Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: grijanje baterije...  (Posjeta: 1065 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
grijanje baterije...
« : 03 Srpanj, 2013, 17:12:06 »
pozz imam problem šta se tiče baterije znači imam električnu vodenu pumpu i ostao sm bez baterije i skormo mi prokuva motor...sriča i bog nije...moja je u banani pa sam uzeo od prijatelja bateriju koja je več stajala i s njom napravio đir i ona se ispraznila ajde reko u banani su napunit ču ih...i tako napunim obe preko noči sutra staim na motor sve extra za par sati idem dat kontakt prazna...ista stvar s drugom ali drugu kad sam vadio primjetio sam da je full vruča...i stavim aj treču bateriju od ninje 10-ke staru ali izgleda da če poslužit dok se skrpim...e sad ona nakon par sati nije vruča ali je lagano topla i lagano več stajanjem na motoru gubi snagu...pitanje je zašto se baterije tako griju to mi je ful sumljivo...jel problem u starim baterijama ili nešto drugo?baterija če doči nova ali pitam da nebi sjebao i tu novu

Hvala

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #1 : 03 Srpanj, 2013, 17:24:20 »
na skutu izvadiš ključ iz brave. spoji instrument između baterije i kleme, svejedno sa koje strane. instrument podesiš na mjerenje amperaže. mora pokazivati skoro ništa, 0,1 amper maximalno (ako netko zna točno neka me ispravi)

ako pokazuje više znači da negdje gubi struju

ako je tu sve o.k. onda vrneš klemu na mjesto, kresneš skut, digneš na jedno po gasa i onda prebaciš instrument na voltažu, istosmjerna struja, prvo do 50-ak volti za svaki slučaj i spojiš na obje kleme (+ na +, - na -)

mora pokazivati između 13,5 i 15 volti ugubo.

ako je više zviznuo je regler, ako je manje onda opet regler ili zavojnice
Pula Über Alles

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #2 : 03 Srpanj, 2013, 19:52:06 »
evo ovako ako sam dobro mjerio prvo mjerenje mi izbacuje 0.2-3 do 0.5-6 što je malo više potrošnje ako se ne varam...pa sam rastavio nebi li naša da se neka žica dira s ramom ali nisan uspija...pa san odspojio spoj ožičenja potrošača sa namotajima i spojio mjerač na bateriju oko 8 pokazuje (baterija je slabija) i čim spojim namotaje na potrošače automatski se spušta vrlo brzo do 6 i kad odspojim opet se penje do 8...upalim motor također se spušta ne penje se kako bi trebalo znači ne puni akumulator...znači da je do reglera jel tako...ujedno mi nerade ni žmigavci a on se i zagrije nakon nekog vremena čini mi se...recimo da valja i regler i namotaji ako mi senegdje malo dira neka žica s ramom to bi trošilo bateriju ali je nebi grijalo jel tako ili s varam?

Hvala

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #3 : 03 Srpanj, 2013, 20:02:53 »
baterija se grije u naglom pražnjenju ili u prekomjernom punjenju.

pošto ti je napon ispod 12v ovo drugo možemo eliminirati

po ovim testovima bi rekao da ti je do reglera ili zavojnica, neznam dali možeš izmjeriti struju prije reglera, ako ne probaš posuditi regler
da vidiš dali je sve u redu.
batriju možeš provjeriti da je napuniš preko punjača, mora se dići preko 12 volti (idealno 13,2)

što se tiče amperaže u mirovanju mislim da je granično, ako se ne varam oko 0,1-0,2 bi moralo biti, sačekaj nekog stručnijeg
Pula Über Alles

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #4 : 03 Srpanj, 2013, 20:10:12 »
Teško da će regler prazniti bateriju, prije mi se čini da su namotaji u kratkom spoju...
Jel` to na runner-u?
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #5 : 03 Srpanj, 2013, 20:18:23 »
Teško da će regler prazniti bateriju, prije mi se čini da su namotaji u kratkom spoju...
Jel` to na runner-u?

je runner je u pitanju...jel se mogu namotaji kako popraviti?...znači sigurno je da je do relgera ILI namotaja...ako je do namotaja zašto mi onda ne rade žmigavci?

@ veruda sad si mi razjasnio zašto mi se baterija grijala...znači jutros je bila napunjena (nisam provjeravao koliko) i kad sam je stavio bilo je sve uredno i osjetil ose da ima snage...nakon par sati idem dat kontakt netrepče idem je izvadit jako je vruča bila znači da se brzo ispraznila...i da mislim da su namotaji stradali mojom greškom jer sam ja radio nešto oko vode na motoru pa može bit da je malo vode dospjelo do njih  :toothy11: ...znači oni su ti koji su toliko struje trošili (što sam i ispitao onim instrumentom) ali nije mi jasno zašto onda ne rade žmigavci ??? znam da imaju vezu sa reglerom a imaju li vezu i sa namotajima?

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #6 : 03 Srpanj, 2013, 20:30:11 »
namotaji proizvode struju, voltaža ovisi o broju okretaja (sa namotaja ide debelo preko 15v, vidio i 50-ak) i onda to regler pegla na akumulatoru prihvatiljvih cca 14,5v.

regler može skuriti na dva načina, jedan je da na akumulator ne dolazi ništa struje, znači skut ide dok ima išta u akumulatoru i onda stane

ili da na akumulator dolazi "nepročišćena" struja, znači racimo 30-ak volti i onda skuri i njega i po instalacije

Pula Über Alles

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #7 : 03 Srpanj, 2013, 23:40:38 »
ili da na akumulator dolazi "nepročišćena" struja, znači racimo 30-ak volti i onda skuri i njega i po instalacije

koja je to polovica instalacije?zašt mi onda instrument pokazuje da kad povežem namotaje s ostatkom instalacije naglo prazni bateriju...jesu li namotaji mogli od malo vode stradat?

mogu li kako u ovome stanju provjerit ispravnost namotaja?

edit: paše li regler od novijeg runnera i di se kod njeg analazi
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2013, 23:44:56 Lumpri »

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #8 : 04 Srpanj, 2013, 10:37:10 »
evo opet ponovljen postupak baterija napunjena na 12.8...spojim na motor skupa s instrumentom pokazuje prvo bez spojenog reglera pokazuje 12.8 čim spojim regler (motor i dalje ugašen) spušta se za 10 sekundi do nekih 12 predpostavljamda bi i nastavilo polagano i kad ga odspojim brzo se povečava struja u akumulatoru...spojim regler i upalim motor također stoji na 12 i u leru i kad ga gasiram ne povečava se nikako...izgleda da je vjerojatno regler problem...provat ču nabavit drugi pa zamjenit...jel treba nešto posebno pazit pri nabavi drugoga jel ima više boja džekova a da ne pašu jedan na drugoga?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #9 : 04 Srpanj, 2013, 10:43:19 »
regler je otišel,isti su ti od starog i novog runnera,nemreš fulat..na starom se nalazi naprijed pod 'haubom' brijem da je isto i kod starog..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #10 : 04 Srpanj, 2013, 21:20:05 »
hvala svima stavio sam novi reler i sada rade žmigavci instrument pokazuje da ne prazni bateriju ali kad ga lagano turiram pokazuje 12.5 a kad radi u leru 12 nisam htio jako turirat jer je hladan bio ali sutra ču to bolje ispitat daj mi recite ako bude isto šta isada jel to prolazna ocjena...

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #11 : 06 Srpanj, 2013, 09:55:01 »
Nije još gotovo, tek kad ga digneš par puta u full okretaje pa provjeriš kako puni moći ćeš biti miran... Ako ti počne puniti sa 16-17+ onda je drugi problem ali bolje da je samo ovo.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #12 : 06 Srpanj, 2013, 10:06:01 »
treba ti punit minimalno 13v a na ful gasu 14 do nekih 14.6..ugrij ga pa probaj onda stisnut ful na sekundu..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #13 : 06 Srpanj, 2013, 10:06:21 »
Nisam siguran 100%, ali mislim da bi na nekih 4000-6000 okr i vise trebao davat 14,7V (sve izmedju 14,4 i max 15V je OK iako 15V nije bas idealno)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #14 : 06 Srpanj, 2013, 10:10:05 »
Nisam siguran 100%, ali mislim da bi na nekih 4000-6000 okr i vise trebao davat 14,7V (sve izmedju 14,4 i max 15V je OK iako 15V nije bas idealno)

na pedeseticama je oko 14.2 maks punjenje,na ovim većim mašinama do 14.6..sve prek toga ne valja..
13v puni ali slabo i rekel bi da nije skroz 'ispravno'..al da sad ne idemo u dubine ko u prijašnjoj sličnoj temi :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #15 : 06 Srpanj, 2013, 10:16:51 »
Dobro  ;D

Evo samo da napisem jos da je idealno 14,4V  :icon_biggrin:


Moj nrg je punio sa 14,7 pa sam mislio da je to pjadjov standard

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: grijanje baterije...
« Odgovori #16 : 06 Srpanj, 2013, 11:37:03 »
evo moj izgleda puni malo manje od 13 ali to opet nisam tjerao u full gas (puno) valda u vožnji na punom gasu puni za prolaznu ocjenu...jbg dok valja valda...nadam se da neče tako skoro krepat...

Hvala