Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Majesty 125 by luka.ck  (Posjeta: 17407 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Yamaha Majesty 125 by luka.ck
« Odgovori #60 : 10 Listopad, 2014, 15:11:05 »
Da se javim malo, nakon sto godina. Problem sa curenjem antifriza je riješen. Bila je otpuštena šelna. Kad sam vec skinuo plastike odlucio sam sa Jogom skinuti kiler i sva crijeva te sve očistiti pod mlazom vode. Ulio sam novi antifriz (koncetrat pomiješan sa vodom u omjeru 1:2), zamijenio sve šelne i sad je sve ok.

Do sad sam sa skuterom prešao 1500km i prezadovoljan sam što se tiče potrošnje koja varira imeđu 3 i 3,5 litara. Ne pije niti kap ulja.

Trebao bi jos reparirati prednje vile jer su premekane, pa sam vas htio pitati da li je neka znanstvena fantakstika to uraditi. Volju imam, alat isto.. Na youtubeu sam nasao neki video kako se radi reparacija pa mi se ne cini pretjerano tesko. Morao bi zamijeniti semeringe vilica jer mi lagano suzi ulje. Nasao sam neke zamjenske  za 50kn (set), a orginal yamaha 100kn. Koje mi preporučujeta da uzmem i jel bi trebalo jos kaj promijeniti osim semeringa i ulja? Po manualu piše da u vile ide ulje w20, količina 1,3 dcl. 

Hvala!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha Majesty 125 by luka.ck
« Odgovori #61 : 10 Listopad, 2014, 15:17:45 »
ti zamjenski,to su athena?ako jesu,onda su i više nego dobri za te pare..
nije to znanstvena fantastika,malo pipavo,treba skužit redosljed rastavljanja i toe to..
najviše sranja zna bit sa šarafom ispod tuga,koi spaja puškicu teleskopa sa tubom,oni oću bit namazani loktajtom pa se izjebeš dok to ne otšarafiš kad se sa sarafom krene okretat i puškica..
al u principu,nije big deal.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Yamaha Majesty 125 by luka.ck
« Odgovori #62 : 10 Listopad, 2014, 15:26:08 »
Hvala stef na brzom odgovoru.

Mislim da nisu athena nego JMT. To sam nasao na motormanijevoj stranici. A gdje mogu kupiti te athena semeringe i pod kojim kodom, jer neznam točne dimenzije?

A sto se tiče ulja, ako ne nađem ulje za vile viskoznosti w20, jel mogu ulijati npr. w10 ili w15? Samo ce mi onda biti mekše vile, jel sam u pravu? Jedino da stavim malo vise ulja od preporučene količine, npr 1,5 dcl.


EDIT:
Dimenzije je 33x45x11
« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2014, 15:43:53 luka.ck »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha Majesty 125 by luka.ck
« Odgovori #63 : 10 Listopad, 2014, 15:35:24 »
u auto kresi imas athena semeringe..odes tam i nadje po katalogu za tvoj skuter,neznam napamet dimenzije.
nisu ista motorna ulja i ulja za vilice i zbog ikakve ustede ili nikakve nebi se s tim igral..
samo mi se cini malo previse 20w da bi islo serijski,tvrdo..al ak tak pise onda ide..
ako ga stavis vise od propisanog,izbilo bude na semerinzima prije vremena..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Yamaha Majesty 125 by luka.ck
« Odgovori #64 : 10 Listopad, 2014, 15:39:59 »
Znam da postoje posebna ulja za vilice (fork oil). Budem onda semeringe naručio ko auto kreše, a ulje ću makar w15 uzeti.