Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Registracija novih članova  (Posjeta: 4067 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Registracija novih članova
« : 25 Ožujak, 2013, 00:31:32 »
ovo pitanje se najviše odnosi na Eladia i na ostale koji vode forum.
ovo mi je palo na pamet jer vidim da sve više novih članova sa 1 postom rade ajmo to tako nazvati gluposti po forumu. otvaraju teme koje su 100 puta bile, nekorištenje tražilice i nepravilno stavljanje naslova.
jeste li ikada razmislili o tome da se prilikom registracije novog člana, njemu dopusti samo pregledavanje pravila foruma i kutka za nove članove, te tek kada se predstavi da mu moderator otključa račun i da tek onda može pregledavati sve podforume i pisati po njima.
jer bi velika većina baš za to vrijeme dok ne mogu pregledavati ništa, pročitali pravila i predstavili se.
na to sam naletio na tomos riders forumu i čini mi se kao odlična ideja.
mislim da bi se time smanjio broj glupih i nepotrebnih tema i olakšao bi se posao modovima.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Registracija novih članova
« Odgovori #1 : 25 Ožujak, 2013, 07:20:59 »
Nije losa ideja samo pitanje je kako ce mob ili admin ko bude zaduzen za to znati da je novi procitao pravila?
Gledam po sebi brdo puta kad se reg.na neki forum ili slicno niti ne citam pravila samo preletim jer svugdje je isto pravilo da se moras predstavit.
A padobranaca ce uvijek biti dali on kazao da je procitao pravila ili preletio uvijek je ce otvarat pametne teme koje mi kao mod ili forumasi moramo rezat sa konketnim odgovorima ili linkovoma ako teme vec postoje.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

lovac u mutnom team

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Registracija novih članova
« Odgovori #2 : 25 Ožujak, 2013, 09:50:45 »
Nije toliko ni problem u čitanju striktno ovih forumskih pravila, više se radi o forumskoj obrazovanosti.
Kako po pitanju naslova teme, tako i po korištenju tražilice. To je pravilo isto za sve forume, a mi zbog tematike foruma
imamo problem da smo među prvim forumima na koje se registriraju mahom tinejđeri, a dosta njih ima potrebu dobiti pm
od modova i admina sa pojašnjenjem brisanja teme i uputom o čitanju pravila. Sami se neće pokrenuti i to pročitati.

Čast iznimkama.

Osobno, to mi nije jasno, jer i dok sam bio njihovih godina, imao sam istu psihu. Naime, ako koristim tražilicu, puno ću brže
doći do rješenja koje mi treba nego da čekam nečiji odgovor i radim osmi topic iste tematike. Ne znam šta je tu toliko čudno
i teško za shvatiti. Pa, pobogu, nije kvantna fizika...

A da ne ulazim u osnove internet - pisanja, kao što su korištenje Caps Lock-a, interpunkcijskih znakova, rađenje smislenih
rečenica, zahtjevanje odgovora na temu svakih par sati, naslova kao što su "Hiiitnnnooo!!!" i ostalih nebuloza... Neki se ne
znaju ni propisno predstaviti u kutku za nove članove..

Ponavljam, čast iznimkama.

Nije loša ideja za blokadu accounta dok se to ne napravi, ali nisam baš siguran koliko je to u praksi izvedivo.
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Registracija novih članova
« Odgovori #3 : 25 Ožujak, 2013, 10:28:03 »
Pa napravi se da mora imati npr. 10-20 postova i onda se odblokira sa svim pravima.
Do tada će se više manje informirati...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Registracija novih članova
« Odgovori #4 : 25 Ožujak, 2013, 10:40:33 »
Pa napravi se da mora imati npr. 10-20 postova i onda se odblokira sa svim pravima.
Do tada će se više manje informirati...

a di bude skupil 10 20 postova ako mu je blokiran racun?  ::)

nije tu stvar foruma nego clana pojednica koi se rega..kak je reponja rekel,neznaju se predstavit kak treba i nauceni su sve dobit na gotovo a ne se potrudit i potrazit ono kaj trebaju pa se gomilaju iste teme..najbolje je jos dok pitaju 'sta niko nezna' pol sata nakon otvaranja teme..ili izjava godine; ( skuter ima iskru,al nemam kljuc za svjecicu da vidim kakva je'.....ahh
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Registracija novih članova
« Odgovori #5 : 25 Ožujak, 2013, 12:49:18 »
Pa ne znam mogućnosti foruma, ali sam mislio da se može podesiti da se posta ali da se ne mogu otvarati teme do određenog broja postova.
Onda će se koristiti tražilica pa će se postati u temi koja već postoji a neće se odmah otvarati tema tipa "kako obojati skuter..."  :icon_biggrin:
Ali inače je to boljka svih foruma.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Registracija novih članova
« Odgovori #6 : 25 Ožujak, 2013, 13:12:52 »
koja je onda svrha foruma ako registrirani član nemre postavit pitanje i tražit rješenje svog problema?
ne otvaraju svi biser teme..
a ponavljanja tema je bilo i bude,čisto kak prolaze ljudi kroz forum..to je tak svugdi.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Registracija novih članova
« Odgovori #7 : 26 Ožujak, 2013, 11:20:13 »
Sve 5, samo neka ideja da se malo srča  :icon_scratch: :icon_biggrin: