Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?  (Posjeta: 4555 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #20 : 06 Ožujak, 2014, 20:39:00 »
Ako znas gdje se dizna nalazi u karburatoru odsersfi ju i pogledaj broj. Najbolje ti je nabaviti vecu diznu pa probati da ne kopas dalje po motoru

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #21 : 06 Ožujak, 2014, 20:48:16 »
Ako znas gdje se dizna nalazi u karburatoru odsersfi ju i pogledaj broj. Najbolje ti je nabaviti vecu diznu pa probati da ne kopas dalje po motoru

Vadio sam je sinoć i ponovno propuhivao iako je već sve propuhano. Nisam vidio broj na njoj, mada nisam puno ni zagledao, jer pod sijalicom se i ne vidi kao po danu.
Sutra ću, nadam se uhvatiti korak s vremenom i izvaditi semering kojeg sam večeras načeo. Evo vidio sam što ljudi pišu kako se vadi, pa ću probati. danas sam u Splitu nabavio nove pa se nadam da će to biti uspješna operacija...
Ako i sa novim semeringom (na strani variomata) imadnem istu situaciju probat ću suziti dotok zraka na filter... tako ću dobiti bogatiju smješu, a "dolijevati"gasom koliko se može dodati potežući sajlu. To će mi biti orijentir za diznu jer ne znam gdje i koju nabaviti?
Ako  nakon promjene prvog semeringa i dalje ostane isti problem, ne preostaje mi drugo nego da skidam magnet i vidim u kakvom stanju je semering sa te strane.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #22 : 06 Ožujak, 2014, 20:50:14 »
Ajde ako ne rijesis sa semeringom posaljem ti diznu br. 72 pa probaj

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #23 : 06 Ožujak, 2014, 23:22:13 »
Ajde ako ne rijesis sa semeringom posaljem ti diznu br. 72 pa probaj

o pa to je iznimna gesta pažnje u svijetu koji nas okružuje... na koncu nije ni čudo da bikere krasi velikodušnost i spremnost na humanitarne akcije kao što su darivanje krvi i sl...
HVALA!
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #24 : 07 Ožujak, 2014, 09:28:36 »
Nije to problem postarina 3 kune a meni dizna stoji doma jer mi ju se neda stavljati i testirati jel bu kaj bolje ili gore isao motor, vidio sam da planiras smanjiti rupu da pojacas smjesu, tu soluciju mozes isprobavati kada imas goriva a kod tebe se cijelo vrijeme vrti prica da ostane bez goriva tako da ovaj plan sa oduzimanjem zraka nebu pomogao vec samo veca dizna.

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #25 : 07 Ožujak, 2014, 10:17:54 »
Nije to problem postarina 3 kune a meni dizna stoji doma jer mi ju se neda stavljati i testirati jel bu kaj bolje ili gore isao motor, vidio sam da planiras smanjiti rupu da pojacas smjesu, tu soluciju mozes isprobavati kada imas goriva a kod tebe se cijelo vrijeme vrti prica da ostane bez goriva tako da ovaj plan sa oduzimanjem zraka nebu pomogao vec samo veca dizna.

 Ima smisla!
U svijetu mehanike i ovih štelunga, moramo biti spremni na iznenađenja koja prkose našoj logici, zato svaka ideja ima smisla ako iza nje postoje rezultati kojima se teži  :icon_thumright:
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #26 : 07 Ožujak, 2014, 10:19:35 »
Probaj pa javi rezultate kad sve isprobas javi na pm adresu pa ti posaljem diznu

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #27 : 07 Ožujak, 2014, 11:54:41 »
Kako si poceo rastavit ces citav motor a na kraju neces nista dobiti sa rjesenjem svog problema.Stavio si jacu termogrupu i puhalicu a nisi mjenjao setap karburatora a i da ga promjenis opet ces imati problema jer taj gurtner je napravljen za cistu serijalu a ne za neki tuning.Ako si sam mjenjao termogrupu vjerojatno si uocio razliku u promjeru cilindra i velicini klipa pa probaj logicki zakljuciti dali se taj jaci cilindar moze napuniti sa kolicinom smjese kao i serijski i normalno da dolazi do nestanka benge u karbu jer je termogrupa malo vise zedna nego sto joj taj gurtner daje a pogotovo sto je ostala serijska dizna unutra a treba 20 i nesto brojeva veca.Rjesenje tvog trenutnog problema ti je u nabavci vece frge i najidealnija bi bila 19-ca iako bi mogla i 17,5 a posto ja imam 19-cu mogu je preporuciti jer na kitu radi savrseno.E tu ces sad imati drugi problem a to je potosnja a kolko vidim ti bi poveco snagu a nebi potrosnju e to nece ici i da to sve postelas kako treba racunaj na vecu potrosnju od 1-2 litre.Kad i ako to sve ustimas onda ces imati problem sa prenosom ali to je opet neka druga prica.... prvo probaj srediti trnutni problem onda cemo dalje...

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #28 : 07 Ožujak, 2014, 13:14:45 »
Kako si poceo rastavit ces citav motor a na kraju neces nista dobiti sa rjesenjem svog problema.Stavio si jacu termogrupu i puhalicu a nisi mjenjao setap karburatora a i da ga promjenis opet ces imati problema jer taj gurtner je napravljen za cistu serijalu a ne za neki tuning.Ako si sam mjenjao termogrupu vjerojatno si uocio razliku u promjeru cilindra i velicini klipa pa probaj logicki zakljuciti dali se taj jaci cilindar moze napuniti sa kolicinom smjese kao i serijski i normalno da dolazi do nestanka benge u karbu jer je termogrupa malo vise zedna nego sto joj taj gurtner daje a pogotovo sto je ostala serijska dizna unutra a treba 20 i nesto brojeva veca.Rjesenje tvog trenutnog problema ti je u nabavci vece frge i najidealnija bi bila 19-ca iako bi mogla i 17,5 a posto ja imam 19-cu mogu je preporuciti jer na kitu radi savrseno.E tu ces sad imati drugi problem a to je potosnja a kolko vidim ti bi poveco snagu a nebi potrosnju e to nece ici i da to sve postelas kako treba racunaj na vecu potrosnju od 1-2 litre.Kad i ako to sve ustimas onda ces imati problem sa prenosom ali to je opet neka druga prica.... prvo probaj srediti trnutni problem onda cemo dalje...



potpis :icon_thumright:

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #29 : 07 Ožujak, 2014, 21:44:00 »
Uvažavam primjedbe i zahvaljujem na spremnosti suradnje!!!
Uglavnom se slažemo da benzina nema dovoljno za normalan rad pri većim obrtajima, odnosno da se ne stigne nadomjestiti količina koja se potroši.
Jedna je teorija da ima viška zraka, možda zbog većeg klipa koji moćnije usisava pa kroz postojeći filter proteče više , a time se smanji omjer benzina koji ne dotiče zbog uskog grla na dizni.

Danas sam iščupao semering na koji sam sumnjao, onaj do kojeg je lakše doći skidanjem dekla i variomata.
Zahvaljujem kolegama koji su taj zahvat opisivali u drugim postovima, pa sam tako postupajući uspio  :hello:
Ni sa novim semeringom nije se promijenilo stanje!   :sad3:
Računajući da imam viška zraka u odnosu prema benzinu, na airbox-u sam začepio jednu od dvije rupe.
Došlo je do promjene, ali nije riješen problem. Dvostruko duže imam goriva za pogon prije nego počne gubiti snagu i smalakše do obrtaja kao na leru. Dakle, sad prevali nekih stotinjak metara.  Pod laganim gasom, po ravnom, ide i ihahaj 300-350 metara. Možda bi i dalje da sam imao volje i htio riskirati. Želim čuti komentare jer se tijekom te vožnje više puta čuje pucanje u auspuhu ( Ne osobito jako, ali sugerira na nešto što nikako nije normalan rad)

Uglavnom, nije u pitanju manjak ulja u gorivu, jer pumpa radi pa otklanjam to kao mogući razlog usporavanja zbog pregrijavanja i zaribavanja.





« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2014, 21:49:15 mališan »
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #30 : 08 Ožujak, 2014, 09:23:31 »
Ajde na pm adresu da ti posaljem diznu u ponedjeljak pa onda cemo dalje

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #31 : 08 Ožujak, 2014, 12:27:16 »
probaj sa tom diznom koju ti erestor pošalje,al to ti je kratkotrajno rješenje jer to je karb 12,probaj nabavit polovan 17,5 barem ima ih po 200 kn,a 19-ica bi ti legla super ima bi bolje performanse a istu potrošnju ako ne i manju,a njih imas po 350-400 k..

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #32 : 09 Ožujak, 2014, 16:47:55 »
probaj sa tom diznom koju ti erestor pošalje,al to ti je kratkotrajno rješenje jer to je karb 12,probaj nabavit polovan 17,5 barem ima ih po 200 kn,a 19-ica bi ti legla super ima bi bolje performanse a istu potrošnju ako ne i manju,a njih imas po 350-400 k..

Svako iskustvo i informacija dobro dođe i slaže mozaik.
Pošto nemam iskustva u druženju sa skuterašima da bih mogao uspoređivati njihova probleme i rješenja, volio bih da mi netko kaže koje su to performanse kojima se teži, da bi u konačnici mogli reći "E to je to"!
Koliko je to u vršnoj brzini, a koliko je pri usponu, koliko s mjesta, a koliko se to plaća gorivom...
Imam neke rezultate sa smanjenjem protoka zraka, što po analogiji obogaćuje smjesu...  tako sam unormalio  rad termogrupe...
Već imam i prve rezultate potrošnje pri umjerenijoj vožnji... Dio puta sam vozio umjereno kako traži cesta i baždario potrošnju na pumpi, potom  sam u povratku oštrije vozio, a sad sam poslao sina do sljedeće pumpe da nastavi s "oštrijom  vožnjom" i donese mi podatke o potrošnji...
Kad imadnem veću diznu slijedi novo testiranje u omjerima smješe, a tko ima iskustva sa štelanjima, neka napiše.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #33 : 09 Ožujak, 2014, 18:18:30 »
Dvotakni motori se ne rimuju sa stedljivost a narocito kad se friziraju

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #34 : 09 Ožujak, 2014, 19:42:50 »
Dvotakni motori se ne rimuju sa stedljivost a narocito kad se friziraju

I Haiku je nekakva poezija samo je treba voljeti. Normalan čovjek će reći da je dobra, samo daleko u "p.m"!  :icon_biggrin:

U svemu postoje norme kojima se teži, a vidjet ćemo koliko blizu rima štima kod ovog friziranja.
Imam prve rezultate potrošnje  ::)
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!