Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB problem  (Posjeta: 3386 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB problem
« Odgovori #20 : 15 Srpanj, 2008, 15:09:41 »
Mozda ti jednostavno nekaj odserafljeno pa vibrira,jbt pa na nicem se ne mjenjaju lezajevi na radilici na 3000km!!
Jel tvoj kolega ulje tocio??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB problem
« Odgovori #21 : 15 Srpanj, 2008, 15:14:45 »
pa daj pogledaj jel se osovina radilice mice, cudno da je da bi to tako brzo otislo...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB problem
« Odgovori #22 : 15 Srpanj, 2008, 16:35:10 »
...jbt pa na nicem se ne mjenjaju lezajevi na radilici na 3000km!!


Oooo, zacudio bi se....
Ako je stavljen lager sa greskom ili je krivo montiran, moze i nakon par stotina metara prozujat, a kamoli 3000km.
Iako, ako traje 2000 km, to bi trebalo znacit da je montaza bila kako treba, ali i dalje ostaje faktor kvaliteta lagera, a na TGB sumnjam da ugradjuju kvalitetne...

Sjecam se jednog Runnera (ovog zadnjeg) koji je imao par tisuca i proruzili lageri tako da su se culi jace od spuha, a na skutu je bila MHR Replica kit sa Leo Vince RR spuhom...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB problem
« Odgovori #23 : 15 Srpanj, 2008, 16:42:31 »
Remen na TGBu uzrokuje vibracije i to podosta velike ali SAMO dok skuter STOJI jer je remen dosta labav. Čim krene scoot, remen se zategne i vibracije prestaju.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB problem
« Odgovori #24 : 15 Srpanj, 2008, 16:50:04 »
Najbolje neka ode u servis ,jer predpostavljam da je skuter pod garancijom pa neka slazu!!
Al ak su fakat lezajevi,zao mi vlasnika,stvarno se namjerio na jeben primjerak TGB-a!!

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: TGB problem
« Odgovori #25 : 15 Srpanj, 2008, 17:10:17 »
Palo mi je nesto napamet. Imao sam ulje  shell advance ultra za mjesavinu(pri kraju),pa je on to ulje ispusto i stvljao castrol neznam koji ali full sintetic. E sad negdje sam cuo da kad se ulje prazni iz posude negdje treba i ozracit,ako je to istina. Pa je mozda to

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB problem
« Odgovori #26 : 15 Srpanj, 2008, 17:37:44 »
Palo mi je nesto napamet. Imao sam ulje  shell advance ultra za mjesavinu(pri kraju),pa je on to ulje ispusto i stvljao castrol neznam koji ali full sintetic. E sad negdje sam cuo da kad se ulje prazni iz posude negdje treba i ozracit,ako je to istina. Pa je mozda to


Prije bi klip zacvikao u cilindru nego lager na radilici da je nestalo ulja...

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: TGB problem
« Odgovori #27 : 17 Srpanj, 2008, 09:32:23 »
Semering na radilici i lezajevi,tako mi kazu u servisu. Mater mu. ode 200 eura na popravak,Nemam garanciju jer prosle godine im je bilo na snazi kad skines blokadu gubis i garanciju, ja riskiro pa eto sad

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: TGB problem
« Odgovori #28 : 17 Srpanj, 2008, 10:52:24 »
Semering na radilici i lezajevi,tako mi kazu u servisu. Mater mu. ode 200 eura na popravak,Nemam garanciju jer prosle godine im je bilo na snazi kad skines blokadu gubis i garanciju, ja riskiro pa eto sad

To bi trebalo doci 100€

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB problem
« Odgovori #29 : 17 Srpanj, 2008, 11:38:43 »
Semering na radilici i lezajevi,tako mi kazu u servisu.

E sad, najbolje bi bilo da ti ne stavljaju serijske lezjeve, jer ko zna koje uopce stavljaju nego da ti daju uzorak ili dimenzije i da kupis posteni lezaj u toj dimenziji - SKF, na primjer.

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: TGB problem
« Odgovori #30 : 17 Srpanj, 2008, 11:57:00 »
gdje nac te lezajeve. Bilo bi i bolje i isplativije,nabijem tgb.Meni rekli oko 1500 kn, malo bi izgleda i nesto sebi u uzeli :nono:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB problem
« Odgovori #31 : 17 Srpanj, 2008, 12:18:53 »
gdje nac te lezajeve. Bilo bi i bolje i isplativije,nabijem tgb.Meni rekli oko 1500 kn, malo bi izgleda i nesto sebi u uzeli :nono:

http://www.lageros.hr/

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: TGB problem
« Odgovori #32 : 17 Srpanj, 2008, 12:22:21 »
fala

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB problem
« Odgovori #33 : 17 Srpanj, 2008, 17:12:48 »
Stari moj te lezaje(SKF) neces platit vise od par sto kuna,i ako imas malo mehanicarskog umijeca zamjenis to bez prevelikih troskova!!
Sve mozes sam napravit,j#bo njih i 1500kn,za te novce izmjenis lezaje i kupis si spuh neki!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB problem
« Odgovori #34 : 17 Srpanj, 2008, 18:47:34 »
Stari moj te lezaje(SKF) neces platit vise od par sto kuna

Oko 150 kuna ce ih platit. Semeringe narednih 30-60. Sve skupa oko 200 kuna

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: TGB problem
« Odgovori #35 : 17 Srpanj, 2008, 19:15:37 »
Stari moj te lezaje(SKF) neces platit vise od par sto kuna

Oko 150 kuna ce ih platit. Semeringe narednih 30-60. Sve skupa oko 200 kuna
lezajevi+semerinzi+dihtunzi......250kn   i imas za solidan spuh 1250 kn ti ostane dovoljno je naci nekog ko je bar jednom rastavio blokove

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: TGB problem
« Odgovori #36 : 17 Srpanj, 2008, 22:31:51 »
Ma vec sam i razmisljao da ga radim sam, nisam jos nikad rastavljao blokove al mora nekad biti i prvi put.
Ako negdje zapnem nadam se da ce te mi pomoc.

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB problem
« Odgovori #37 : 17 Srpanj, 2008, 22:52:11 »
Ma vec sam i razmisljao da ga radim sam, nisam jos nikad rastavljao blokove al mora nekad biti i prvi put.
Ako negdje zapnem nadam se da ce te mi pomoc.


Izbjegavaj lupanje cekicom po radilici,jer ces ju sjebat....Eventualno gumenim cekicom,dok ne izade iz lezaja!!
Lezajeve kad vadis van,uzmi komad nekog durala...ispod blokova stavi drvo(ravno) da ti ne puknu kad ces ih izbijat van....najbolje bi bilo da odneses nekom na presu da ih izvadi,i da ti odma nove upresa!
Kod sklapanja budi isto pazljiv,nemoj brtvu zaboravit stavit,i tak neke glupe sitnice kaj te mogu kostat da ga ponovo raskapas...Semeringe isto pazljivo nove stavi....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB problem
« Odgovori #38 : 17 Srpanj, 2008, 23:57:14 »
i da ti odma nove upresa!

Krivo!!!!
Time ce mu skinuti komad aluminija iz dosjeda lagera na bloku. Bolje zagrijavanjem bloka i hladjenjem lagera inteligentno rijesit problem nego na silu

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB problem
« Odgovori #39 : 18 Srpanj, 2008, 11:18:55 »
Zaboravio sam napisat za grijanje/hladenje....zato nas i ima tu da se nadopunimo!!