Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji polovan skuter do 50ccm kupit  (Posjeta: 6908 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #20 : 25 Travanj, 2014, 16:27:39 »
U cijeni uloženo-dobiveno, gdje ne ganjaš stil direktora - Da, jesu.

Osobno, vozim mina ac i meni je odličan. Mislim da 80% novih skutera neće doživjeti te godine i kilometražu kakvu moj ima.

Ne znači da mi drugi ne valjaju, ali statistika govori svoje. Dijelovi su dostupniji za pia, samim time i jeftiniji, što ga čini boljim u
omjeru uloženo-dobiveno. A tko ganja neke brutalne performanse - ili neće kupovati skuter, ili će slagati BB. Dakle, gleda se ekonomičnost. Bez ikakvih ljutnji, svak ima pravo na svoje mišljenje, ali nitko nema pravo vrijeđati tuđe!
mina AC je jedna od najjeftinijih mašina..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #21 : 25 Travanj, 2014, 17:14:17 »
Ma ne obazirem se na te dečije provokacije...neozbiljni, neinformisani i nesvesni svoje ograničenosti, ne vide dalje od nosa...vremenom će spoznati...

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #22 : 25 Travanj, 2014, 17:20:32 »
svaki motor moze bit dobar ako ga vozi prava osoba i koja ga odrzaje,nema tu nrg,sf2,aerox,svak moze raz*ebat skuter i da je neznam kakav,samo je do toga koji skuter kome paše,i ako se neko opeka na nekom skuteru neznači da će se opeć sto ostalih ljudi,moje mišljenje je da će svak za svoj skuter rec da je najbolji zato sta ga vozi,ja prvi ću reć da je moja aprilia sr super i nebi je minja za nijedan drugi,al to nema veze sa tim šta čovik traži,najbolje bi bilo kad bi moga probat svaki od ovih par navedenih i vidit sam jer svak ima svoj ukus i svak drugačije razmišlja,tako da ovi savjeti su koliko i dobri toliko i nepotpuni informacija jer opet sto ljudi sto ćudi...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #23 : 25 Travanj, 2014, 17:25:40 »
Lenko nisu svi deca,evo ja imam piaggio i nebi ga više nikad kupio(ovog od 50ccm),ovaj novi runner kojeg vozim i kojeg svi hvale je poluproizvod i preskupa g#vn#rija od skutera,ima on i dobrih strana al definitivno ne vrijedi koliko većina misli da vrijedi.
Isto tak skoro na svakom novom piaggiu proruže lageri većinom puno prije 20tkm,pucaju radilice ko da su od maslaca i to na serijalama,osobno sam vidio par primjera da nebi bilo da izmišljam,al nikad nisam vidio ni čuo da je na minarelli serijali pukla radilica,ili na peži,vidio sam peže koji imaju po 40tkm i nikad otvaranu mašinu(osim dekla),a runnera nikad.

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #24 : 25 Travanj, 2014, 17:33:59 »
meni su lezaji radilice na srki (piaggio nova makinja) otisli na 28000km,a radilica odlicna,na 8000km je stavljen reverse i vario i tako vozen 20000km,i sad stavija base,veci karb.itd...i samo stavija nove lezajeve.a to opet kako koga potrefi jbg..

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #25 : 25 Travanj, 2014, 17:35:19 »
@ Tomi_ZG naravno da nisu ovde sva deca...ne bih da uvredim nekog ozbiljnog, ali neke gorepomenute izjave možeš čuti samo od takvih...
Čovek je lepo pitao za savet i odgovara mu svako ko želi i šta želi...naravno, vređanje je suvišno i nepotrebno, ali uvek ima izroda koji misle da su pametni...I meni je Ditek krv popio, ali bih ga opet uzeo...100 ljudi, 100 ćudi...a ako neko prekorači neke granice, zna se rezultat...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #26 : 25 Travanj, 2014, 17:42:14 »
meni su lezaji radilice na srki (piaggio nova makinja) otisli na 28000km,a radilica odlicna,na 8000km je stavljen reverse i vario i tako vozen 20000km,i sad stavija base,veci karb.itd...i samo stavija nove lezajeve.a to opet kako koga potrefi jbg..
Vjeruj mi smatraj se sretnikom,ti si jedan od rijetkih,jer na novom piaggiu(uključujući i mojem) sam se nagledao svakakvih strahota i to ne uzrokovanih nemarom i neodržavanjem nego tvorničkim fušerajem.
Ja kad sam lickao runnera naguzio me,sad ga ne j#bem ni 5% derem ga maksimalno i vozi,treba znat ko je gazda,normalno redovito ga održavam ko i na početku samo više ne pimplam po njemu ko prije.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16893
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #27 : 25 Travanj, 2014, 19:13:33 »
realno gledano danas ti je sve zivot na staroj slavi
citaj prodaj proizvod skupo a maksimalno pojeftini komponente i radnu snagu da povecas profit

Dobro je poznato da od 2001,02, 03 su se sve firme preorjentirale na alternativnu strategiju poslovanja.
Sastavi proizvod od jeftinijih komponenti koje nisu kvalitetne al drze tolko kolko i garancija na uredaj i s time je prvo pocela
proizvodnja struje i lezajeva  u azijatskim zemljama u kojima u to vrijeme nisu ljudi imali ni vode ni struje u kucama.
Do danas kad se sve radi sveposuda, stanca se zig kvalitete sve mora izgledati jebački bling bling a unutra je patka.

Danas stvari traju u prosjeku 4 godine prije vecih ulaganja odnosno vrijeme dok mali dobi s 16 godina skuter da se vozi do 20te dok sakupi pare za vozacku i vece vozilo to je i namjena tih vozila i te strategije poslovanja.

To da se danas kvaliteta proizvodnje i prije 15tak god. razlikuju drasticno niti ne moramo razlagati.
Nije da danas nemozes dobiti kvalitetan proizvod i kvalitetan dio nego je trziste preplavljeno poluproizvodima i otpadom koji ne zadovoljavju najvise standarde, ali su dovoljno jeftini za sezonu dvije pa opet ista stvar ispocetka.

Ekonomija se promjenila tako i nacin i cilj poslovanja i to mora biti svima jasno
Realno gledano danas je situacija mizerna al takva je kakva je i nema tu velike pomoci tako da kad bi kupovao za sebe 50taka novoga uzeo bi neosa 2t  i odma izbacio serijske gume i stavio variomat.

Kupovat starije skutere koji su bili super pa naglasak je na BILI, jer je stanje upitno jer se lako moze naci ubijenu svinju  i rupu bez dna.
Tak da realno gledaj i vidi sta hoces i na sto se upustas i sam procijeni dal ti se isplati uzet neki rabljeni neos za 4000kn i ulozit 100e u njega il bacit 15000+kn na novu patku.

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #28 : 25 Travanj, 2014, 19:16:53 »
meni su lezaji radilice na srki (piaggio nova makinja) otisli na 28000km,a radilica odlicna,na 8000km je stavljen reverse i vario i tako vozen 20000km,i sad stavija base,veci karb.itd...i samo stavija nove lezajeve.a to opet kako koga potrefi jbg..
Vjeruj mi smatraj se sretnikom,ti si jedan od rijetkih,jer na novom piaggiu(uključujući i mojem) sam se nagledao svakakvih strahota i to ne uzrokovanih nemarom i neodržavanjem nego tvorničkim fušerajem.
Ja kad sam lickao runnera naguzio me,sad ga ne j#bem ni 5% derem ga maksimalno i vozi,treba znat ko je gazda,normalno redovito ga održavam ko i na početku samo više ne pimplam po njemu ko prije.






ja san potrosija virova mi ili ne 6200 kn od 9.miseca na sr-a...dr evo,red sponge,karb 19 polini pakiranje,mhr igličasti,malossi karbon lamelice,pumpa vode,mikro remen,remen,malossi tc,malossi ljubičasti,lezaji i semerinzi radilice,lucas pločice,ulje kočnica textar dot4,gume ml 50,dizne,lulica ngk,svicica ngkbr9es,airbox od runnera,yuasa 9ampera baterija,centralna nogara,rolice polini 2-3 seta,polini klizaci...i dalje se neogu sitit mora bi vidit na računima šta još ima,al je sve novo sta san kupia...i opet mi je drag,crkne i na njemu nešto ko i na svakome i jbg moraš prominit ako misliš dalje,a ja ne podnosin kad nesto nevalja i alergičan san na to i odma to minjan il se strpin dok ne rješin..al opet znan na čemu sam i volim da san miran,a polovne stvari mi nisu napete nego novo,jer novo je uvik novo...otić će nešto i na minareliju,chinareliju,pežou,starom piaggiu,novom piaggiu,nekoga će potrefit da vozi 100 godina bez da šta promine a neko će svako malo,sve je i do vozača i sriće sta dobijes u "paketu" s motorom,dosta puta san pročita da neki prolaze 40000km bez greske a neki dotad promine 2 radilice,3 para lezaja...ugradnja pravilna i održavanje i znaš da nisi ti kriv onda...

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #29 : 25 Travanj, 2014, 20:53:24 »
Svima će nešto crknut ali peži ne crkava ništa. Svi govore runner runeer aerox bla bla bla. Kada sam ja kupovao skuter isto htio sam starog runnera al jbg pežo je uletio za siću i eto kod mene je. I nebi ga mjenjao za ništa. On nejde smjesta nije da će se ćonkice okretat za njim kad proletim jer nemogu proletiti , ali zato ja na njemu ne moram dirati ama baš ništa. Bio je prepolovljen na pola i ni 1 plastika nije pukla , letio sam na sljemenu i opet ništa pado po cesti skako po stepenica, jahao  ,skako s drveta s njim ko da je cross i nemože mu ništa biti. Ventilvar mi se odšerafio u vožnji. Kaj bi vi na runnerima napravili , znate kaj otvorili biste web shop tražili novu radilicu a ja sam fino uzo 14 gedoru i neku kamenčinu da podkajlam vario i stegnuo i idemo dalje. Eto svi vi kaj imate prdekavce slobodno dođite do mene i ispobajte pravu pilu
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #30 : 26 Travanj, 2014, 10:53:11 »
Je ti trollaš ili si ozbiljan?  :icon_scratch:

Svima će nešto crknut ali peži ne crkava ništa. Svi govore runner runeer aerox bla bla bla. Kada sam ja kupovao skuter isto htio sam starog runnera al jbg pežo je uletio za siću i eto kod mene je. I nebi ga mjenjao za ništa. On nejde smjesta nije da će se ćonkice okretat za njim kad proletim jer nemogu proletiti , ali zato ja na njemu ne moram dirati ama baš ništa. Bio je prepolovljen na pola i ni 1 plastika nije pukla , letio sam na sljemenu i opet ništa pado po cesti skako po stepenica, jahao  ,skako s drveta s njim ko da je cross i nemože mu ništa biti. Ventilvar mi se odšerafio u vožnji. Kaj bi vi na runnerima napravili , znate kaj otvorili biste web shop tražili novu radilicu a ja sam fino uzo 14 gedoru i neku kamenčinu da podkajlam vario i stegnuo i idemo dalje. Eto svi vi kaj imate prdekavce slobodno dođite do mene i ispobajte pravu pilu


Ovo je službeno najgluplji post koji sam pročitao unazad duuuugo vremena... Po njemu ti ništa ne rikava, sve što popravljaš je fušeraj žešće kategorije, otporan je na prepolavljanje i plastike su mu od lateksa, jer taj skuter je kurton između tebe i ostatka normalnog svijeta. Pa i dalje skači sa drveta sa njime. Možda skuteru nije ništa (yea, right), ali malo pogledaj sebe i svoje izjave.
Čovječe, još uvijek sam pod šokom kakve gluparije si sve sasuo, tipkovnica stvarno trpi svakakva sranja...

Uvrijedi se ako hoćeš, boli me kifla, i moja inteligencija je uvrijeđena čitajući gornji post..
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #31 : 26 Travanj, 2014, 14:11:35 »
Piaggio/Gilera ti je najbrži i najjači ali i najviše troši. Nisu im udobni skuteri ako je naprijed USD vilica. Skupi su, a za par km/h manje se možeš i ljepše voziti na nekom povoljnijem manje popularnom skuteru.

Što se tiče Peugeota SF, udoban je i dobro je pogođen omjer performansi i potrošnje. Motori im prelaze 40 000+km kada se pazi bez neočekivanih ulaganja. Peugeot je jeftiniji u startu.

Kymco je isto dobar.

Kinezi su poluproizvodi, pa ako ga imaš volje paziti i maziti, poslužiti će te iako vole zakazati na banalnim stvarima.



 

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji polovan skuter do 50ccm kupit
« Odgovori #32 : 27 Travanj, 2014, 23:37:23 »
Danas bas listao jedan prosli broj motopulsa, test skutera, neka Honda NSC50, Aerox, Runner i Pezola SF3, pa se sjetio ove rasprave  :icon_biggrin:
Nemam pojam kakve su (i jesu li ikakve mehanicke razlike pezola duje i trice) al pezola je u skoro apsolutno svemu bila best buy; najbolja oprema, kocnice,najjaca masina, najbolji omjer postrosnje i snage na testu, najbolje performanse, najbolje ubrzanje sa mjesta...Max.brinu nisu mogli izmjeriti jer nisu skidali sajbu sa varia pa je upitnik...
Snaga pezole je bila negdje 5.2ks@oko7300, Runner je imao negdje 4.5ks@ cca 7250, Rox dosta slabiji, a Honda oko 3.3ks ili tako nesto... Prosjecna potrosnja Runnera na testu (znaci serijska špulja) 5.5 lit.  :o
Pug oko 4.5max., Rox nesto manje, a Honda ispod 3  :toothy11:
Po performansama je Rox dosta slabiji od Puga i Runnera... dalje se jbg ne sjecam sta je jos pisalo  :)