Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox  (Posjeta: 4606 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #40 : 09 Studeni, 2013, 19:28:22 »
Nebu se on do božića odlučil  :toothy12:
Ja ću samo reć,za repliku moraš pljunut gotovo 1600kn,dobro razmisli dali će ti to poboljšanje bit vrijedno tih para

 :icon_thumright:

Preskupo i previše za šta ona nudi. previše novaca za premalo i točka. tvoj novac i tvoja odluka. mhr replica ide nesto bolje od base kita i to je to. ubrzo ce ti biti preslabo i lu
pat češ glavom o stol  :toothy12:

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #41 : 09 Studeni, 2013, 19:32:20 »
Tko je od vas vozio replicu sa city16, a tko ju j uopce imao od vas na skuter?

imao mhr replicu na shotu, c16 i naturpijao usisne i prelivne za c21 kasnije.

italkit je najbolji clindar za te novce. kvaliteta kakva ne postoji kod mhr replice sigurno jer sam i nju imao novu kupio bio u trstu.

Offline Aprilia sr70

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 807
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Travnik(BiH)
  • Moj Skuter: Aprilia sr <3
  • Moja Kaciga: SHOEI
  • MojSetup: Stage6 racing mk2,Stage6 mk2 clutch 107mm,dell 21,multivar..
  • MojSpuh: Yasuni c21 :)
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #42 : 09 Studeni, 2013, 19:34:21 »
Italkit.  :icon_biggrin:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #43 : 09 Studeni, 2013, 19:36:39 »
bas promatram u zadnje vrijeme,vec par članova stalno prodaju kiteve i kupuju jače jer im ubrzo dosadi trenutni setup...neki su vec promjenili i 3 cilindra a nisu nis kilometara napravili,sloze prvo base setup,onda to dosadi brzo,onda se slozi midrejs,to se vozi jako kratko vrijeme jer je preglasan i stalno se mora sarafati,pa onda opet base setup i tako u krug...ne znam jel to vlada neka epidemija na forumu da ljudi stalno kemijaju sa cilindrima i vise ni sami ne znaju sta zele...
probao sam dosta cilindara,i imao sve i svasta na minarelliju ali vam hocu reci da kad tako počmete stalno kemijati sa cilindrima da je vrijeme da se rjesite tih igrački od 70 ccm jer to nema smisla,bezveze bacate pare,koliko ste vec potrosili mogli ste poloziti kategoriju i kupiti nesta sa velikom tablicom...ne biste ni sami vjerovali koliki je to preporod,i sam sam bio u toj situaciji i znam sta pričam...

nek se niko ne ljuti,ovo je samo dobronamjeran savjet...

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #44 : 09 Studeni, 2013, 19:40:19 »
bas promatram u zadnje vrijeme,vec par članova stalno prodaju kiteve i kupuju jače jer im ubrzo dosadi trenutni setup...neki su vec promjenili i 3 cilindra a nisu nis kilometara napravili,sloze prvo base setup,onda to dosadi brzo,onda se slozi midrejs,to se vozi jako kratko vrijeme jer je preglasan i stalno se mora sarafati,pa onda opet base setup i tako u krug...ne znam jel to vlada neka epidemija na forumu da ljudi stalno kemijaju sa cilindrima i vise ni sami ne znaju sta zele...
probao sam dosta cilindara,i imao sve i svasta na minarelliju ali vam hocu reci da kad tako počmete stalno kemijati sa cilindrima da je vrijeme da se rjesite tih igrački od 70 ccm jer to nema smisla,bezveze bacate pare,koliko ste vec potrosili mogli ste poloziti kategoriju i kupiti nesta sa velikom tablicom...ne biste ni sami vjerovali koliki je to preporod,i sam sam bio u toj situaciji i znam sta pričam...

nek se niko ne ljuti,ovo je samo dobronamjeran savjet...

pralas ovo si u pravu, evo npr ja, imo sam streetrace, stavio sam sve moguce drugo i izvuko sma iz streetraca maksimalno kaj se moglo i sad uzo sport pro s 1 karikom, al ja to slazem za sebe i ja se bas en vozam svikuda imam auto za to, ovo mi je tud po selu i to malo se izgustat,
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #45 : 09 Studeni, 2013, 19:46:31 »
pralas totalno si u pravu ja se ne ljutim al kao i što sam znaš kad nešto složiš na tog prdekavca i odvineš gas i vidiš da ima razlike shvatiš da je predobro i to stalno traži svoje... :toothy3:
ako se i odlučim za italkita uzet cu radilicu 12mm pa mi recite kad da mjenjam karike i klip? znaci koliko to traje
za base se zna 15000km a za midrace?
šta bi mi još trebalo od dijelova? imam sve osim kvačila ali doci ce i to-...
« Zadnja izmjena: 09 Studeni, 2013, 19:48:43 ljubo46 »

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #46 : 09 Studeni, 2013, 20:24:32 »
uzmi radilicu, iglicasti lezajeve nove, i to to i onda ces trebat jos kvacilo bolje i to to
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #47 : 09 Studeni, 2013, 20:40:29 »




evo za usporedbu

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #48 : 09 Studeni, 2013, 22:50:42 »
pralas totalno si u pravu ja se ne ljutim al kao i što sam znaš kad nešto složiš na tog prdekavca i odvineš gas i vidiš da ima razlike shvatiš da je predobro i to stalno traži svoje... :toothy3:
ako se i odlučim za italkita uzet cu radilicu 12mm pa mi recite kad da mjenjam karike i klip? znaci koliko to traje
za base se zna 15000km a za midrace?
šta bi mi još trebalo od dijelova? imam sve osim kvačila ali doci ce i to-...

Počel si pisati i ispitivati gluposti, sve ti je rečeno, i sve znaš. A kolko ti bu karika trajala ti nemre reči NITKO živ, to buš sam videl kad se budeš vozil. Dal buš mijenjal radi pervencije ili zbog manjih performansi....

Još samo fali da pitaš jel treba točit 98(95) ili 100!?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #49 : 09 Studeni, 2013, 23:03:08 »
nema potrebe za takvim nastupom
može pitat što god ga zanima, a ti fino preskočiš ako ti se neda odgovarat  :)

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #50 : 09 Studeni, 2013, 23:20:21 »
Vrte se u krug ista pitanja ko na početku teme...nije to SF da ti treba 15 stranica za običnu dilemu oko 70ccm kita :icon_thumright: Al ok...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #51 : 10 Studeni, 2013, 06:49:12 »
i vi ekipa što kazete da uzmem italkit znaci on moze bit za svaki dan i voznje od 200km dnevno?
kao base
Eto cekam odg ;D
Danco nemoj pricat da si sve rekao kad nisi :dontknow:


Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #52 : 10 Studeni, 2013, 08:09:03 »
i vi ekipa što kazete da uzmem italkit znaci on moze bit za svaki dan i voznje od 200km dnevno?
kao base
Eto cekam odg ;D
Danco nemoj pricat da si sve rekao kad nisi :dontknow:

Naravno al kažem sve zavisi kolko ti to znas sloziti i pravilno odrzavati.
Ljudi bježe od miderace-race cilindara kao brzo cvikne, ne valja bla bla bla a zpravo večinu njih su nekompetetni da takvo nešto slože i da održavaju.  :icon_thumright:

Na scooter centru imas u ponudi i Italkit klip sa 2karike za nekih 40ak eura, i to razmotri kao veliki + da kasnije si stavis.
Usporedivati Motofroce i Italkit je u krajnjem slučaju neozbiljno  :icon_biggrin:   dovoljno je kad ih oboje uzmeš u ruke i malo bolje pogledaš, tu staje priča  :icon_thumright:   ako planiraš to duže imati, italkit svakako... ali već vidim da budeš već u proljeće tražio jači kit xD

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #53 : 10 Studeni, 2013, 08:17:41 »
Bez brige sto se tice slaganja dijelova
A iznad italkita ne idem
Tj ako budem onda to bude A kategorija jer ipak imam 25god
Nisam neki balavac ;D

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #54 : 10 Studeni, 2013, 10:03:02 »
i vi ekipa što kazete da uzmem italkit znaci on moze bit za svaki dan i voznje od 200km dnevno?
kao base
Eto cekam odg ;D
Danco nemoj pricat da si sve rekao kad nisi :dontknow:

Naravno al kažem sve zavisi kolko ti to znas sloziti i pravilno odrzavati.
Ljudi bježe od miderace-race cilindara kao brzo cvikne, ne valja bla bla bla a zpravo večinu njih su nekompetetni da takvo nešto slože i da održavaju.  :icon_thumright:

Na scooter centru imas u ponudi i Italkit klip sa 2karike za nekih 40ak eura, i to razmotri kao veliki + da kasnije si stavis.
Usporedivati Motofroce i Italkit je u krajnjem slučaju neozbiljno  :icon_biggrin:   dovoljno je kad ih oboje uzmeš u ruke i malo bolje pogledaš, tu staje priča  :icon_thumright:   ako planiraš to duže imati, italkit svakako... ali već vidim da budeš već u proljeće tražio jači kit xD

ovdje gore sam naveo ona dva videa da se vidi kako je išao dancov setup i kako ide onaj drugi
tvrdite da je italkit jači od MF-a, što je vidljivo i po grafovima (na koncu italkit izbacuje 14,8ks na 12300rpm)
s tom činjenicom je za 0,3ks slabiji od stage6 racing-a, i time samo želim reć da nije slab cilindar te da je malo više agresivnog karaktera
na drugom videu se vidi kako ide scoot (meni se ćini da je brzi od dancovog) a setup mu je dosta slabiji
u startu ima slabiji kit MF(koji je skoro za 1,5ks slabiji) ima yasuni r i carb 17,5mm, dok je kod danca italkit + 19mm + city16
hoću reč da je dancov trebao ić puno bolje s obzirom na setup

slažem se da je italkit kvalitetani da ga proizvodi gilardoni, a recimo kad pogledaš na sam ispušni kanal, koji mu je jednodijelan dok je na MF aux ispuh kao i na mhr replici, samim time (teoretski) dolaziš do zaključka da u tom cilindru klip i karika imaju veću površinu naslanjanja na stublinu (kao i na T portu) te da mu je veća trajnost
a kad smo se već takli teme, na stranim forumima dosta hvale mf i kažu da je jako trajan (čak oko 20-ak tisuća km s klipom i karikom) i nakon mjenjanja karike vozio je i dalje normalno jer se cilindar nije istrošio (mjerili su) čak u ponudi i nema A,B,C klipa kao što je slučaj kod drugih cilindara
i mmario je komentirao da mu izgleda jako kvalitetno, i da je naletio na podatke kao i ja

@nrg
ti kažeš bježe od midrace cilindara, pa naravno kad se stavljaju auspusi koji se ne slažu s cilindrom (powerban i peak power) i nijedan setup na našem forumu nije složen "namjenski" već kako su ti dijelovi bili dostupni pa što povoljnije naleti na tržnici
ćim ljudi vide alu i jednu kariku odmah se stavlja c21 ili c30 i očekuju (pričale se priče) da izbacuje 22+ks
to što vide na stranim forumima rade za nekakvu namjenu, ili dyno ili drag, ili nešto treće, i nije da se baš voze s tim po ulici
a i to što slažu rade ljudi koji znaju svoj posao, i koji imaju iskustva a ne koji su se susreli s biax-om tri dana nakon što su kupili kit i sad će ga vrhunski preradit

nemože se pričat da dr evo i mhr replica sa yasuni r idu isto, nisu projektirani za iste okretaje i ne odgovara im isti auspuh
tako je i sa drugim kitovima, njega ce jednostavno tjerat da stavi jaći spuh od ovog ida ga frlji, jer je to takav cilindar
samo ću reć da podcijenjujete replicu i njen potencijal i stavljate je u isti razred s base cilindrima, bez da ste je posložili s adekvatnim popratnim dijelovima

da završim, ti ljubo uzmi što te volja, uopće me nije briga, meni ni u džep ni iz džepa
samo sam ti htio predložit nešto što će funkcionirat kao base, trajat isto a bit malo jaće

ovim se isključujem iz daljnih rasprava jer vidim da nema smisla  :hello:

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #55 : 10 Studeni, 2013, 10:18:04 »
Ital 14.8ks
A iz replice ide do 13ks sto znaci da ona niposto nije slaba cak ni u usporedbi s italom na r-u

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Dvojba između dva alu midrace kita Aerox
« Odgovori #56 : 10 Studeni, 2013, 10:54:53 »
Moze lock teme :headbang: