Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Siromašna smjesa?  (Posjeta: 4271 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jetf

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
Siromašna smjesa?
« : 22 Lipanj, 2013, 02:07:36 »
Imam problem, mislim da mi je presiromašna smjesa..
Sve serijala osim Leovince TT i dizna 60
Ista stvar je bila sa seriskim (ispražnjenim) auspuhom i diznom 55
Semerinzi novi, prirubnica ok, svi spojevi ok..
Ne guši se, ne trokira ni u jednom režimu rada, dobro vuče.. troši oko 4 litre prije stavljanja veče dizne i TT-a (jučer dodan auspuh i dizna)
Ovo je slika svječice na ful gasu, stavio drugu svječicu koja je bila tamnija i ona poprimila ovakav izgled..
Svječica je CR7EB
Komentari, prijedlozi?



« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2013, 02:11:18 jetf »

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2013, 07:38:59 »
Meni izgleda ok, barem kolko mogu prek mobitela vidjet, i prema slikama koje možeš i sam vidjet ako zgooglaš common spark plug conditions, ak ti vuče dobro i sve ok šta onda ne valja, možda mu malo poštelat za omjer smjese, malo više zraka probaj, ali to je moja procjena, napominjem možeš pokušat. 

Offline jure vd

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 604
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: kymco super 8 2T
  • MojSetup: Hebo Manston Replica Alu,Dellorto19 Black E.
  • MojSpuh: Tecnigas Triops
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2013, 07:45:55 »
lud mlad.. (u glavi) :D

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2013, 08:16:59 »
Slažem se, ali mi je dost ok gledajući preko mobitela, zato kažem da bi trebalo vidit to sa smjesom ili čok ne zatvara,na više benzina mi vuče, još treba vidjeti zazor svjećice dali je ok, uglavnom nema mnogo čadje pa sam zato reko da prvo proba povećat zrak na šarafu za štelanje smjese.
Ima i tu www.motorevija.com.hr/clanac/svjecice_savjeti_dijagnoza ovo pod crna čadja

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #4 : 22 Lipanj, 2013, 08:28:32 »
ee ovakva je bila i kod mene pa mi je motor blokao!!!!

daj mi recite jel sad ovo previše benzina ili previše zraka? da je premalo zraka ona bi bila crnija jel tako? jel bi se to sad moglo rješit manjom diznom

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #5 : 22 Lipanj, 2013, 08:41:39 »
aj bi na tvom mjestu digno iglu za jedan dva zuba znaci spustit osigurac dole trebas...

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #6 : 22 Lipanj, 2013, 09:03:52 »
probaj sa hladnijom svjeciciom i malo vise otvorit airbox
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #7 : 22 Lipanj, 2013, 10:58:54 »
Previse zraka definitivno, i probaj sa svjecicom broj 8.
I ne znam odakle ti ideja da ce dizna 60 bit ok, po cemu si to zakljucio? Pa ne mozes samo bubnut neku diznu odoka i nadat se da ce to valjat, to se tako ne radi.

Offline jetf

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #8 : 22 Lipanj, 2013, 13:02:15 »
Previse zraka definitivno, i probaj sa svjecicom broj 8.
I ne znam odakle ti ideja da ce dizna 60 bit ok, po cemu si to zakljucio? Pa ne mozes samo bubnut neku diznu odoka i nadat se da ce to valjat, to se tako ne radi.

Neznam zašto neki pricaju da dodam zraka  :icon_scratch: svječica je bjela da bolje nemože biti u sredini, pa zar nije to pre siromašna smjesa?  :icon_scratch:
E diznu 60 sam izabrao jer je standard bila 55 a stavljao sam TT-a pa kaži da treba par brojeva veću..
Nemogu micat iglu (gurtner) šarafič za smjesu neznam dali ima efekta na ful gasu, to jest probal sam u zazlici za 2 kruga nema razlike na svječici..
kaj sad?

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #9 : 22 Lipanj, 2013, 13:57:04 »
tesko je ovako preko slike vidjet, meni je tak siva bila jer je premalo zraka bilo.
ako imas vecu diznu probaj. na 12-ice sa rezom ide oko 66-70 sve ovisi kakav filter zraka imas.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #10 : 22 Lipanj, 2013, 14:03:29 »
Previse zraka definitivno, i probaj sa svjecicom broj 8.
I ne znam odakle ti ideja da ce dizna 60 bit ok, po cemu si to zakljucio? Pa ne mozes samo bubnut neku diznu odoka i nadat se da ce to valjat, to se tako ne radi.

Neznam zašto neki pricaju da dodam zraka  :icon_scratch: svječica je bjela da bolje nemože biti u sredini, pa zar nije to pre siromašna smjesa?  :icon_scratch:
E diznu 60 sam izabrao jer je standard bila 55 a stavljao sam TT-a pa kaži da treba par brojeva veću..
Nemogu micat iglu (gurtner) šarafič za smjesu neznam dali ima efekta na ful gasu, to jest probal sam u zazlici za 2 kruga nema razlike na svječici..
kaj sad?
A šta bi ti htio da ono bjelo da  bude koje boje, pa ona stranica tamo ti je ljepo opisano uz slike kakvo je dobro, reko si da skuter ide dobro da dobro vuče i učem je problem, problem je u tom što je 50 ccm i nejede 120, svjećica ti je ok i ima malo kak mi se čini po slikama crne čadje, što je i znak da ima više benzina kako je napisano tamo, nisam to ja izmislio, a ujedno je 2T pa možda i taj razlog, dodavanjem više zraka ili benzina nećeš dobiti da tvoj skuter ide još brže, što bi valjda i htio, a onaj šarafić se mora dat okretat, kolko sam te skužio da nejde pa onda da si nešto u ful gasu na na 2 kruga, bar se nadam da nemisliš da si ga turiro bez operećenja, da ga nisi vozio nego na nogaru, i kolko ti je krajnja brzina?

Offline jetf

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #11 : 22 Lipanj, 2013, 14:37:16 »
Previse zraka definitivno, i probaj sa svjecicom broj 8.
I ne znam odakle ti ideja da ce dizna 60 bit ok, po cemu si to zakljucio? Pa ne mozes samo bubnut neku diznu odoka i nadat se da ce to valjat, to se tako ne radi.

Neznam zašto neki pricaju da dodam zraka  :icon_scratch: svječica je bjela da bolje nemože biti u sredini, pa zar nije to pre siromašna smjesa?  :icon_scratch:
E diznu 60 sam izabrao jer je standard bila 55 a stavljao sam TT-a pa kaži da treba par brojeva veću..
Nemogu micat iglu (gurtner) šarafič za smjesu neznam dali ima efekta na ful gasu, to jest probal sam u zazlici za 2 kruga nema razlike na svječici..
kaj sad?
A šta bi ti htio da ono bjelo da  bude koje boje, pa ona stranica tamo ti je ljepo opisano uz slike kakvo je dobro, reko si da skuter ide dobro da dobro vuče i učem je problem, problem je u tom što je 50 ccm i nejede 120, svjećica ti je ok i ima malo kak mi se čini po slikama crne čadje, što je i znak da ima više benzina kako je napisano tamo, nisam to ja izmislio, a ujedno je 2T pa možda i taj razlog, dodavanjem više zraka ili benzina nećeš dobiti da tvoj skuter ide još brže, što bi valjda i htio, a onaj šarafić se mora dat okretat, kolko sam te skužio da nejde pa onda da si nešto u ful gasu na na 2 kruga, bar se nadam da nemisliš da si ga turiro bez operećenja, da ga nisi vozio nego na nogaru, i kolko ti je krajnja brzina?

gle ja sam zadovoljan s tim kak on ide,vuče,krajnja, ne očekujem više, ali me plaši šta mi svječica izgleda pre svjetla koda ima previše zraka ili premalo benzina..
Šarafić za smjesu se da okretat, probao sam u rasponu od pola kruga do dva i pola kruga odvrnut, i boja svječice je bila ista na ful gasu, naravno da sam odvozio oko 5km pa izvadio svječicu pa gledao..
Krajnja je 85 po GPS-u, nešto preko 90 po njegovom satu
Dok gledam onu stranicu mi možda i dobra svječica, ali svi kažu da je poželjno dobiti smeđu niansu a meni bijela skroz..
Gurtner 16 je u igri..
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2013, 14:43:24 jetf »

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #12 : 22 Lipanj, 2013, 14:54:21 »
Ma nema veze, znači da je svječica kvalitetna kad je bjelo,a i nova je, ovo gledaj di su elekrode kakvo je tu i sam vidiš, stavio si novu svjećicu i da je tu došlo najprije do promjena boje na elekrodama, kako i tamo opisuju te djelove.
A probaj se malo igrat možda s više ili manje zraka šta dobiješ al dok on ne stvara probleme i vozi bez cukanja itd, ja se nebi uopšte brino.
Bitno da je dobro s gorivom da je ok mješavina i vozi.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #13 : 22 Lipanj, 2013, 15:03:42 »
Ako vec koristite svjecicu za  gledanje smjese, onda to radite onako kako treba  ;D


Progooglajte pojam "spark plug chop"

Offline jetf

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #14 : 22 Lipanj, 2013, 15:20:18 »
Svječica je prošla oko 1000km tak da nije tako nova..
Da sve super vozi vuče.. ali samo mi se nekako čini da bi morala biti tamnija, smeđkasta svječica..

Ako vec koristite svjecicu za  gledanje smjese, onda to radite onako kako treba  ;D


Progooglajte pojam "spark plug chop"

Šta želiš reč? ja se samo bojim da mi ne zacvika motor  :sad1: ako imaš neku ideju kako da vidim dal mi smjesa ok reci, neznam kako drugačije gledat osim po svječici

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #15 : 22 Lipanj, 2013, 15:34:22 »
Šta želiš reč?

Zelim rec da ako se smjesa gleda po svjecici, onda se koristi nova svjecica koja se vozi mozda kilometar full gasom, vadi van, reze fleksom i gleda gdje se nalazi tanki smedji prsten na izolatoru



Ovo gledanje boje cijele svjecice ne govori puno





Ova tvoja slika govori dvije stvari:

1. smjesa je presiromasna jer je izolator bijel
2. smjesa je prebogata jer je ground elektroda i rub navoja koji je u ravnini sa glavom iznutra pretaman



Jedino sto sa sigurnoscu mozes reci da je malo previse ulj u cijeloj prici (ili ne sto s uljem ne valja) jer se vide grudice.


A i ne znamo kako si vozio skuter prije vadjenja svjecice
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2013, 15:38:53 3alfa3 »

Offline jetf

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #16 : 22 Lipanj, 2013, 16:09:37 »
Šta želiš reč?

Zelim rec da ako se smjesa gleda po svjecici, onda se koristi nova svjecica koja se vozi mozda kilometar full gasom, vadi van, reze fleksom i gleda gdje se nalazi tanki smedji prsten na izolatoru



Ovo gledanje boje cijele svjecice ne govori puno





Ova tvoja slika govori dvije stvari:

1. smjesa je presiromasna jer je izolator bijel
2. smjesa je prebogata jer je ground elektroda i rub navoja koji je u ravnini sa glavom iznutra pretaman



Jedino sto sa sigurnoscu mozes reci da je malo previse ulj u cijeloj prici (ili ne sto s uljem ne valja) jer se vide grudice.


A i ne znamo kako si vozio skuter prije vadjenja svjecice

vozio sam cirka 4km na ful gasu,naglo usporio,ugasio,izvadio svjecicu.. ok, sta da radim?

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #17 : 22 Lipanj, 2013, 16:19:49 »
Ako vec koristite svjecicu za  gledanje smjese, onda to radite onako kako treba  ;D


Progooglajte pojam "spark plug chop"
da, ovo sam vidio po stranjskim forumima,
samo sto neki od nas bi bankrotirali dok ustelaju karb na ovakav nacin  :laughing7:
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Siromašna smjesa?
« Odgovori #19 : 22 Lipanj, 2013, 16:23:10 »
Ako vec koristite svjecicu za  gledanje smjese, onda to radite onako kako treba  ;D


Progooglajte pojam "spark plug chop"
da, ovo sam vidio po stranjskim forumima,
samo sto neki od nas bi bankrotirali dok ustelaju karb na ovakav nacin  :laughing7:

U to nebi ulazio. Svakako je jeftinije od cvikanja  ;D