Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Xenon HID H8 svijetla!?  (Posjeta: 25185 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #40 : 30 Srpanj, 2008, 02:24:06 »
500 kn preko ebay-a

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #41 : 30 Srpanj, 2008, 08:56:04 »
500 kn preko ebay-a

Imas li sliku xenona kako osvjetljava cestu?

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #42 : 30 Srpanj, 2008, 13:36:40 »
nemam još al ču poslikat prvom prilikom... Jučer kad sam krenuo s posla u noći vozio sam najdaljim putem kući jer se jebeno voziti sa takvim svijetlima pa sam si guštao malo :)

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #43 : 31 Srpanj, 2008, 13:16:50 »
ah.. lako tebi kad imas 1/4 L skuter :)

Jel ima ovdje na forumu da je stavio xenon na 50 ccm i da radi kak spada , bez gasenja /paljenja, blinkanja ili ostalih peezdarija ?
Stipe je nacrtao pravilnu shemu kako se spaja ...
Mozda je ipak problem kod  50 ccm sto svi spajaju napajanje xenona na original instalaciju koja jednostavno previse oscilira sto smeta balastima ?i ktome jos nije istosmjerna struja  :toothy11:

Da se  napravi instalacija kako je stipe  nacrtao i da se reda radi prevencije stavi neki jednostavan stabilizator napona, xenon MORA raditi na 50ccm bez ikakve greske - samo ostaje problem kako ucvrstiti zarulju da se ne trese - jer ju to ubija afaik

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #44 : 31 Srpanj, 2008, 13:37:14 »
a jeben mu...

jel ima tko xenon viska da mi posalje?
odma ugradjujem sa slikama postupka, pa da konacno i to vidimo...
da se konacno dobije odgovor iz prve ruke!

(i jos da je neka polovna, al ispravna, za male pare... spasija bi se :D )
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2008, 13:39:17 stipe »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #45 : 31 Srpanj, 2008, 14:02:38 »
Rekao je Rossi oko 5.8.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #46 : 31 Srpanj, 2008, 23:03:37 »
ah.. lako tebi kad imas 1/4 L skuter :)

Jel ima ovdje na forumu da je stavio xenon na 50 ccm i da radi kak spada , bez gasenja /paljenja, blinkanja ili ostalih peezdarija ?
Stipe je nacrtao pravilnu shemu kako se spaja ...
Mozda je ipak problem kod  50 ccm sto svi spajaju napajanje xenona na original instalaciju koja jednostavno previse oscilira sto smeta balastima ?i ktome jos nije istosmjerna struja  :toothy11:

Da se  napravi instalacija kako je stipe  nacrtao i da se reda radi prevencije stavi neki jednostavan stabilizator napona, xenon MORA raditi na 50ccm bez ikakve greske - samo ostaje problem kako ucvrstiti zarulju da se ne trese - jer ju to ubija afaik


Pa napisao sam vam prije jos da sma ja  imao na stalkeru i redilo je bez greske...
Under construction...

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #47 : 14 Svibanj, 2009, 09:44:13 »
benji sve bi to radilo da se tiče napona, ali tu je big ALI napon se tu ne pita niš več struja.

jednostavno rečeno 50ccm skuteri imaju struju 12v ali zbog količine električnih elemenata te namotaji koji daju malu struju nemogu dati onoliko koliko treba da halogenka prosvjetli punim sjajem kako treba, slično ti je i sa xenonima, napona ima ali struje nema dovoljno da xenoni rade kvalitetno a ako ih spojiš na akumulator potrošit češ akumulator jer namotaji nemaju dovoljno struje da nadomjeste gubitak dok skuter radi.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #48 : 14 Svibanj, 2009, 12:53:50 »
Da,problem xenona je šta pri paljenju povuće struju i do 10A te se ona nakon nekoliko minuta spusti na radnih 3A.Znači napon koji inače dolazi do halogenih žarulja trebalo bi ispraviti diodama i staviti kondenzator ali opet ne možemo dobiti struju od 10A i pri malim okretajim motora napon je oko 8-9V,tako da ta opcija otpada.Znači trebalo bi spojiti direktno na akumulator sa žicom od najmanje 2.5mm2 i trebalo bi raditi bez problema.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #49 : 14 Svibanj, 2009, 15:36:11 »
puno price a nitko nije probao osim benjamina i radilo je  :)

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #50 : 14 Svibanj, 2009, 16:31:23 »
Ja sam psoji preko akua..i 4Ah je sasvim dovoljan za napajt xenon...sad postoji jos samo jedan problem...moj xenon nije dugo bio na skuteru..to sma nabrzinu spojio tek tolko da vidim kak svijetli kroz far i jel mu je aku dovoljan..ostalo je otvoreno pitanje samo jel ce namotaji stic filati aku odnosno jel proizvode vise struje nego kaj xenon trosi...teoretski bi trebalo raditi jel xenon po specifikacijama trosi manje nego obicna zarulja...smao kaj se u praksi znaju drugacije stvari razvijati...

Evo prikupljam trenutno djelove za jedan xenon da si metnem konacno na skuter i da toslozim kak spada...i onda cu istestirat jel stigne pniti se aku dok radi xenon...treba neke voznjice i to obaviti onda i isprobt sve...onda cu znati vise reci...

Neznam tocno kad cu se primiti tog projekta nadam se uskoro..nemam bas vremena uvijek neke druge obaveze i tak...ali bi htio to ubrzo sloziti si...
Under construction...

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #51 : 14 Svibanj, 2009, 20:45:16 »
ja bi samo iznio jedno svoje zapažanje,

ja sam na svoj runner, koji ima serijski h7 i h3 žarulje  spojio dugo svijetlo direkt preko akumulatora jer me živciralo treperenje i ono da se gotovo zgase na semaforu

kako rekoh dugo svijetlo ne koristim stalno, ali napon na akumulatoru dok je upaljeno je 12.3V a dok je ugašeno 14V

žarulja ima standardnih 55W, ksenon troši 30-35W što je gotovo duplo manje i po čistoj računici bi ipak trebao radit samo mora bit isključivo spojen preko releja
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #52 : 14 Svibanj, 2009, 20:53:57 »
instalacije je drugi par cipela...to znam sve kak ide..to mi je manje bitno..

a ovo kaj si rekao kaj se wataze tice to sam jos odanvo ja rekao kad se pokrenula ova tema...

xenon trosi manje struje od obicne zarulje..jedino pri paljenju vise dok se zarulja ne zgrije...

tak da sam ja isao najprije probat jel standardni aku opce moze pokrenuti xenon..pokrenuo ih je bez problema..i kak se ponasa zarulja u faru kak se svjetlost rasipava..i to je ok bilo...jedino prihvat treba rijesiti ali nebitno sad...

ostalo je smoa to pitanje potrosnje otvoreno..toretski bi trrebalo raditi je je 35w ..ali sigurno nemogu reci nisam probao jos...ali cu uskoro nadam se
Under construction...

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #53 : 14 Svibanj, 2009, 20:55:50 »
standardna žarulja ima 35W a ne 55W
a i neko sa foruma je spojia već bia, ja mislin oni momak sa bilin runneron, stipe se zove ili tako nešto...i isprazlia mu se akumulator  baj-baj...
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #54 : 14 Svibanj, 2009, 21:02:11 »
to je ovisno o modelu skutera neki imaj 55..

uglanvom i da je 35 i ovo 35 trebalo bi raditi..

vidjet cmeo..nedam i se vise pisat i nagadat..ionako je sve ovo uzalud..javim se kad isprobam...
Under construction...

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #55 : 14 Svibanj, 2009, 21:17:31 »
ma koji to ima 55W žarulju? pogotovo 50ccm koji sa namotaja daju valjda 70-80W ::)
imaš 55W one pilips blue wizion white vižn wanna be xenon žarulje i to...ja još nsian vidia normalnu žarulju 55W :icon_scratch:
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #56 : 14 Svibanj, 2009, 21:23:34 »
onda neznam di si gledao..na skorosvakom autu su ti 55w

na skuterima su vise manje 35w
Under construction...

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #57 : 14 Svibanj, 2009, 22:53:49 »
benji on ti aludira na skutere do 50ccm a ne na aute.

niti jedan doslovno niti jedan skuter od 50ccm nemože držati dovoljnu struju za filanje akumulatora, svječicu,cdi, te halogenku., ili bu krepala halogenka ili buju krepali navoji od preopterečenja a usto navoji nemogu isporučiti dovoljno struje za tu žarulju.

što se tiče xenona istina to bi radilo ako drito spojiš na aku ali opet fuckin ALI kako dugo če zdržati taj aku jer opet neide filanje akua dovoljno.

ako usporedimo halogenke i xenonke plus ide na xenon zbog manje potrošnje u redovnoj konzumaciji ali ako ideš pali gasi onda je minus obijima jer potrošnja im je još uvijek prevelika.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #58 : 14 Svibanj, 2009, 23:07:22 »
rekao sma da ne zelim vise ulazit dlaje u diskusije dok ne isprobam i onda mogu stat iza rijeci...

teoretski mora raditi...nije jedan namotaj u pitanju nego ih je vise i svaki je za nesto potreban..rade neovisno jendo od drugog namotaja...npr.jedan je za paljenje,jedan za punjenej akua,jedan za svjetla itd...tak da mogu preopteretiti smao jedan namotaj recimo od punjenja akua i ak pregori nebu mi vise filao..ali motor bu radio i namotaji za svjetlo budu radili...ali ove od akua nemres preopteretiti uglanvom jel izmedu njih je regler i ak dolazi d  preopterecenja on ce se iskljuciti ili u nagorem slucaju pregoriti...neznam tocno kak je sastavljen regler na 50ccm skuterima..ali na auto se iskljuci i nedaje vise napajanje potrosacima da se ne osteti on sam ili alternator...ali da zgori regler u najgorem slucaju namotaji budu ostali citavi...

ali to je sve praksa za sada...dok ne sprobam necu dalje mlatit bezveze..jel mozda bu radilo mozda ne..neznam niti sam...

imam jos neke druge planove koje cu probat iskemijat ak nebu islo jendostanivm putem...nego malo kompliciranijem...vidjet cmeo s vremenom
Under construction...

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Xenon HID H8 svijetla!?
« Odgovori #59 : 15 Svibanj, 2009, 01:32:39 »
dobro ajmo ovako, kakvu žarulju ima stari runner od 2000god do pojave novog i kakve žarulje ima novi runer

i kakvu žarulji ima nrg power, a kakvu novi sr?

onak vidim znanje je na nuli...

kolko zajedno troše one dvije tinjalice u prednjem faru od srke?
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029