Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dobri i loši trgovci  (Posjeta: 4829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #20 : 20 Studeni, 2013, 11:57:19 »
prijedlog bez prijedloga,vrlo konstriktivno nadasve  :icon_thumright:

Tebe treba kaznit jer napadas ljude na pm da kupuju tvoje dijelove 

moj prijedlog je da se i za ovakve napravi 'udav' lista  :icon_thumright:
kriza je i drugima pa ne nude okolo na pm zahrđale bojlere,rabljene čavle i stari parket koi si moraš sam isčupat po pm-u i ne maltretiraju ljude glupostima.


nadalje,kak god da se postrože pravila ovakvih situacija bude,nije to stvar foruma nego (ne)morala pojedinca,ko oće prevarit to ti bude napravil pred nosom i lagal ti u oči (kaj sam doživel nedavno u kupovini skutera),najviše si moreš sam pomoći,kupovat od provjerenih članova,vidit po ocjenama i općenito kaj apiše po forumu,jel samo spama da nabije postove il ima i kaj pametno i korisno pa si procjeniš..svaka kupovina polovnih stvari je rizik
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #21 : 20 Studeni, 2013, 12:45:09 »
nema nikakvih udav lista - kakvi cavli,parket..  ::) fore za malu djecu..
postoje liste ignoriranja koje si svatko sam moze kreirati, i onda od tih clanova ne mozete dobivati privatne poruke! AMEN


@balicdim, ono za postotak je zanimljiva ideja, ali nisam siguran koliko je jednostavno izvediva..

o ostalim pravilima zasto su takva kakva jesu, sam vec sve rekao..
morate shvatiti da prvila nuzno nece spreciti nikakvu muljazu, pa da i nema trznice, ljudi bi i dalje trejdali i dalje bi bilo prevarenih..
na svakom korisniku je da regulira svoj nivo sigurnosti.. moj je i dalje osobna primopredja  :glasses9:

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #22 : 20 Studeni, 2013, 13:02:25 »
nema nikakvih udav lista - kakvi cavli,parket..  ::) fore za malu djecu..
postoje liste ignoriranja koje si svatko sam moze kreirati, i onda od tih clanova ne mozete dobivati privatne poruke! AMEN


bijah sarkastican ;)
nedavno je bila tema u dobrim i losim trgovcima sa istom tematikom i sve je vec receno po tom pitanju..
kak se ne boje ljudi trgovat prek njuskala di niko nikog nezna,nema nikakve kontrole i garancije a tu je tolka panika di se vodi briga i rjesavaju se problemi ako do njih dodje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #23 : 20 Studeni, 2013, 13:14:50 »
a gle, ljudi se ne boje, a trebali bi.. strah je nagon koji te odrzava zivim  :toothy11:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #24 : 20 Studeni, 2013, 13:24:05 »
il ono,das prst pa bi cijelu ruku...pa onda i drugu  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #25 : 20 Studeni, 2013, 14:28:22 »
Dečki kaj god da se napravi uzalud je,ako je nekome u krvi nekog zajebat to bude napravil s 50 ili 550 postova...Opreza nikad dovoljno.
......

Offline sekula2009

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 551
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #26 : 20 Studeni, 2013, 16:07:03 »
a gledajte ja sam nudio dijelove i to sve znam da se ne smije,ali da nisam nudio nebi pola i više od pola dijelova prodao.nitko kome sam dosad nudio dijelove napisao da će me prijaviti ili sično da sam dosadan svi su dosad napisali da treba ili da ne treba i masu njih bi mi trebali biti zahvalni što sma im izašao u susret i sam ponudio dijelove i ljepo oni zadovoljno jer su pronašli dio koji im treba i meni koji sam uspio prodat nešto,ali pustimo sad to. :icon_thumright:

što se tiče same teme koju sam otvorio mislio sam da povećamo broj postova,ali kao što je rekao jedan član treba napisati toliko postova evo ja imam sma oko 400 postova,a ovdje sam još malo dvije godine i opet da neznam koliko postova napišem i opet će te netko prevarit i na forumu ima članova koji imaju oko 15 i više pluseva,pa su nekog isto tako prevarili.

zaključak: što god učinili i poboljšali i postrožili,to ne vrijedi jer kako god okrenemo opet će se netko naći ko će nekog prevarit. :dontknow:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #27 : 20 Studeni, 2013, 16:35:25 »
Evo, da i ja nešto kažem za dnevnik...moj predlog:
-predmet koji se prodaje, što detaljnije opisati, sa obaveznom slikom dotičnog predmeta(ne sa neta);
-ne puštati oglas bez odobrenja admina ili moderatora da je sve po protokolu(cenzura);
-zaključati oglas (zbog spama);
-ukoliko dođe do nesporazuma izmeđi prodavca i kupca, krivcu zabraniti pisanje na forumu, dok ne reši problem...kad ga reši, sve mu se otključava, ali ima trajni munis, koji svi vide...
Šališ se jel?
Kao prvo ko će te sve oglase odobravat?
I onda ja odobrim oglas i bude prevare iz tog oglasa, pa ja ispadnem kriv.
Koda imamo radare za prevarante.
Drugo, nema potrebe za zaključavanjem, zna se da se nesmije pisat po oglasima, ko piše, bude upozoren.
Treće, onaj koji zajebe nekog svjesno, nije mu niti bitno pisanje po forumu, pa uostalom napravi novi accaunt i onda opet nekoga zajebe.

Stvaraju se drame oko pravila i neznam čega, ona su jasna i to je to.
Slika nije obavezna, prodavač ako će htjet prodat nešto će poslikat, ako neće nemora, ideš dalje.
Meni dosta puta od nekih članova niti netreba slika, jer imam povjerenja u njih, a one u koje nemam povjerenja, more mi poslat sliku tog dijela u rukama elvisa prislija pa opet nebudem uzel od njega.
Zna se kaj se traži u oglasu, pravilan naslov, cijena i detaljan opis proizvoda.
Naravno bilo bi dobro kad bi svatko popunio svoj profil kak se spada ili barem u oglasu napisao lokaciju, pa da se vidi s nekim članom ko je iz istog mjesta da mu on to uzme pa pošalje(netko s kim ste si dobri i imate više povjerenja u njega).
Ali đabe vam i to, kad imate tamo u onoj temi 20-tak članova koji vam mogu napraviti takvu uslugu(i ja među njima), pa me nije zatražena niti jedna usluga.

Što se tiče ocjena dali bi bile u postotku, možda je ok, ali svejedno klikćeš na linkove oglasa i komentara od ocjena koje je član dobil, pa vidiš detaljno kak je posloval s kim.
Mislim da je to samo stvar estetike.

A da se makne tržnica, prevara bi ostalo, a dosta članova bi nestalo, tak da ne vidim korist toga.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #28 : 20 Studeni, 2013, 17:00:07 »
Jel moguće trajno banat IP adresu korisnika? Znači da taj isti korisnik ne otvara nove račune svako malo? Znam da je prije bio jedan forum na kojemu sam često bio banan (:toothy12:) i kad bi došao na stranicu foruma samo bi mi pisalo "Your IP is banned". Tako da se nisam mogao ni logirat, ni odlogirat ni nanovo registrirat s tog računala. Neznam kako ide to sa adresiranjem korisnika, pa pitam samo.

A vidio sam tu zelenu listu ovu http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,23695.0.html. Nebi se ona morala nanovo stalno ažurirat. Kad jednom sastaviš, kasnije bi ubacivao mjesečno jednog korisnika. A ona bi služila samo okvirno. S tim da bi crvenu, zelenu i žutu listu trebalo na neko jasnije mjesto istaknut, da korisnik foruma zna da to postoji, a ne da sazna tek kad bude prevaren. Nebi tu bilo milijun ljudi, bilo bi ih šta ja znam 50-ak.

Trebalo bi napravit nekakvu formu kako oglas treba izgledati sa slikom. I ako oglas ne ispunjava uvjet odma se briše. Znači šta ja znam naziv, sa kojeg skutera, stanje, slike.. I kad bi prvih mjesec dana bilo izbrisano 100 oglasa onda bi se ljudi naučili kako treba izgledat oglas i bilo bi manje nesporazuma.

Neke bolje mjere od toga mi ne padaju na pamet :dontknow: Jer nitko ovdje ne želi bit policija, svatko kupuje za sebe i svakom kupnjom uzima dio rizika. Tako da ljudi pamet u glavu.

Ili eventualno kad netko sa crvene ili žute liste objavi oglas da mu se pripituraju sva slova iz oglasa u žuto il crveno (ovisno na kojoj je listi) i da se ispod napiše "ČLAN JE NA CRVENOJ/ŽUTOJ LISTI". Time bi se možda podigla svijest kod kupca s kim trguje. A za to bi trebalo zaposlit 2-3 moderatora na tržnicu da imaju mogućnost farbanja slova. Nebi to bio neki preveliki posao jer imam osjećaj da dosta ljudi mnogo vremena provedu po forumu bezveze švrljajući jer nemaju šta radit (ja :laughing7:).
« Zadnja izmjena: 20 Studeni, 2013, 17:08:35 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Dobri i loši trgovci
« Odgovori #29 : 20 Studeni, 2013, 17:32:28 »
Da ne svrljas bezveze, skuzil bi da se to već radi s oglasima, zaključavaju se i označavaju oglasi članovima koji su na crvenoj listi, onima na žutoj malo manje, jer nema neke oznake u profilu da se odma prepozna.

2 smo moda na tržnici i stigne se to radit, naravno i ostali moderatori pomažu.

Kratko i jasno, izmišlja se topla voda s nekim sf prijedlozima i stavljanjem slike.
Šta ti jedna slika cilindra u oglasu znači ako ćeš svejedno tražit dodatne na pm ili mail.
A isto tak tu sliku cilindra koju stavi neko u oglas more skinut s neta :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang: