Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner VX 250 R  (Posjeta: 29764 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline playaa

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 125
  • Moja Kaciga: HJC Lotus
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #20 : 06 Siječanj, 2014, 19:12:41 »
pa pusti ruke i ako motor pada u stranu vilice su dobile po p...
po prednjoj strani ?  :icon_tongue: :icon_tongue:

po pički da izvinite,valjda nema dama u ovoj temi  :toothy12:

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #21 : 08 Siječanj, 2014, 17:19:41 »
Pumpa od vode je ipak riknula ;D Učinilo mi se da više ne šuška jer je prije nekad nekad al sad je cijelo vrijeme zujala pa san mislia da je to tako i danas skinen ono ležaj ruži i čini mi se čak da se raspa pošto čujen da mrvice zveketaju hah pa san stavia iz moga pumpu bez sas-a i eto ponovo vozimo :toothy12:
Ne vozi, gura!

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #22 : 25 Siječanj, 2014, 15:52:14 »
Danas san prominia silent block, razlika je ogromna  šta se tiče vibriranja a nije skroz ni ispuca ak odlično :icon_biggrin:

Također stalno puštan volan kad vozin i motor vozi ravno i  ne baca u stranu pa san promisli da može bit da je neadekvatno ulje u vilicama ili da je odradilo svoje iako bi praktički to ulje trealo nadživit motor no ajde, pa čemo kad bude volje prominit ulje da vidimo oce li i dalje ispravljat volan...

I još nešto, iman osjećaj da bolje vozi kad je vijak smjese na 3.5 nego 2.5 kruga i tako se motor vozia stalno prije nego šta san ga ja kupia i prominia aa u filteru je bia malossi red sponge sad dali vratit na to ili ostavit ovaj 2.5 kruga i običnu spužuv? Svićicu nisan gleda otkad san zadnju stavia nakon onog izgaranja zbog neispravnog ventila al znan da je svićica koja je bila crna otkad san stavia na 2.5 kruga počela ič na sivkasto pa pretpostavljan da tako treba bit al opet čini mi se da lošije ide ovako :icon_scratch:
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #23 : 25 Siječanj, 2014, 16:22:46 »
u krivu su kaj se tiče vilica i ulja za njih..ono se treba mjenjat svakih par godina jer gubi svojstva s vremenom i postaje 'voda'..
samo kaj to niko ne radi..isto kak se mjenja ulje u kočnicama,antifriz tak bi trebalo i to a ne da nadživi motor ;)

kaj se karba tiče ako je serijska spužva odvrni ga između 2.5 i 3 kruga,tu bi trebalo bit najbolje za serijski filter..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #24 : 25 Siječanj, 2014, 17:23:17 »
Ali to ulje ne može nikako nastradat od neke kemije, topline pa da minja svojstva tako da nebi trebalo propadat al eto kažen prvon prilikon minjan ulje. Koje ide unutra i koliko? :icon_biggrin:

A svi su mi rekli na 2.5, serijski je filter i tako stoji al kako san vec reka iman osjecaj da ne vozi najbolje na 2.5 nego na 3 ipo, stavit cu na 3 pa cemo vidit...cemu uopce služi taj malossi red sponge?
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #25 : 25 Siječanj, 2014, 19:24:29 »
naravno da moze,gibanjem vilice ulje se tlaci i zagrijava i s vremenom gubi svojstva..isto kaki amortizer koi je hermeticki zatvoren s vremenom postane sve meksi i neupotrebljiv..sve ti bude jasno kad vidis staro ulje koje budes istocil iz tubova,crno i smrdljivo uusporedbi s novim,friskim.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #26 : 01 Ožujak, 2014, 16:19:01 »
U srijedu napravljen jedan malo veci đir (za moje pojmove), išlo se iz jednog kraja otoka na drugi i nazad :icon_biggrin: U jednom smjeru 44 km, vozilo se u dvojicu i putna brzina je bila po satu ravno 100 km/h, motor se ponaša odlično, i sad mi se čini da je motor nekako prodisa, svo ovo stajanje i relacije od 10-20 km su ga nekako začepile i motor ide osjetno bolje nego prije po meni :icon_biggrin: Reka san da bi trebalo prominit ulje i filter al nikako toga viška para da se to napravi al zaslužia je, max brzina po satu je bila 120 km/h u dvojicu po vitru koji je mlati nemilosrdno jedva se volan držalo to je strava ne mogu ni zamislit kako je to kad vozis 200 onda :toothy11: Uglavnom, za sad nikakvih problema (knock on wood) i nadan se da ih nece u buducnosti bit 8)

Sve skupa je bilo 87 km mislin, bia je na rezervi nekih 60 km i onda san utočia 5 L te mi se za 55 km opet upalila rezerva i treba bi vozit još nekih 100 km sa rezervon (4 L ako su mi dobro rekli) tako da ni ne troši puno al nije se ni stiska gas, ravnomjerno cilo vrime isto ide on i uzbrdo 100-110 (ne na punome gasu al i kad das ne dobijes nesto puno a i mi smo kategorija pero) tako da se nasla zlatna sredina i putna brzina i ja san zadovoljan...
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2014, 16:21:50 Bikelover »
Ne vozi, gura!

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #27 : 01 Lipanj, 2014, 18:43:48 »
Upozorenje: u ovoj temi nije objavljeno najmanje 60 dana.
Osim ako ste sigurni da želite odgovoriti, molimo vas da razmislite o započinjanju nove teme..

Kad me niko ne doživljava eto šta se dogodi :toothy11:

Uglavnon, priča san kad bi kočia da je zanosilo lagano lagano u desno i onda shvatia da je prednja guma lagano prazna (moš vrlo lako prstima stisnit gumu) i napumpa na 1.9-2 bara i više ne zanosi, pumpa vode otkad san je zaminia šuška nekad nekad da me živcira al trpit ću je još malo :toothy3: Također na zimu cu minjat ulje i semeringe pošto sad nadolazi sezona necu nista prčkat da ne za*eben, trebalo bi prednju gumu prominit, stavia san druge polovne plocice sprida i njih cu tribat prominit jer slabo koče :dontknow: a pogotovo sad radi novog iznenađenja ;D Jedna mala stvarčica za prominit al nije skroz kompletna tako da cu jos malo morat cekat, al glavno da je ona tu :drunken_smilie:



Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #28 : 01 Lipanj, 2014, 19:47:35 »
a die paljenje?  :icon_biggrin:

jos da je deklo od 250tke bilo bi zer gutenberg..
sad bude to to
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2014, 00:51:57 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #29 : 01 Lipanj, 2014, 20:14:21 »
Eno paljenje i karburator u potražnji, al iman vec 2-3 nađena samo treba skupit love pa se nadan da če ode uletit neki za manju paru :icon_biggrin:

Od 350 ili 250? :toothy11: Reka je da ga je ''proda'' pa mi je uvalia ovo(inače i ja san se iznenadia jer je na slici bilo njegovo deklo, zva san ga tek kad san vidi mašinu a nismo se našli osobno nego mu je prijatelj donia usput), definitivno ce doc od 250 gori ili cu uzet od ovih novijih 125-200 i samo sprida stavit onu plastiku kao šta je u 250 i prava stvar :toothy3:

Mašina ima 9000 km i skinuta je sa karambola, bar on tako kaže, reka je da ima sat da ce pokazat al opet sta ce mi to sve se preštela, ali ovako prema vidama mašina je ne taknuta :happy6: Sritan san ko malo dite, al izac ce me sve skupa nekih 3200-3400 da bude pali-vozi :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2014, 20:16:45 Bikelover »
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #30 : 02 Lipanj, 2014, 00:54:28 »
da,mislil sam na deklo od 250tke...omakla se trica umjesto 2 :P pa sam editiro...
s tom mašino bude to kak treba bit..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #31 : 03 Lipanj, 2014, 19:05:22 »
Šta napravit po pitanju ovoga?

Mašina je od 250 je cca 0,5 cm duža od vxr-ove i događa se da mašina sa ovim gornjim dijelom lupa u ramu, ova udubina na slici je pretpostavljan da kod vxr mašine taj dio uđe u nju kad je na nogarima motor, ali pošto je ova duža taman lupa u taj rub!

E sad, bušit, lupat tj udubit još više ili se nekako može mašina pomaknit u nazad?

Promatra san nosać mašine, kad bi stavia da je nosać u odnosu na mašinu više prema gore, onda bi mašina išla u nazad, al tu je onda silent block koji neće bit u centru kako i treba?!



Ne vozi, gura!

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1189
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #32 : 03 Lipanj, 2014, 21:06:35 »
eto vidite nista od onih steefovih prica masina pase na vidu itd  :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #33 : 03 Lipanj, 2014, 21:17:36 »
snadi se  , fleksa , brener , cekic i igraj se dok ne dobijes prostor da masina radi na nosacu i da ne lupa  :dontknow:
No compression no fun!

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #34 : 03 Lipanj, 2014, 21:42:16 »
eto vidite nista od onih steefovih prica masina pase na vidu itd  :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:

Čuj, na novog runnera vjerojatno i paše :icon_thumright:

@karlo-sp

Brener, hmm, trebat ce to zagrijat dosta da mogu savijat, fleksa tj prvo sa svrdlon probit rupu točno u točku di mašina udara, zatim po potrebi širit tu rupu jer je to površina od nekih 0,5-1 cm2 koji cu trebat odstranit da mašina ne dira ramu **dok je na nogarima**, da se zna da ne dira ramu kad mašina stoji na bočnome ili u voznom položaju :icon_thumright:
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #35 : 03 Lipanj, 2014, 22:39:32 »
na novom runneri pase,na starom lupa u ramu...ja sam na svojoj rezal i napravil vece upustenje i pojacal taj most s prednje strane..


@josip 98,ne slaze svakome stari skuter za trku pa u hodu se rjesavaju novonastali problemi.
pase sve na saraf al na nogarama glava upire u ramu,toe to
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #36 : 03 Lipanj, 2014, 23:49:06 »
Jeli ima negdje slikica kako i gdje je pojacano? Koliko bi moglo bit po opasnost savijanja rame ako je to uopce moguce ako recimo okinen 1 cm2 na mistu tom i ako treba zavarit neku plocu preko cilog tog dijela zadnjeg na kojog legne kada?
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #37 : 03 Lipanj, 2014, 23:55:08 »
nebu se nist pigalo,nije rama od papira,niti masina ima 136.47 konja da se piga nest..
imam slike na laptopu u radioni,sutra ti stavim,sad mi se neda nazad tam :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #38 : 04 Lipanj, 2014, 00:18:42 »
Da preformuliran, dali taj dio rame, tj iza onog mosta onaj lim tanki, kakvu ulogu osim da na njega ide kada? :icon_biggrin: Ili da na njega djeluju neke velike sile bla bla
Ne vozi, gura!

Offline Kjaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner vxr 180
  • Moja Kaciga: Nolan n62
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Gilera vx 200
« Odgovori #39 : 04 Lipanj, 2014, 14:20:18 »
opaaaaa. postao si opasan sada  :toothy9:
Sretno s radom  :icon_thumright:
nur langsam