Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera DNA 50 Total Rebuild  (Posjeta: 2782 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Gilera DNA 50 Total Rebuild
« : 03 Svibanj, 2013, 23:36:56 »
Da predstavim moju DNA

Dobio sam je za DZ tako da mi se ispalti koliko god da ulozim u nju

Od delova ima sve sto se tice rama fale "samo" delovi masine

Kupljena je pre nekih 10ak godina sa papirima bez motora i od tada stoji i korozija je na nekim delovima "vec" krenula, sa motora je bivsi vlasnik padao vise puta i po ramu i delovima se vidi da je nije stedeo .


Evo ovako je izgledala posle 10 godina provedenih u garazi








neki delovi jos moraju da se iskopaju iz garaze gde je stajala komandna tabla migavci stop svetlo i tako par sitnica


Od samog motora jedino sto je ostalo je ovo

Auspuh Leo Vince Hand Made S sad bilo bi lepo ako bi neko mogao nesto o njemu da mi kaze predpostavljam da je u rangu sa tt-om zx ili tako nekim auspuhom(mozda i gresim)

[


Uljana pumpa



Glava mislim da je ovo originalna gilerina da nije bio nikakav kit na njoj


Radilica potpuno zapekla



evo slika malo je obrisana ovde



na njoj ima neki alarm

http://www.4shared.com/download/HXeakesn/DSCN0429.JPG?tsid=20130503-214356-23e023b6


evo jedne sa stavljenim farom



i evo ga blok



sa druge strane mali surprise
ali koliko sam zagledao nije to toliko strasno ne smeta magnetu da se vrti, predostavljam da se ovo cesto desava posto je blatobran za to vezan.



Necu jos da krenem sa rastavljanjem jer ne znam jos uvek da li cu raditi motor ovde ili na drugom mestu.

Ne znam da li odgovara masina od runnera mislim da je ova malo duza.

Dajte neki predlog sta da cinim sa njom  sta mi je najbolje sta najbolje stoji onom auspuhu da ne mi morao i njega da menjam da li bi mogao neki midrace cilindar na taj auspuh a da radi lepo.
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2013, 23:45:30 igor996 »
Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2013, 23:40:11 »
lepo naš kako...al oed slika nema ni S  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #2 : 03 Svibanj, 2013, 23:46:07 »
lepo naš kako...al oed slika nema ni S  :dontknow:

Popravio sam gresku :D
Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #3 : 04 Svibanj, 2013, 00:54:29 »
uffff ima tu posla i previše , tu mašinu baci i nabavi drugu ova je stvarno zapekla  :sad1:

uz dovoljno volje može se od toga napraviti nešto  :icon_thumright:
I'm Burning Inside

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #4 : 04 Svibanj, 2013, 00:59:11 »
uffff ima tu posla i previše , tu mašinu baci i nabavi drugu ova je stvarno zapekla  :sad1:

uz dovoljno volje može se od toga napraviti nešto  :icon_thumright:

Mislim da nije bas toliko da je za bacanje sto se tice dela gde je prenos i nije toliko samo je ekstremno prljava a za karter cemo jos da vidimo

Ih volje i zelje ima mnoooooooogooo
Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #5 : 04 Svibanj, 2013, 01:05:07 »
klipnjača izgleda užasno onda moš mislit kakva je radilica i karter  , mali blok je puko,  previše će ti vremena otići na vraćanje te mašine u dobro (a vjerovatno i novaca)  stanje
I'm Burning Inside

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #6 : 04 Svibanj, 2013, 01:16:16 »
klipnjača izgleda užasno onda moš mislit kakva je radilica i karter  , mali blok je puko,  previše će ti vremena otići na vraćanje te mašine u dobro (a vjerovatno i novaca)  stanje

Videcmo za koji dan  :toothy9: bilo bi lepo da je citav karter.... ako ga je malo uhavtila korozija to se da srediti sa bjaksom.... uskoro cemo saznati ne bi da nagadjam
Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline lukaex1t155

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pgz
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #7 : 04 Svibanj, 2013, 12:13:21 »
za 800-1000kn se nađe kompletna masina u ok stanju,pa ti vidi sta ti se isplati

Offline SkejterKlido

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vir
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: Nolan N62
  • MojSetup: Dr evo,delta,mhr vario,wingbell,dell 17,5
  • MojSpuh: Giannelli extra chrome
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #8 : 04 Svibanj, 2013, 12:21:28 »
sretno s izgradnjom  :)

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #9 : 07 Svibanj, 2013, 02:01:53 »
Danas se malo radilo ali mi se desila jedna nezgoda i naisao sam na nesto sto mi se uopste ne svidja

Kada sam rastavljao motor na pola kada sam skidao nogare jedan sraf je toliko zapekao da kako sam ja zapeo da ga odvrnem tako je on pukao glava mi je ostala u gedori. E sad bolja strana toga mi je sto sa druge strane nije slepo nego je otvoreno pa sad ne znam da li mi je bolje da busim sraf da ga unistim celog pa samo da popravim navoj ili da pokusam da odvrem ovaj... taj deo sto je ostao unutra je toliko zapekao i zardjao da vi ne mozete da poverujete ne znam da li bi mogao da se odvrne sa onim setom sto ide u kontra stranu... sta mi savetujete?

A druga stvar skidao sam kocnice tacnije zadnju i sad otkacio sam crevo izvukao ga napolje skinuo celjusti i skinuo rucicu, celjusti sam otvorio po pola i pokusao da izvucem klipove ili barem da ih mrdnem ali bezuspesno mada mislim da se to moze resiti pokusacu sa onim alatom za lezajeve da ga izvucem... nego me buni na rucici onaj klipic sto kura ulje kad pritisnem polugu onaj feder se raspao sve ono oko njega se raspalo zardjalo.... da li to ima negde da se kupi ili ako bi neko mogao da mi ucini uslugu pa da mi slika kako bi trebalo tu sta da ide kakva opruga ili sta vec ide.... ja sam rukuom lagano izvukao maleni klipic i gumu nekakvu i delove federa i iza toga je ostalo nesto sto ide unutar rezervoara za ulje. Pa sad ako bi neko mogao da mi pomogne da resim neki od ova 2 problema bio bih mu veoma zahvlan

Pozdrav :D
Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #10 : 07 Svibanj, 2013, 09:39:44 »
Za celjusti, klipici ti se vade sa pumpom odnosno kompresorom. Na rupe unutar celjusti stavis crijevo i pod tlakom ih izbijes van
Vozi pametno

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #11 : 08 Svibanj, 2013, 20:23:03 »

sto se tice kocnica klipove sam izbacio uz pomoc kompresora zvons7 hvala na savetu....  :headbang:


motor sam  rastavio skinuuo sam sve plastike



prirucnik uz koji radim :) nekad stvarno moze pomoci ako nekom treba neka sema el za runnera ice dna 950 125 180) slobodno nek pita svsta unutra ima...

 

interesuje me da li ovo moze da se stavi na moju dna.... da li je to ista i na runneru 125.180 i na dna 125.180
da li ima neki nastavak za osovinu pa se samo zasrafi ili to uopste nije vezano tamo sa osovinu nego samo kroz tocak prolazi da bi amortizer imao oslonac





Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #12 : 08 Svibanj, 2013, 20:54:00 »
osovina izlazi iz getribe prolazi kroz glavčinu i na kraju kroz ležaj suport arm-a , tamo se stegne maticom i stavi rascijepka da se nebi odvrnilo

sumnjam za ćeš naći suport arm za dna 50
I'm Burning Inside

Offline igor996

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera DNA
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #13 : 08 Svibanj, 2013, 21:22:35 »
osovina izlazi iz getribe prolazi kroz glavčinu i na kraju kroz ležaj suport arm-a , tamo se stegne maticom i stavi rascijepka da se nebi odvrnilo

sumnjam za ćeš naći suport arm za dna 50

http://i.ebayimg.com/t/GILERA-DNA-125-180-EXHAUST-HANGER-BRACKET-BEARING-ARM-runner-/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqJ,!hYE6eU(oJM7BOqsttO((g~~60_12.JPG

samo moram da proverim da li ovo moze negde se zakaci za motor.... na ramu dna 50 vec ima pripremljeno sa gornje strane za amortizer... i na plastikama je onako izbaceno da moze amortizer da udje.... samo me interesuje da li je moze da se stavi osovina od 125/180....

jel mi mozes jedanput slikati kako je kod tebe to uradjeno par slika gde su srafovi i gde se kaci na motor unapred hvala :D
Kad sa bio mali, kada su mi prvi krug na motoru dali, rekao sam da necu kriti, MOTOR ce mi zivot biti.

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Gilera DNA 50 Total Rebuild
« Odgovori #14 : 08 Svibanj, 2013, 21:40:40 »
nemože se stavit osovina od 125 jer je drugačija getriba i dosta je veća nego od 50 kubika , kod mene ti je leader mašina (vx,vxr) koja sama po sebi ima suport arm i još jedan amortizer

mogu poslikat nije problem ali će ti slabo pomoć jer je kod mene druga mašina nego kod tebe

bolje skini ovu mašinu i stavi od vxr-a 200

btw. neradi ti link
I'm Burning Inside