Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem na tehničkom pregledu  (Posjeta: 7862 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #40 : 06 Srpanj, 2013, 17:47:33 »
tam di ja idem, neću navest gdje, jer nije u centru a i ne želim javno odavat podatke, valjci nisu opasni jer ih ima nekoliko veličina, mislim 3. od malih do najvećih za kamione i buseve.. ovi su manji, očito za male aute, a moj ispitivač se usudio sjest na skuter, zavrtiti kotač u valjku i stiskat brenzu, kazaljka se dizala i on je rezultate upisao u onaj plavi list.

po zakonu provjera kočnica na motorima na žgance je nepropisna i u normalnoj državi nebi bilo moguće napraviti tehnički na motoru.
očito se dosta toga mora mijenjati na stp stanicama a vjerojatno i bude jer uređaje za mjerenje kočnica na motorima uopće nemaju.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #41 : 06 Srpanj, 2013, 17:53:53 »
alfa je bil brži od mene..mjere se snaga kočnica an autima da nema odstupanja između lijeve i desne strane,da je ista sila kočenja a ne da jedna strana koči više a druga manje.
za motor nemaju adekvatne instrumente za ispitivanje i tome se radi a ne o tome ko se usudi il ne usudi stavim motor/skuter na valjak..
a da isproba kočnice nemora se vozit 200 na sat i da vidi dal kočnica probada ili normalno reagira pritiskom ručuce.

da imam takvu debelu vezu nebi moral ni gonit skuter u stanicu nego bi samo papire poslal na ovjeru,a kamoli da mi radi nešt kaj inače ne rade dok ideš redovnim putem i bez veze.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #42 : 06 Srpanj, 2013, 17:57:45 »
stef barem ne bi morao cekat na red

za nesto manje od mj dana imam tehnicku, bas me zanima da li ce i ovaj put bez debele veze ici po kratkom postuipku, šasija, colaza, slikanje, hvala doviđenja :hello: :hello:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #43 : 06 Srpanj, 2013, 17:58:47 »
mjeri se odstupanje i između prednje i zadnje osovine a ne samo lijevo i desno.
nemam vezu da bih registrirao neispravno vozilo nego baš suprotno. da mi kaže ako nekaj ne valja pa da si to poslije pogledam.. i naravno da ne moram blokadu stavljat :icon_thumright:
po meni su sulude veze da se ne treba vozilo ni dopeljati jer može biti grob bez kočnica uopće a on stavi svoj potpis gore i pečat stanice. po meni moraš bit sulud ispitivač za tak nešto napravit.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #44 : 06 Srpanj, 2013, 18:01:15 »
cekaj, vozis i servisiras motore/skutere duže nego pola clanova na forumu sto imaju godina

jel tebi treba netko da ti testira kocnice i kaze, ivane siguran si?

ne znam, meni je to smijesno  :toothy12: :toothy12:

« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2013, 18:03:52 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #45 : 06 Srpanj, 2013, 18:06:09 »
ne neg čovjek ima 60 i kusur godina pa valjda hoće da sve bude po ps-u.
i realno kontrola kočnica na oko zapravo nije kontrola, pa ispada kao da nisu niti pregledane, jer đir od 10 metara po stanici i subjektivna ocjena ispitivača: koči ili ne koči nisu relevantne u normalnom svijetu..
nitko meni ne pregledava kočnice nego velim kaj je čovjek napravil, nisam ga ja tome poučio ni kritizirao. osim toga pregledava mi i auto, za auto ipak treba na valjke, bez obzira kako iskusan mehaničar netko bio. na valjcima se vidi dal auto ujednačeno staje da nebi bilo driftanja..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #46 : 06 Srpanj, 2013, 18:07:27 »
mjeri se odstupanje i između prednje i zadnje osovine a ne samo lijevo i desno.

Jedan sportski motor sa duplim diskovima od preko 300mm promjera i sesteroklipnim radijalnim klijestima i straznim jednostrukim diskom promjera 220mm sa jednoklipnom celjusti ce sigurno imat razliku.  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #47 : 06 Srpanj, 2013, 18:08:41 »
mislio sam na autu..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #48 : 06 Srpanj, 2013, 18:12:58 »
nije isto na 2 i 4 kotača pogotovo dok imaš ljevu i desnu stranu..
znam kak i zakaj se mjeri jačina kočnica na autu,usporedil sam samo s motorom zbog čega se gleda njihova jačina..gledaju se naravno i prednja i stražnja osovina.

ja si sigurno mogu sam bolje pregledat skuter nego kaj mi bude ovaj na tehničkom to napravil..netrebam valjak da vidim jel kočnica koči il ne koči,a svako ko vozi skuter/motor more to i sam skužit bez valjka i slično.
kak veli drug igorina,br šasije,colaža guma i slikanje,fala doviđenja.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #49 : 06 Srpanj, 2013, 18:13:49 »
mislio sam na autu..

Pa i auti naprijed imaju bolje kocnice nego otraga.
Jedino sto mislim da je tolerancija lijevo/desno prevelika. 30% je jos uvijek tehnicki ispravno. Hm... Mislim, jesu kocnice dijagonalne, al svejedno nebi volio vozit auto kojem prednji lijevi koci bolje od prednjeg desnog za 20-30%
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2013, 18:16:25 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #50 : 06 Srpanj, 2013, 18:18:29 »
20% je max razlika, nije 30..
ali omjer mora štimati ne znam u njutnima, jer ak zadnje koče prejako u odnosu na propis, blokirale budu prije prednjih i to dovodi do zanošenja zadnjeg kraja pri naglom kočenju..
isto tak ak zadnje blokiraju dosta prije isto bude se auto zanosio pri naglom kočenju..
tak da valjci mjere i odstupanja u balansku prednja i zadnja  kočnica..

a steef zaboravio si svjetla, žmigavci..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #51 : 06 Srpanj, 2013, 18:22:29 »
20% je max razlika, nije 30..
ali omjer mora štimati ne znam u njutnima, jer ak zadnje koče prejako u odnosu na propis, blokirale budu prije prednjih i to dovodi do zanošenja zadnjeg kraja pri naglom kočenju..
isto tak ak zadnje blokiraju dosta prije isto bude se auto zanosio pri naglom kočenju..
tak da valjci mjere i odstupanja u balansku prednja i zadnja  kočnica..

a steef zaboravio si svjetla, žmigavci..

OK, mislio sam da je 30. Al i 20 nije malo.


A mjerenje prednje/zadnje mi je nelogicno kako si opisao jer u kocenju u voznji prebacujes masu naprijed, a na valjcima ne pa se usporedbe ne mogu izvlacit.
Zato postoje uredjaji na zadnjim osovinama (reduktori kocenja, senzori pritiska osovine itd) da to korigiraju.

OK, oni imaju neke srednje vrijednosti, ali kako znat da su ti dodatni uredjaji na kocionom sistemu ispravni u svim rezimima i da nece doc do preslabog ili prejakog kocenja zadnjih bremzi?


Govorim iz iskustva jer sa novom Alfom sam imao problem sa silom kocenja (zadnja osovina) u voznji, a na valjcima sve 5. U servisu sve zivo promijenili i tek onda stvar profunkcionirala kako treba
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2013, 18:26:05 3alfa3 »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #52 : 06 Srpanj, 2013, 18:25:01 »
a steef zaboravio si svjetla, žmigavci..

nije zaboravio, bar u mom slucaju bez debele veze, pregled skutera ide tocno redosljedom kak sam i napisao
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #53 : 06 Srpanj, 2013, 18:30:26 »
zapravo bi idealno bilo da je auto u isto vrijeme sa sva 4 kotača na valjcima..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #54 : 06 Srpanj, 2013, 18:32:02 »
niti sam ikada koristio kakvu vezu, niti mi je potrebna.. pa sto vi to vozite da vam treba debela veza za proci tehnicki  :icon_scratch:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #55 : 06 Srpanj, 2013, 18:33:44 »
moped bez blokade.. :icon_tongue:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #56 : 06 Srpanj, 2013, 18:34:05 »
zapravo bi idealno bilo da je auto u isto vrijeme sa sva 4 kotača na valjcima..

I opet na auto djeluje samo gravitacija, a nema prebacivanja mase kao u voznji

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #57 : 06 Srpanj, 2013, 18:36:40 »
znam, tak i njihovi valjci za mjerenje brzine na mopedima nemaju baš puno veze sa realnošću jer nema otpora zraka koji je dosta velik.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #58 : 06 Srpanj, 2013, 18:41:48 »
vidi se da nisi nikad isao sa blokiranim skuterom na valjke :P veza radi svoje

sve je to kak i treba biti, da nije ne bi pod blokadom ako na cajgeru pokaze 55. tamo pokazivao oko 50, vec bi pokazivao preko 60  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #59 : 06 Srpanj, 2013, 18:42:54 »
znam, tak i njihovi valjci za mjerenje brzine na mopedima nemaju baš puno veze sa realnošću jer nema otpora zraka koji je dosta velik.

Ak nis drugo, bar uglave prednji kotac da ne odlete  ;D