Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kymco k12,gubi gas  (Posjeta: 641 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rashke85

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Radim u Zeleznice Srbije
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cuprija
  • Moj Skuter: Kymco k12 sport
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Busena stublina za 1mm
  • MojSpuh: fabricki
kymco k12,gubi gas
« : 30 Srpanj, 2013, 21:34:44 »
Posto svaki dan putujem na posao skuterom...(kymco k12 50cm3 2t)...i kada ga cepam punim gasom posle 3-4km se kad-kad desava da cimne u voznji nesto slicno kao da se ugasi na trenutak...ja mu smanjim gas i posle 30-tak metara on primi gas i kao da se nista nije desilo.Sta se to desava...ali samo kada je pun gas to se desava???????
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2013, 09:38:07 steeef »

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Evo jednog lepog pitanja za sve...
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2013, 22:11:47 »
Vjerovatno ti je malo bogatija smjesa pa s vremena na vrijeme nakupi viška goriva koje ne uspije sagoriti a rezonancija ne dozvoli da to gorivo ode kroz spuh nego ga vraća u cilindar. Pogledaj boju svjećice i ako je jako tamna, očisti filter zraka.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Evo jednog lepog pitanja za sve...
« Odgovori #2 : 31 Srpanj, 2013, 00:42:26 »
Vjerovatno ti je malo bogatija smjesa pa s vremena na vrijeme nakupi viška goriva koje ne uspije sagoriti a rezonancija ne dozvoli da to gorivo ode kroz spuh nego ga vraća u cilindar. Pogledaj boju svjećice i ako je jako tamna, očisti filter zraka.
Prije bi reka da mu zafali goriva, isprazni se iz casice pa mu triba da napuni i potegne.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Evo jednog lepog pitanja za sve...
« Odgovori #3 : 31 Srpanj, 2013, 08:52:42 »
Teško da može nestati goriva u čašici, nije to tako neznatna količina... Imao sam isti slučaj sa 14 mm karbom i diznom 80, riješio ga sa 16 mm karbom i diznom 66... Ako je motor prije dobro radio sa tim setupom, vjerovatno će izmjena svjećice i filtera zraka sve riješiti, eventualno izmjeniti i filter goriva.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Evo jednog lepog pitanja za sve...
« Odgovori #4 : 31 Srpanj, 2013, 09:12:19 »
I jedan i drugi slučaj je moguć. Prvo operi filter u benzinu, posuši ga i lagano naulji. Ako to ne pomogne, stavi novu svjećicu. Ako ni to ne pomogne onda idi vidjeti dal je nešto zaštopano na fergazeru ili dal vakum pumpa funkcionira normalno i dal plovak na fergazeru funkcionira kako treba. Imao sam sve navedene probleme pa znam kak to sve svira  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Evo jednog lepog pitanja za sve...
« Odgovori #5 : 31 Srpanj, 2013, 14:20:37 »
Teško da može nestati goriva u čašici, nije to tako neznatna količina... Imao sam isti slučaj sa 14 mm karbom i diznom 80, riješio ga sa 16 mm karbom i diznom 66... Ako je motor prije dobro radio sa tim setupom, vjerovatno će izmjena svjećice i filtera zraka sve riješiti, eventualno izmjeniti i filter goriva.
Da al to su ipak 3-4km kako on kaze. Ja san ima isti problem na bb-u, al meni bi nakon 1km bilo buuuu i ako ne pustin gas ugasi se, skinia karb, namistia plovak i sve 5.
Drugi put san isto ima takav problem al je bilo do filtera goriva koji san kupia na ini i stavia odma prije karba.


idi vidjeti dal je nešto zaštopano na fergazeru ili dal vakum pumpa funkcionira normalno i dal plovak na fergazeru funkcionira kako treba. Imao sam sve navedene probleme pa znam kak to sve svira  :drunken_smilie:
:icon_thumright:  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!