Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trokutaste rolice??  (Posjeta: 2410 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline No_One

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: APN4
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: T15 cilindar(naturpijan), T14 glava, 42L klip, dellorto 21..
  • MojSpuh: Hand made by EC2
Trokutaste rolice??
« : 12 Lipanj, 2013, 17:27:42 »
Imao sam apriliu sr 50 replica racing, na variomatu je imala rolice u obliku trokuta - zanima me da li netko zna di ih ima za kupt i da li ima razlike izmedju tih i normalnih(okruglih)??  ???

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Trokutaste rolice??
« Odgovori #1 : 12 Lipanj, 2013, 17:29:44 »
To su Dr Pulley rolice.
Potrazi na netu ima kod nas za kupit.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #2 : 12 Lipanj, 2013, 18:05:50 »
Imao sam apriliu sr 50 replica racing, na variomatu je imala rolice u obliku trokuta - zanima me da li netko zna di ih ima za kupt i da li ima razlike izmedju tih i normalnih(okruglih)??  ???

Razlika je samo u cjeni, a u performansama gotovo nikakva. Bila je nekidan tema ovdje na forumu pa pišem zaključak koji su donijeli na kraju teme :laughing7:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Trokutaste rolice??
« Odgovori #3 : 12 Lipanj, 2013, 21:26:38 »
Možda na malim mašinama nema razlike ali na vecim a ima.
Isplati se.


Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2013, 21:46:31 »
ja bi htel samo vidit neki test i konkretno kaj se more dobit s tim rolicama,onda budem i vjeroval posto ih nemam zelju  kupovat samo radi probe..a ovo rekla kazala da se dost osjeti je tak,tj nikaj..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Rocky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 387
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50
  • MojSetup: seriala
  • MojSpuh: rezonantni
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2013, 23:20:44 »
ma od performasni dobiješ golu guzicu kaj bi dobio, dobiš samo nekaj malo veću krajnju brzinu jer zbog svog oblika ta rolica više širi variomat pa remen ide višlje

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #6 : 12 Lipanj, 2013, 23:25:35 »
ma od performasni dobiješ golu guzicu kaj bi dobio, dobiš samo nekaj malo veću krajnju brzinu jer zbog svog oblika ta rolica više širi variomat pa remen ide višlje
pa ako je s normalnima sve lipo ustelano po kojoj logici da imaju vecu krajnu,sta s normalnima nemoze ic skroz do vrha ili s tim trokutastima polira vrh bloka :)
Bolje ne moze :)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #7 : 13 Lipanj, 2013, 00:37:38 »
Samo cu ti rec jednu stvar, ako dobro uštelaš motor s normalnim rolinama, trokutaste zaboravi  :)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Trokutaste rolice??
« Odgovori #8 : 13 Lipanj, 2013, 07:47:44 »
Evo ovdje je covjek testirao rolice pa se uvjerite da su bolje.
A i na Aprilia, Modern Vespa i MaxiScooter forumima ljudi pricaju da su puno bolje rolice.

http://modernvespa.com/forum/topic102384

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #9 : 13 Lipanj, 2013, 09:09:55 »
Evo ovdje je covjek testirao rolice pa se uvjerite da su bolje.
A i na Aprilia, Modern Vespa i MaxiScooter forumima ljudi pricaju da su puno bolje rolice.

http://modernvespa.com/forum/topic102384

napravljeno je na pola,ne pišu ni okretaji ni krajnje brzine..
sve to se dobije i sa običnim rolicama ako se stave lakše,jednostavno stvari tak funkcioniraju..ali se dobije i povećanje okretaja a to more rezultirat padom krajnje brzine..
piše da su stavljene dr.pulley rolice od 16gr,serijske su nekih 23 gr.,ako se ubace obične rolice koje su 5 i više grama lakše normalno da skuter bude življi i da bude imal veće okretaje kroz ubrzanje..da su stavili iste gramaže ko serijske onda bi se i mogla složit neka usporedba.
master mašine o koima oni pričaju (400,460 i 492cc) složene su da nisko vrte jer im je moment na nižim okretajima naspram quasar 250/300 mašina,obično su malo teške serijske rolice nego bi trebalo al tvornica ne slaže rejserski setap nego touring i sa time su i dosta tromi,pogotovo do nkih 90 100kmh di živnu zbog povećanja okretaja.
ali o okretajima kroz ubrzanje ništa ne pišu u ovom tzv testu (npr kolko okretaja vrti pri brzini od 80 kmh sa serijskim a kolko a dr.pulley,kolki su okretaji na krajnjoj brzini i kolka ona je sad itd).
ovo da više otvaraju vario je nemoguće jer i serijske ga otvore onolko kolko je to fizički moguće (dok ne dođe do ventilvara tj fiksne polutke) tak da ni remen nemre višlje od toga a nema ni potrebe da se dere po bloku..
kod finog uštimavanja prijenosa s mjeri kolko remen ide gore pa se sa podloškom između bolcne i ventilvara korigira,ako se stavi tanja od serijske onda remen ide višlje jer vario je bliže ventilvaru i s tim se dobije pad okretaja ako se ne stave lakše rolice ali izgura se veća krajnja brzina (ako je npr falil koi mm da se remen digne do vrh variomata,inače nema potrebe za ovakvim zahvatom).
ako se stavi šira podloška od serijske ili ovaj famozni fuzzy washer,onda se dobije efekt lakših rolica,skuter se vrti i življi je ali i to more bit prividno zbog glasnijeg rada motora i življeg starta,bez nekih mjerenja vremena nemre se ni bit siguran 100%..ali to more rezultirat sa manjom krajnjom,prvo zbog većih okretaja pa da na krajnjoj brzini skuter nema snage izgurat finalni prijenos,a drugo da se zbog širine podloški vario nemre približit dovoljno ventilvaru pa ni nije u mogućnosti dić remen do vrha variomata i s tim se opet gubi krajnja brzina..
da se skuteri mogu tjunirat sa rolicama i nekom podloškom nebi bilo potrebe za proizvodnjom variomata i drugih dijelova..
a druga stvar je da nikad nebi dal 300 400 ili 500 kn za rolice,ako se za 500 600 da nać polovan variomat,govoreći o 250/300cc mašinama.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline No_One

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: APN4
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: T15 cilindar(naturpijan), T14 glava, 42L klip, dellorto 21..
  • MojSpuh: Hand made by EC2
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #10 : 13 Lipanj, 2013, 19:36:08 »
Ja se samo sjecam da je moja aprilia, bez blokada, s tvornickim auspuhom i tim rolicama isla 90-100km/h, a do te brzine dolazila tako da je cupala asvalt ispod

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #11 : 13 Lipanj, 2013, 19:38:04 »
Ja se samo sjecam da je moja aprilia, bez blokada, s tvornickim auspuhom i tim rolicama isla 90-100km/h, a do te brzine dolazila tako da je cupala asvalt ispod
hahahahahaha  :toothy9:
Bolje ne moze :)

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #12 : 13 Lipanj, 2013, 21:21:45 »
Ja se samo sjecam da je moja aprilia, bez blokada, s tvornickim auspuhom i tim rolicama isla 90-100km/h, a do te brzine dolazila tako da je cupala asvalt ispod
hahahahahaha  :toothy9:

 :notworthy:  :glasses9:

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Trokutaste rolice??
« Odgovori #13 : 13 Lipanj, 2013, 21:42:08 »
Ja se samo sjecam da je moja aprilia, bez blokada, s tvornickim auspuhom i tim rolicama isla 90-100km/h, a do te brzine dolazila tako da je cupala asvalt ispod

 :kenjkenj: :omfg:

steeef se potrgao da objasni, a objasnio je da  bolje nije mogao i ovaj ga usere ko pravi.
« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2013, 21:43:57 nomad »
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.