Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoz Bog  (Posjeta: 2103 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Pomoz Bog
« : 05 Kolovoz, 2008, 13:58:05 »
Evo ovako krenut ću s problemima ,pa šta sam uspio riješit.Inače vozi se NRG mc3 2000 god.pred sam tehnički riknula mi svjetla to jest prekidač za svjetla-to sam riješio da sam odspoio žice na prekidaču i zbriko ih te zaštitio izolirkom uglavnom paljenjem motora rade svjetla.Otišao mi bendix-to sam promjenio i sve ok.Na skut.  sam stavio TT role nove s njim ,novi remen i tak motor je išao 80 ns sat mjereno sa corsom,meganom i shivericom na njegovom satu piše 90 a naravno laže,sa takvim stapom je motor prošao jedno 2000 kilometara,e sad dok sam popravljao svjetla uspio sam strgat kiloetar sat tak da ne vidim kak sad ide.Ovdje je glavni problem pred tjedan dana sam na obilaznici prestigao nekog starog Yuga i najednom muuu pad brzine zvuk kao da idem u brijeg a na obrtaljki 7,5 tisučća umjesto uobičajenih 8,5 tisuća obrtaja velim ne vidim koliko idem ali osjetno slabije oko 70 kmh pod punim gasom,sam start nije loš nego kad treba povuć na 50-60 on napravi muuuu  i tak velim kao da idem u brijeg.Možda je problem jer za sam tehnički pregled mi je kolega na variomat stavio neki prsten koji je toliko zagušio skut da je išao na tehničkom 37 kmh da ga je striček džao 2 min na punom gasu da pređe tu brzinu i jedva me pustio.E sad tak sam se vozio do doma i drugo jutro na posao znači nekih10-15 kilometara cca-pri takvom radu motor se vrtio do 13 tisuća obrtaja ubiti klao sam ga ,jesam pazio ali se znalo omaknut na 13 tkm.poslije tehničkog je radio još tjedan dana ok i onda mi se ono na obilaznici desilo.

Pokušao sam sam rješiti neke stvari-očistio sam filter,promjenio svječicu i tu se desio još jedan čudan problem,kad sam kupio skut pred 3 mj.on je imao NGK japanku svječicu stavljanjem gore navedenog setupa sa odmah stavio championku;kad sam očistio filter išao sam mjenjat svječicu pošto nisam pri ruci imao novu stavio sam staru NGK i motor je išao mrvu bolje ali čim je navišim okretajima bio(nije razvijao do 8 tisuća) žmigavci su blicali kao ludi u sekundi 20 puta blicne ,dok je radio na leru blica normalno.Dođem doma zovem kolegu koji je završio za autoelektričara(ali to nije radio već 5-6 god)veli on do mase ti je-ja stavim staru championku nakon što sam je očistio i žmigavci rade normlano,kupio novu championku jednako vuče žmigavci normalno rade.(neki vele do toplionske vrijednosti ti je to što je tak blicalo).

Dakle da rezimiram,nema nikakvih problema osim što skut. više ne ide kak je išao to jest ne vrti do toliko obrtaja,šta da slažem jel možda karb. u pitanju??? ili nešto deseto jer većinu sam slažem a ovo mi je prvi skut tak da pol tog neznam,volio bi kad bi me usmjerili na problem a ne da tjedan dana izgubim sa šarafanjem.Hvala unaprijed.
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #1 : 05 Kolovoz, 2008, 14:26:00 »
ovak to sto ti blinkaju zmigavci je sigurno radi toga sto ti treba svjecica sa rezistorom znaci NGK BR9ES uzmi nekih 3 eura kosta..mora imat rezistor svjecica ...inace pobudale zmigavci i nekad i ostale stvari...a sto se tice ovog pada prefomansi naglog i tog zvuka..to se meni isto tako desilo skoro ...iso odjedon wauuuuu i motor na manje obrtaja radi i nece preko 70,start je ok i sve ostalo ok...poslije par sati ...samo je nesto puklo i ja ga ugasim...rezultat toga puknut klip,karike....ne kazem da je to kod tebe ali meni je imao tekve simptome...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #2 : 05 Kolovoz, 2008, 14:44:42 »
hmm,nadam se da nije jer tu onda ima puno posla,uglavnom napravio sam poslije tog jedno 150 kilometara do pucanja nije došlo,a žmigavci na championku rade ok,hvala ti na pomoći oko svječice.
Možda je karb-nadam se da je ,ako netko ima još kakvu ideju neka kaže.
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #3 : 05 Kolovoz, 2008, 15:29:04 »
ako nisi probaj skinut i ocistit karb...mozda je on zaprljan previse....i pogledaj jesil dobro stavio filter tj onu spuzvu u njemu ...ako se ne stavi dobro ,zna previse zraka uvlacit pa ga gusi...
« Zadnja izmjena: 05 Kolovoz, 2008, 15:34:36 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #4 : 05 Kolovoz, 2008, 20:30:58 »
 :help:slobodno iznesite svoja mišljenja prije nego što počnem po njemu šarafati,što se tiće spužve na filteru ona ubiti ne zatvara skroz nego na samom početku ima mjesta(rupa) nekih 2-3 cm,nije se valjda stisla u pranju hehehehe,hvala na toj opaski išao sam odmah provjerit!!
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #5 : 09 Kolovoz, 2008, 12:43:36 »
još ga nisam rastavio,nisam imao vremena sad sam ulovio nešto cajta pa ću danas pridvečer ili sutra šarafati,vidim da nitko nije bacio neko svoje mišljenje ili iskustvo ,pa eto opet kažem dobrodošla je svaka preporuka da se orijentiram na neke određene stvari hvala
razguliiii

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2008, 13:14:46 »
još ga nisam rastavio,nisam imao vremena sad sam ulovio nešto cajta pa ću danas pridvečer ili sutra šarafati,vidim da nitko nije bacio neko svoje mišljenje ili iskustvo ,pa eto opet kažem dobrodošla je svaka preporuka da se orijentiram na neke određene stvari hvala
aj slikaj kako ti stoji ta spuzva, jer ne bi smjela imati lufta
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2008, 13:19:05 »
jeste skinuli prsten na variomatu poslje tehnickog???

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2008, 13:27:32 »
je skinut je prsten,poslije tehničkog je tjedan dana skut. išao kao i prije,moram digitalac od kolege uzet sutra kad se vrati s mora pa ću slikat spužvu na filteru- (možda se sad neću pravo izrazit ali ću pokušat doćarat)-ne zatvara 2 cm na dijelu koji je prema podnicama a od tog dijela pa do kraja koji ide prema repu skuta. zatvoren je skroz sa spužvom.
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #9 : 29 Kolovoz, 2008, 20:39:07 »
evo riješen je pred par dana karb,očišćen i sve-deltoro 17,5 bar mislimm da je ta oznak uglavnom 17  zarez nešt,dobio sam da dok je motor hladan da bolje vuće nego kad je napravljeno s njim nekih cca 10-15 kilometara ,pa me zanima zašto???

e sad prije čišćenja karba mi motor nije htio upaliti ujutro u 2 sata bilo je oko 5 stupnjeva i bio je sav prekriven rosom-samo je verglo a nije htio upalit ćak sam imao novu svjećicu u gepeku pa sam je odmah zamjenio ali ni čmrk,ujutro je cura probala upaliti i bez problema je upalio...
desni žmigavac mi puno brže blica nego ljevi-znači masa to ću u ponedjeljak -utorak riješiti,,dali ta masa uzrokuje pad obrtaja kad se motor ugrije sa 7,7-8 tisuća na 7,4 -7,5 tisuća okretaja ili nešto deseto hvala na pomoći...
 :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :icon_scratch: :icon_scratch: :help: :help: :help:
razguliiii

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #10 : 30 Kolovoz, 2008, 01:35:40 »
pad obrtaja kad se motor ugrije sa 7,7-8 tisuća na 7,4 -7,5 tisuća okretaja

Pad uzrokuje remen u prijenosu koji se rastegne zbog temperautre. Osim stavljanja kevlar remena nemas drugih mogucnosti obzirom da ti je prijenos kvalitetno hladjen.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #11 : 30 Kolovoz, 2008, 10:03:36 »
hvala na objašnjenju,znači nemam ništa drugo za napravit kelvar remen je gore već nekih 3 tisuće kilometara,jedino u prijenosu što nisam pred 3 tisuće promjenio je centralni feder,da nije možda do njega???
deklo je zbušeno dolje tak da se prijenos valjda hladi dovoljno
e da sad sam se sjetio kad upalim skut i na nogarama je okreće kotač8jako sporo ali ga okreće) znači valjda je ler gas pre jak di ga štelam na karburatoru ili??
razguliiii

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #12 : 30 Kolovoz, 2008, 12:00:00 »
hvala na objašnjenju,znači nemam ništa drugo za napravit kelvar remen je gore već nekih 3 tisuće kilometara,jedino u prijenosu što nisam pred 3 tisuće promjenio je centralni feder,da nije možda do njega???

Onda ocito nije prijenos ako imas kevlar remen. Moze i snjim biti malo razlike u okretajima ali to je skoro neprimjetno i sigurno ne toliko kao kod tebe.
Feder pruza linearan otpor tako da kad bi on i bio oslabljen, bio bi oslabljen stalno.


e da sad sam se sjetio kad upalim skut i na nogarama je okreće kotač8jako sporo ali ga okreće) znači valjda je ler gas pre jak di ga štelam na karburatoru ili??

Serafic koji je na sredini karba i ima vidljivi feder na sebi. Mozes ga prstima okretati.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #13 : 31 Kolovoz, 2008, 10:14:10 »
evo baš sam sad na kavi pričao sa jednim električarom(ne auto nego običnim) pa zato ovo uzimam sa zadrškom.Rekao sam mu da sam svjetla nakon što mi je otišao prekidač riješio na način da sam one 2 žice što idu u prekidač zbrikao i zaštitio izolirkom,te da mi masa sad nije ok da jedan žmigavac brže blicao od drugog i to 3 puta brže.Sad na to je on rekao kao da možda na tim zbrikanim žicama vuće previše struje,ili da ga masa mući pa da bobina nema dost tak nešt,tako da mi obrtaji(odmah i krajnja brzina) nisu na nivou na kojem bi ja htio da budu.

eto ako tko zna u struju nek neš kaže jel ove njegove teze imaju kakvog smisla???
hvala :hello:
razguliiii

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Pomoz Bog
« Odgovori #14 : 31 Kolovoz, 2008, 14:15:55 »
evo baš sam sad na kavi pričao sa jednim električarom(ne auto nego običnim) pa zato ovo uzimam sa zadrškom.Rekao sam mu da sam svjetla nakon što mi je otišao prekidač riješio na način da sam one 2 žice što idu u prekidač zbrikao i zaštitio izolirkom,te da mi masa sad nije ok da jedan žmigavac brže blicao od drugog i to 3 puta brže.Sad na to je on rekao kao da možda na tim zbrikanim žicama vuće previše struje,ili da ga masa mući pa da bobina nema dost tak nešt,tako da mi obrtaji(odmah i krajnja brzina) nisu na nivou na kojem bi ja htio da budu.

eto ako tko zna u struju nek neš kaže jel ove njegove teze imaju kakvog smisla???
hvala :hello:
stavi reglulator napona  :binkybaby: :frajer: