Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skidanje magneta (Piaggio 50)  (Posjeta: 6257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #20 : 08 Svibanj, 2013, 20:33:52 »
Takvo savjetovanje ću te zamoliti da ostaviš za neke druge prigode i da takve ideje više ne iznosiš ovdje.
To je fuš kojim ćeš onome tko te posluša u 99,99% slučajeva uzrokovati izbacivanje radilice iz centra, motanje osovine magneta i slično a najčešće i deformaciju limenog kućišta magneta.
Zidarski čekić ima takav naziv jer je namijenjen građevinskoj struci a ne servisiranju skutera.

Tko ne može konkretno pomoći, ne bi trebao niti odmagati, ovdje smo da pomažemo jedni drugima a ne da predlažemo ljudima kako da si uzrokuju štetu.

istina,fus je,ali vecina ovih prijedloga se moze nazvat fusem!Kao sto sam napisao skido sam vec nekoliko puta tak magnet i za tvoju informaciju,najjeftinija rms zamjenska radilica s tom metodom nije dobila ama bas nista lufta...Nije mi namjera nisakim se svadat al nemozes tvrdit da ce se nesto 99.99 posto dogodit a nisi probo,ja sam probo pa znam da nisam nista ostetio i jos jednom ponavljam radilica nema nista lufta.Ali evo da nebi izbacio radilicu iz centra nek ne radi to i neka kupi radapciger i skine magnet  :icon_thumright:

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #21 : 08 Svibanj, 2013, 23:34:22 »
Znam ja puno fuš metoda koje u praksi funkcioniraju ali ih nikada nikome u životu nisam predložio.
Također ne želim dizati tenzije, nisam zbog toga ovdje ali pokušaj si zamisliti da dečko uzme čekić, podbaci pod magnet,
odvali komad dekla i kaže nešto tipa "on mi je tako savjetovao i zaj...o me" ...
Jel`se ne bi glupo osjećao kada bi postao svjestan da si svojim savjetom naveo nekoga da si napravi štetu?
Jel` ne bi bilo u tom slučaju bolje da nisi napisao ništa nego što si dao krivi savjet?
To je ono o čemu pričam, zato sam i rekao da ne treba davati fuš savjete...
Pri savjetovanju nekoga na forumu treba imati na umu da onaj virtualni stručnjak sa druge strane, možda u životu nije šarafao,
da možda nema pojma koju silu dobiva polugom,... Zato apeliram da oni koji si ne misle dati truda i objasniti nešto do kraja kako treba,
bolje da niti ne daju polovične odgovore.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #22 : 08 Svibanj, 2013, 23:42:37 »
slazem se,nemam dalje kaj ni rec kad je sve sto si reko istina  :icon_thumright:

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #23 : 09 Svibanj, 2013, 13:49:06 »
decki hvala vam puno u svem uste u pravu samo
je problem kod mene kaj je otisao navoj i nemrem ga skinut s ogrinalnim radapcigerom,
i jedino sto mi preostaje je neka fuš metoda za koju me nije briga ako ostetim magnet,
a radilicu iz centra ako izbacim tako i tako to radim jer treba zamijeniti lezajeve radilice i
vodenu pumpu,

tak da neznam vise ni sam kako da ga skinem, probao sam jucer s radapcigerom i opet nista,
probao sam fuš metodu, zagrijo sam običnim fenom za kosu i stavio cekic ispod gdje je rupa na piaggio masini
dakle ispod magneta i drugim cekicem lupao po ovom rubu i nece otpustit da je isus krist....

kaj da radim, sad u obzir dolaze i FUŠ metode...

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #24 : 09 Svibanj, 2013, 13:51:37 »
imas puno fus metoda....  ;D


ako ti je masina na stolu uhvati magnet rukom i podigni masinu od tla, lupi cekicem po radilici lagano i trebalo bi malo popustit


(obavezno stavit maticu na radilicu ako ides ovako)


naspricaj malo wd-a mozda olabavi
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1265
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #25 : 09 Svibanj, 2013, 15:53:24 »
Sta ce ti radapciger? Napravis onako od flaha ko sta ti je balki reko, ja sam tako radio na svom skuteru i nemas sta sjebat, a i navoj na osovini te nema sta brinut. Znaci skines ventilator koji ti onda bude sablona za busenje rupa. Uzmes zeljeznu plocu najmanje 8mm i tamo oznacis te tri rupe. Njih izbusis sa 6mm borerom , ako slucajno malo fulas prosiri ih sa 8 mm (sad nagadjam ali mislim da su ta tri sarafa sta drze ventilator 6mm promjera). Onda povlacis crte i nadjes gdje je centar od te tri rupe. Tu busis sa 10 mm i sa vanjske strane zavaris maticu M 10 . Uzmes saraf M 10 duzine cca 3 cm i nasiljis ga sa jedne strane. Stavi plocicu preko magneta i zasarafis 3 sarafa ona od ventilatora, ali bi bilo bolje stavit druge za ovu priliku znaci da imaju glavu na kljuc. Kad si te sarafe zasarafio (ali ne do kraja jer onda magnet nema kud, ostavi cca 2 cm lufta) uzmes kljuc i zasrafljujes ovaj saraf u sredini. Njegov spic ce lec na osovinu koja u centru ima udubljenje koje je predvidjeno bas zbog ovakvog nacina skidanja. I sarafis dok magnet ne izleti. Morat ces dobro uprit a mozda ce ti trebat i kakva cijev za nastavit na kljuc da imas duzu polugu. Ja sam svog jedva skinuo, ali sam ga skinuo i nista nisam sj#bo.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #26 : 09 Svibanj, 2013, 16:29:17 »
...i kad ga tako napne moze malo ostavit napeto, malo posprejat wd, malo lupkat, malo grijat fenom... bitno mu je dat magnetu do znanja s kim ima posla i da nemislis odustat;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #27 : 09 Svibanj, 2013, 16:34:18 »
Moj magnet je sam od straha izletio kad sam mu pokazao buzetti radapciger :)

Sent from my HTC One X


Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Skidanje magneta (Piaggio 50)
« Odgovori #28 : 09 Svibanj, 2013, 19:14:42 »
Probaj dvokrakim radapcigerom jako našpanati i po glavi radapcigera udariti čekićem par puta pa dotegnuti...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.