Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner  (Posjeta: 7895 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #20 : 19 Kolovoz, 2013, 10:46:47 »

Ležaj koji spaja radilicu i klipnjaču se obično naziva LETEĆI. Nije ga običaj mijenjat na ovako malim mašinama, ali imam jednu radilicu na kojoj imam u planu pokušat izvest taj zahvat pa me zanimalo kako je NEOs to napravio. A sad u ovoj diskusiji čovjek nije vidio pitanje.
ma znam ja to, zavrsio sam tu skolu, ali leteći se naziva jer nema valjne povrsine kao iglicasti lezaj. drugo je to kad meštri pocnu upotrebljavat taj izraz za sve lezajevi na klipnjaci.

ja sam isto reparirao radilicu jednom, malossi hpc, rasuo se iglicasti taj tzv leteci, i fasovala je klipnjaca (dobila riseve) i bolcna (urezale se staze), nasao drugu top performance sa plavim polutkama, nju raspresao, skupa sa malossi hpc radilicom poslao tu klipnjacu covjeku ''Moto Giba'', inace covjek poznat po cijeloj hrvatskoj po tim zahvatima, on nabavio iglicasti novi i one dvije podloske, balansirao ju i poslao mi nazad. posao od 300kn, radilica vozila preko 30.000km na kraju se dosjed lezaja do strane magneta izlizao, iglicasti jos nema lufta.

ako ti treba posaljem broj na PP. covjek stvarno zna svoj posao mislim da neki sa foruma to mogu potvrdit.


Mato Giba.
Ali kad si to radio? Ja mislim da on vec neko vrijeme ne radi vise - penzija. Ili se varam?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #21 : 19 Kolovoz, 2013, 12:15:56 »
rade njegovi nasljednici negdje u novom zagrebu..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #22 : 19 Kolovoz, 2013, 12:17:46 »
Leteći se zove tako jer se giba (leti) po karteru, za razliku od temeljnog.


potpis..

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #23 : 19 Kolovoz, 2013, 12:35:44 »


Mato Giba.
Ali kad si to radio? Ja mislim da on vec neko vrijeme ne radi vise - penzija. Ili se varam?
je je, Mato.
dok je hac bio na forumu, on mi ju odnjeo tamo.  :toothy12:
2009/2010

@Dee, hvala na pojasnjenu, znaci term leteci se koristi za lezajeve koji nemaju cvrst oslonac kao temeljni? znaci u vxr-a klizni temeljni nisu leteci? ili se oba slucaja moze koristit ta rijec.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #24 : 19 Kolovoz, 2013, 12:42:03 »
ako su temeljni onda nisu leteći.. napisao ti je dva put da leteći lete po karteru a temeljni stoje na mjestu u bloku i u njima se samo vrti radilica..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #25 : 19 Kolovoz, 2013, 12:49:02 »
Ponekad i kuglicni lete po karteru  :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #26 : 19 Kolovoz, 2013, 12:50:06 »
u pravilu rešetka.. ;D

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #27 : 21 Kolovoz, 2013, 00:16:15 »
...znaći bio sam u pravu, ipak je leteći...  :icon_tongue:

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #28 : 27 Kolovoz, 2013, 13:49:18 »
Evo mene opet. Masina je nanovo složena po drugi put, ovaj puta prepedantno. Krenimo redom: u radilicu je ubačen novi igličasti i balansirana je,  na mrzlu radilicu su ugrađeni novi vrući u ulju ležaji radilice sa metalnim kavezom, sve je glatko sjelo do kraja i grijanjem blokova je sve sklopljeno. Stavljeni novi semerinzi Corteco viton, odmjereni da ne zatvore kanale u bloku i da ne dodirnu lezaj, stavljen novi iglicasti sa klipom i karikama, nove brtve.
Masina je bila kao nova, palila na dodir gumba. Razdrada je trajala 200km sa mjesavinom 2.5% u rezervaru, a bila je ukljucena i uljna pumpa. Skuter je odlicno isao za serijalu, uvijek 86km/h po satu, pazeno da se ne gazi hladan, i samo odjednom CVIK. Opet se raspao iglicasti lezaj klipa i ovaj puta sve sjebao.

Na orginalnom karbu jos imam limic, orginalnu spuzvu i diznu na kojoj nista ne pise, a velicinom je oko broja 60, igla je bila na predzadnjem zubu, a nakon razrade sam je skroz spustio jer je skuter trokirao malo na prvoj trecini gasa.
Uvidom u sadasnje stanje cilindra, dolazim do zakljucka da je se iglicasti lezaj Koyo pregrijao, vidim da je nova bolcna klipa ljubicasta, a cijelo je vrijeme bila prisutna mjesavina od 2.5% polusintetickog valoline ulja + uljna pumpa, ali motor nije jako dimio??? Potrosnja goriva je bila oko 4.5L na 100km. Svijecicu nisam stigao pogledati ni prvi put ni sada, a toplinska vrijednost je bila 9 prvi put, a sada 8, jer je se đubre razletilo, nakon havarije bude siva i jako smrdi jer se ocito razvijala vrlo visoka temperatura sto bi moglo ukazati na siromasnu smjesu. Ali motor je odvrtio 4 godine sa tim karburatorom. Ne znam ni sam dali da kupim kompletnu masinu ili idem opet iznova ali bi mu stavio diznu 70 pa neka trokelja.


I desi se ovo:













Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #29 : 27 Kolovoz, 2013, 14:23:33 »
ovdje nesto nije u centru sa necim, nista drugo ne moze bit , jesi provijerio klipnjacu?
koliko sam skuzio ti si radilicu reparirao? kako stoji klip u GMT?

Moje misljenje je da te radilica je*e od samog pocetka.
« Zadnja izmjena: 27 Kolovoz, 2013, 15:19:04 nomad »
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #30 : 27 Kolovoz, 2013, 14:45:45 »
i ja mislim da je do radilice...
igličasti očito nije ravnomjerno opterećen...
a kaj se tiče balansiranja radilice nakon reparature,to mislim da svega par ljudi u cijeloj Hrv zna napraviti kak se spada (ako i par)  :toothy11:
:skuter:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #31 : 27 Kolovoz, 2013, 15:00:07 »
Vidim da kupujes novu mashinu.
Ja bi ovoj dao jos jednu sansu, ali sa drugom radilicom, lagerima i semerinzima.
Pitanje je samo isplativosti, jer nova termo grupa, radilica, lageri i semerinzi kostaju koliko i druga mashina, ali tada barem imas sve novo.
Kako bilo, ja bi jos jednom ovo slozio, ali kako treba i sa svim novim dijelovima

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #32 : 27 Kolovoz, 2013, 15:02:31 »
Balansiranje ovdje i nije toliko važno, sa nije balansirano onda motor vibrira i pate ležajevi na radilici, igličasti i ne baš.
Ovo je jako čudno opisat šta se tu desilo, osim loše kvalitete ležaja. Znao sam variti klipnjače, šta mislite koliko su tu stvari u balansu i centru. I uvijek strada igličasti dole na radilici nikad gore kod klipa.
Sada jedino moguće da su tu detonacije pravile probleme pa razvalile igličasti. Što je opet čudno jer se radi o seriskom skuteru

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #33 : 27 Kolovoz, 2013, 15:20:09 »
Sada jedino moguće da su tu detonacije pravile probleme pa razvalile igličasti. Što je opet čudno jer se radi o seriskom skuteru

Zato sam i napisao sa novim semerinzima, brtvama, a i prirubnicu bi jako dobro pregledao

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #34 : 27 Kolovoz, 2013, 15:23:14 »
Meni je sumnjiva klipnjača,da nije bila spigana gore,ili nekakva deformacija na dijelu di dođe igličasti,jer ak veliš da je opet stavljeno sve novo i dobro složeno nema bit kaj drugo nego neka greška na radilici.
Bome je fini kaos napravilo,podrapalo klip ko da je od papira.

Offline gricko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: s6 racing mk2-70,polini hi-speed,torque control malossi,
  • MojSpuh: s6 R1200
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #35 : 27 Kolovoz, 2013, 15:32:22 »
ako si spustija iglu do kraja dole,jos si vise osiromasija smjesu,i sta je kolega reka,vidi jeli gornji dil kljipnjace u centru

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #36 : 27 Kolovoz, 2013, 15:35:26 »
da nije slucajno lose istokaren dosjed iglicastog pa da ide u elipsu
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #37 : 27 Kolovoz, 2013, 15:41:41 »
Meni je sumnjiva klipnjača,da nije bila spigana gore,ili nekakva deformacija na dijelu di dođe igličasti,jer ak veliš da je opet stavljeno sve novo i dobro složeno nema bit kaj drugo nego neka greška na radilici.
Bome je fini kaos napravilo,podrapalo klip ko da je od papira.
dok je frajer balansiral,moguće da mu je opala na pod i da se deformiralo nekaj na njoj  :dontknow:
:skuter:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #38 : 27 Kolovoz, 2013, 15:43:43 »
Ili loš iglicasti, ja mislim da se isti raspal članu stylingmaniac nakon par km na base kitu.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #39 : 27 Kolovoz, 2013, 15:44:43 »
Klipnjaca je skinuta sa purejeta i kao nova je bila, masina je otisla u dijelove kao i masa njih zbog problema sa pumpom goriva. Kupio sam od prijatelja i stvarno je bila kao nova bez najmanjeg traga habanja.

Prica ide ovako: zateceno stanje masine, radi i vozi, ali su lezaji radilice prozujali, presla je nekoliko desetaka tkm. Ja rastavljam masinu i dovodim u red postojece stanje. Repariram radilicu i stavljam klipnjacu od purejeta koja je ista sa njenim lezajem jer je kao nova. Ugradjujem je u blok centriranu sa novim lezajima i semerinzima, vodena je promjenjena, klip i karike su ostali isti, ali je novi iglicasti ubacen Koyo, stari iglicasti je bio citav i tvornicki. Nove brtve su stavljene i masina je vozila nesto vise od 200km kada se raspao iglicasti prvi puta. Skuter je na punom gasu poceo gubiti snagu sve vise dok mi se nije ugasio. Nisam ga mogao upaliti i pogledao sam svijecicu koja je imala na sebi zavarene kuglice iglicastog. Ja sam mislio da je to od ulja pa sam stavio novi svijecku i upalio ga bez problema i cuo zveckanje, tad ami je sve bilo jasno. Iglicsati se raspao ali se djelomice sasuo po masini. Klip je jako malo dobio crticu ali ostalo je sve ok osim prasine u lezajima.
Slijedi nova generalka, radilicu sam opet dao srediti sa novim lezajem jer sam se bojao spene, ugradio nove lezaje i semeringe, ubacio novi iglicasti i klip sa karikama te nove brtve. Motor je bio kao novi, sve super, sve 5 i opet na punom gasu na 78km/h na trenutak prekine i krš i lom. Nisam osjetio nikakve cudne zvukove niti vibracije, nigdje nije bilo lufta. Prirubnica je kao nova, detaljno sam je pregledao i nigdje nije mogao vuci fals zrak, usis je zabrtvljen, cak sam i blokove lagano namazao Victor Lenz diht masom za blokove motora. Da se razumijemo, znam sloziti piaggio masinu jer sam to radio bez greske, i evo sada me ovo jebe i jebe. Jedino u sto sumnjam je siromasna smjesa na punom gasu, do pola je motor radio kako treba, ali puni gas ga kolje, trebao sam staviti vecu diznu jer ova je orginalna. Opet s druge strane gledajuci motor nije imao previse zraka zbog limica, ali smjesa mi smrdi na sirotinju pri punom gasu. ALI opet postoji ALI, vidio sam piaggio serijale sa takvim karbom gdje je tvornicka dizna i limic pa se ljudi voze, a i ova je masina vozila prije mene tako. Ne razumijem gdje je jebeni problem  ??? ??? ???