Skini je, vidi jel ima di rupicu i najmanje oštećenje membrane uzrokuje zaje#anciju. Moguće da je do membrane, pogotovo ako si i nju potopia u ivasol. Neznam zapravo koliko je on agresivan za gumu, a vjerovatno je.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #15 : 17 Lipanj, 2014, 21:04:35 »
nisam bas puno pratio od pocetka a da nemas mozda kracu bolcnu variomata?

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: baotian bt50qt-9 dijelovi i problem sa paljenjem
« Odgovori #16 : 17 Lipanj, 2014, 21:10:19 »
Jel se guši kad mu daš gasa ili šta je?

Skini je, vidi jel ima di rupicu i najmanje oštećenje membrane uzrokuje zaje#anciju. Moguće da je do membrane, pogotovo ako si i nju potopia u ivasol. Neznam zapravo koliko je on agresivan za gumu, a vjerovatno je.

skinia sam jexkad sam potopia! ma nije moj skuter, a ovi sta ga je njoj proda govoricda valja, a razumi se on u mehaniku ko a je to u fiziku!