Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen  (Posjeta: 647 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« : 03 Svibanj, 2024, 08:05:13 »
Gilera Runner VXR 180
Uzeo sam ga iz više razloga, prije svega, jer sam ja ofarbao opijeskarenu ramu, reparirao i pofarbao vilice, također i felge, i gledao mašinu prije nego što je kupljena (sa VXR200 - stanje). Plastike nisu najbajnije, ali su okej. Ja ih nisam farbao jer nisam imao vremena za njih.
Skuter je farban prošle godine, plastike u ožujku, a sve sklopljeno i upaljeno u veljači. Vozio sam ga više puta i dobro ide. Koliko sam upoznat ima karb od 250cc. Plan sa njime je družiti se neko vrijeme, riješiti tekuće probleme, upoznati se sa starim modelima VXR i prodati dalje bolji primjerak nego što je sada.

Za sad ću nastojati naći odgovarajuće dijelove i plastike koje falu - cijeli prednji blatobran, poklopac akumulatora, zadnji rep sa nosačem za tablicu, žmigavce, sajlu brzinometra, žarulje u farovima, desni retrovizor (imam ga u šteku), ispolirati veliki prednji vizir (nije na fotkama), i eventualno prefarbati plastike ako stignem. Gume su Pirelli Diablo Rosso u 12" dimenzijama. Sve ću detaljno provjeriti, a bez obzira što je složen nedavno, promijeniti ću ulje, filter ulja, filter zraka, svjećicu, ulje u prijenosu i vidit kakvi je remen i ublaživač udaraca remena, pregledati pločice i zamijeniti ulje u kočnicama.












« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2024, 08:17:58 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2024, 08:07:35 »
























Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #2 : 03 Svibanj, 2024, 21:45:16 »

















Dođem doma sa posla, idem se provozati, i naravno neće preko 103 gps... gledam sad što je... vraćam se doma, ali ono skužim da ne vuče dobro. Skidam poklopac u kadi i ... da ne psujem sad.
Znači oni su doslovno samo prebacili mašinu sa karbom nit su išta dalje gledali i tako se vozili. Legendarno.
Nadam se da falš zrak nije ništa ubija, iskreno se nadam da kad mi stignu novi friški OEM dijelovi od selen blok (malossi), čoka, prirubnice, kolina airboxa, filtera zraka, membrane da će raditi normalno i da će ići kako treba. Do tad plan je promijeniti sva crijeva i proučiti VXR i vidit gdje mu je ulaz za čok i zašto nije spojen senzor (temperature pretpostavljam) na instalaciju.
Za sad sam očistio karburator i složio ga nazad do dolaska dijelova.
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #3 : 04 Svibanj, 2024, 14:28:45 »
Idemo dalje. Danas je bio dan za pregledavanje svega i rad sa onime što imam na lageru! Otvorio sam deklo, ispustio sam ulje prijenosa i ulje mašine, antifriz (tj. voda iz slavine), filter ulja skinuo, skinuo dole zadnju čeljust, komplet arm support i felgu, izbio ležajeve, pregledavao sve zapravo. Imao sam i što vidit. Koliko sam upoznao situaciju i poslije kontaktirao dečka koji je slagao, znači dečko je kupio mašinu od frenda, rečeno mu je da je sve servisirano i on bio sretan, zakeljio mašinu, i to je to, vozio se. Nema veze što nije išao "brzo". Naime, u karbu je falilo šarafa, bio je cijeli prljav, remen je bio debel 20,62mm (ne znam koliko nov mora biti), rolice su začudo nove, nisam mjerio težinu, ja sam mijenjao ležaj dekla kad sam mu ofarbao, i naravno ovaj se sad raspao :D nisu stavili podlošku iz vana prije matice. Nije bila podloška ni prije matrice na radilici (variomat).
Isprao sam prijenos sa benzinom, ostavio 1h da ishlapi sve, te nalio Mannol 75w140 ulje, jednu crticu ispod maksimuma. Filter ulja sam vratio, kao i grubi filter ulja koji sam isprao brejk klinerom. Ostavio sam čak da se i iscijedi ulje komplet van i naginjao skuter.
A mislim ono, ne znam. Mašina mi se čini ok, samo sam sebe sam svjesno zeznio jer sam znao od koga kupujem, samo što sam očekivao više. Možda nisam toliko fuša očekivao, eto to je sve što bi moga za reći... hehe









Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #4 : 04 Svibanj, 2024, 14:29:08 »














Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #5 : 04 Svibanj, 2024, 14:29:34 »















Sve u svemu, naručio sam novo: Malossi selen blok, remen, centralna opruga, filter ulja, ulje, prednje i zadnje pločice, sajlu brzinometra, prirubnicu, kolino airboxa, filter zraka, čok, membranu, ona spužvica na karbu.
Plan je za naručiti uz onaj potrošni materijal: drugi sat (celer), prednji blatobran, kadu, plastike oko sata, zadnji blatobran di ide tablica, plastika koja ide na deklo na koju ide guma, airbox, žmigavci komplet, retrovizori, brava i mehanizam za otvaranje sjedala.
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2024, 14:37:42 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #6 : 06 Svibanj, 2024, 20:01:01 »
Danas nakon što sam završio X9 i NRG šarafanje, krenio sam dublje u VXR projekt. Kad sam na sve ono naletio, jednostavno nisam htio ništa više prepustiti slučaju i dobro da sam to napravio.. hahaha...

















Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #7 : 06 Svibanj, 2024, 20:02:23 »
















Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #8 : 06 Svibanj, 2024, 20:11:15 »













Kao što vidite, malo sam osta paff haha ... sva crijeva sam poskidao i bacio, istočio sam iz velikog rezervoara 2 deca benzina, bacio sam mali rezervoar, iz šteka sam našao jedino novi pipac koji je išao na veliki, zategao ga i ostavio tako. Sve će ići novo, a što se tiče crijeva u šteku jedino nemam onaj veliki što povezuje veliki i mali direkt. Plastike sam ostavio sastrane i vjerojatno ću ih pofarbati jer ih ovakve ne mogu gledati. Kadu ću drugu uzet to je 100% a i trebao bih prednji i zadnji blatobran da to bude kako treba. naručiti ću bedliner opet i srediti bumper plastike kao na SR, samo naravno ovaj puta u matt crnoj izvedbi!
Far sam također skinuo, pobrusio sam ga sa 400 i 800 na vodu, sad čekam da nabavim i 1500 papir pa ću ići na poliranje. Probao sam i vidio sam da ide H8 žarulja, samo ne znam dal da idem sa LED ili Halogen izvedbom... khmmmmm .... Preventivno sam naručio brtve poklopca ventila i onog drugog poklopca, zajedno sa malim rezervoarom i plastičnom vakum pumpom.
Zadnju čeljust sam rastavio jer se nije mogla uvući unutra, te sam sve pobrusio i počistio. Za koji dan ću je sklopiti, nema priše. Ovaj put čeljust neću pijeskariti i farbati.

Od danas je još veća narudžba tako da kad sljedeći kupac pogleda ovu temu i vidi što se sve uložilo i izmjenulo, i ako ne ostane impresioniran, onda ne znam hahah
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2024, 20:14:05 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #9 : 06 Svibanj, 2024, 20:21:16 »
Ako ideš na tu noviju pumpu onda mali tank mozes skroz izbacit iz jednadzbe i spojiti direkt iz plastične pumpe u karb. Stariji Runneri imaju Mikuni metalnu pumpu koja je bitno slabija, zato i je taj mali tank slozen.

Ovaj prednji far je od 50cc, jer vxri i SPi imaju farove sa različitim zaruljama na kratkom i dugom svjetlu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #10 : 06 Svibanj, 2024, 22:36:16 »
Pa u originalu imaju stariji VXR200 imaju plastičnu pumpu i ovaj mali tank ...
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen
« Odgovori #11 : Danas u 10:49:26 »
Evo dok čekam GLS da stigne, krenuo sam u skidanje mašine i pripreme svega što mogu odraditi dok ne stignu dijelovi. Uz rolice, svijećica je za sad jedina stvar koje su promijenjene nedavno haha
Prvo sam pokrpao rupe airboxa koje su učinili predugi šarafi. Zatim sam skinuo poklopac ventila i brtve te sam naštelao ventile. Usisne na 010 a ispušne na 015  :icon_thumright:
Pokušao sam izbiti selen blok, ali bez uspjeha... morat ću stvarno nabaviti prešu...















Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002