Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE  (Posjeta: 9883 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #20 : 02 Ožujak, 2013, 15:23:28 »
Bez čoka?
Probaj se poigrat šarafićem za smjesu,možda pomogne...

Da, bez čoka. A pokušavao sam i to, neznam na koliko da ga stavim. Trenutno mi je odvijen za 1,5 krug (puni) Najviše me zbunjuje što se to nekad dešava, a nekad ne. Neznam više na šta bi pomislio -.-

1,5 kruga (puna) otvoren je odprilike serijski. Zatvori za pola kruga pa vidi kaj ce bit. Zapravo, daj si par dana pa zatvaraj serafic za 1/4 kruga svaki dan i prati stanje. Ispod pola kruga ne treba ic.


Da li je problem samo kod paljenja (zato jer trebas dat malo gasa) ili ti se i nakon paljenja skuter ugasi kad oduzmes gas? Ako je ovo prvo, onda je sve ok, ali ako je ovo drugo, trebas serafic zraka malo u desno

Sent from my HTC One X
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak, 2013, 15:25:46 3alfa3 »

Offline [R]UNNE[R]

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 884
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #21 : 02 Ožujak, 2013, 15:27:56 »
.
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2018, 14:22:46 [R]UNNE[R] »

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #22 : 02 Ožujak, 2013, 15:39:30 »
Kad sam rastavljao fergazer primjetio sam da na onoj plastičnoj čašici ima (ako se dobro sjećam) 3 "komore" koje su zasebno odvojene gumicom. Odnosno, trebale bi dihtati svaka za sebe, a ja sam primjetio da između te jedne male "komore" i one najveće ima jedan vod urezan koji nije tvornički nego izgleda kao da ga je netko nehotično napravio ako je vraćao čašicu, na tom mjestu je ostao neki "uljez" i prilikom zašarafljivanja je ostao taj "ožiljak". Odnosno na tom mjestu ne dihta (nije hermetički odvojen od glavne-velike komore) Pa neznam dali je moguće da dok je motor ugašen da kroz to prolazi gorivo i nešta se dešava što nebi trebalo. Pokušat ću naći sliku pa ću vam probati objasniti na što mislim.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #23 : 02 Ožujak, 2013, 15:42:52 »
Nije u casici problem

Sent from my HTC One X


Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Re: Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #24 : 02 Ožujak, 2013, 15:46:02 »
Bez čoka?
Probaj se poigrat šarafićem za smjesu,možda pomogne...

Da, bez čoka. A pokušavao sam i to, neznam na koliko da ga stavim. Trenutno mi je odvijen za 1,5 krug (puni) Najviše me zbunjuje što se to nekad dešava, a nekad ne. Neznam više na šta bi pomislio -.-

1,5 kruga (puna) otvoren je odprilike serijski. Zatvori za pola kruga pa vidi kaj ce bit. Zapravo, daj si par dana pa zatvaraj serafic za 1/4 kruga svaki dan i prati stanje. Ispod pola kruga ne treba ic.


Da li je problem samo kod paljenja (zato jer trebas dat malo gasa) ili ti se i nakon paljenja skuter ugasi kad oduzmes gas? Ako je ovo prvo, onda je sve ok, ali ako je ovo drugo, trebas serafic zraka malo u desno

Sent from my HTC One X

Da, problem je samo kod paljenja, i kad neće upaliti neće ni bez gasa, ni sa malo gasa ni sa punim gasom. I nakon dosta kurbalanja kad upali, ne smijem ni pipnuti gas (jer se odmah ugasi) nego sačekati koju sekundu da odradi tako u leru (pri tome se još 2-3 puta sam ugasi) i nakon par sekudni, najnormalnije prima gas i ide potpuno normalno. Samo što nekad kod paljenja jako zadimi, a nekad ne. Sa tim šarafićem sam se dosta igrao i ako ga smanjim za 1/4 od 1.5 puna kruga ili povećam, imam osjećaj da mi se dosta sporije spušta ler gas. Pa sam predpostavio da mi na 1.5 puni krug najbolje radi. Kad sam stavio zx-a (odnosno kupio sam ga sa zx-om) stavio sam veću diznu-60 (bila je 53 pa mi se motor "gušio" prilikom davanja ful gasa) i nakon mijenjanja dizne taj problem je nestao. Također, limić na usisu sam namjerno ostavio jer mislim da nije tako velika dizna da bih ga micao.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #25 : 02 Ožujak, 2013, 15:51:59 »
Kad se mashina gasi kod davanja gasa, znaci da fali malo benge jer je smjesa presiromasna. To je normalno ako si prerano ugasio chok, ali isto tako, taj problem mora nestat kad se mashina zagrije.

Inace, svo stelanje karba se radi iskljucivo na potpuno zagrijanoj mashini.
Trik za stelanje serafica zraka je da na zagrijanoj mashini naglo zakocis i okretaji moraju najkasnije u 1 sekundi past na ler i tamo ostat zauvijek. Ako padaju prebrzo, tj. padnu odma i ispod i jedva odrzaju motor upaljenim, smjesa na leru je prebogata i serafic mora u lijevo. Ako okretaji ostanu poviseni i tek nakon par sekundi padnu na ler, smjesa je presiromasna i serafic zraka moras oktenut malo u desno da obogatis smjesu

Sent from my HTC One X

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Re: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #26 : 02 Ožujak, 2013, 15:59:26 »
Kad se mashina gasi kod davanja gasa, znaci da fali malo benge jer je smjesa presiromasna. To je normalno ako si prerano ugasio chok, ali isto tako, taj problem mora nestat kad se mashina zagrije.

Inace, svo stelanje karba se radi iskljucivo na potpuno zagrijanoj mashini.
Trik za stelanje serafica zraka je da na zagrijanoj mashini naglo zakocis i okretaji moraju najkasnije u 1 sekundi past na ler i tamo ostat zauvijek. Ako padaju prebrzo, tj. padnu odma i ispod i jedva odrzaju motor upaljenim, smjesa na leru je prebogata i serafic mora u lijevo. Ako okretaji ostanu poviseni i tek nakon par sekundi padnu na ler, smjesa je presiromasna i serafic zraka moras oktenut malo u desno da obogatis smjesu

Sent from my HTC One X

Baš po tom principu sam i pokušavao namjestiti taj šarafić i čini mi se da se na 1.5 krug najoptimalnije vraća na ler. I inače, nikad se ne gasi kod davanja gasa dok radi, naprotiv, odlično reagira na gas, nego samo u toj čudnoj zagonetnoj situaciji kad je motor topal, ugasim ga, i nakon minutu pokušavam upaliti, u večini slučajeva jako teško upali i jako zadimi na kratko. Nekad upali teško a ne zadimi, a nekad upali normalno ali zadimi. Nemam više ideju i inspiraciju šta bi to mogli biti. Jedino što mi još preostaje je probat kupiti novi fergazer, a nije mi baš lagano izdvojiti oko 300-400 kn. Kad bi bio siguran da ću s tim riješiti problem paljenja toplog motora, možda bih ga i kupio. Ali nebih baš to kupovao ako nisam siguran da ću s time riješiti problem. Molim vas još jednom ako imate kakvu ideju da mi pomognete.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #27 : 02 Ožujak, 2013, 16:10:48 »
Ma nikakvo kupovanje novog karba.... Nije karb od sapuna da se potrosi.


Ako skuter potpuno zagrijan dobro vozi u svim rezimima, jedino moras naucit kako ga takvog toplog efikasno upalit. Kad to naucis, to je to.


Al pitanje iz prvog posta je bas upucivalo na dobro poznatu stvar automatskog choka - koji se aktivira prije nego se mashina potpuno ohladi kad joj treba vise benzina.

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #28 : 02 Ožujak, 2013, 16:16:36 »
Da, znam, i ja bih bio najsretniji da sam sa ručnim čokom riješio taj problem. Evo na slici je čašica kakvu ja imam na svom fergazeru. I točno tamo gdje je bijela crta, tamo ja imam urezan vod, koji sigurno nije tvornički, i tu je oštečena i plastika i gumica, tako da na tom dijelu sigurno hermetički ne dihta, odnosno nije hermetički odvojeno od velike "komore"

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #29 : 02 Ožujak, 2013, 16:20:55 »
Da, znam, i ja bih bio najsretniji da sam sa ručnim čokom riješio taj problem. Evo na slici je čašica kakvu ja imam na svom fergazeru. I točno tamo gdje je bijela crta, tamo ja imam urezan vod, koji sigurno nije tvornički, i tu je oštečena i plastika i gumica, tako da na tom dijelu sigurno hermetički ne dihta, odnosno nije hermetički odvojeno od velike "komore"

Taj problem bi bio onda i u voznji, a velis da je u voznji sve ok.



Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #30 : 02 Ožujak, 2013, 16:27:09 »
Da, znam, i ja bih bio najsretniji da sam sa ručnim čokom riješio taj problem. Evo na slici je čašica kakvu ja imam na svom fergazeru. I točno tamo gdje je bijela crta, tamo ja imam urezan vod, koji sigurno nije tvornički, i tu je oštečena i plastika i gumica, tako da na tom dijelu sigurno hermetički ne dihta, odnosno nije hermetički odvojeno od velike "komore"

Taj problem bi bio onda i u voznji, a velis da je u voznji sve ok.

U vožnji je sve potpuno normalno, dapače, motor ide super, bez problema 85 km/h (po njegovom satu) super ubrzava, odlično se odaziva na gas, od kad sam stavio veću diznu na ful gasu se isto normalno ponaša. Sve sve sve je u najboljem redu. Također i kad je hladan, pali najnormalnije. Obično ljudi imaju problema sa paljenjem hladnog motora, a ja imam problema sa paljenjem toplog -.- Izludit će me to. Baš što si ti tamo opisao kad si mi spominjao čok, točno takve simptome ima. Sad kad bih znao da ta komorica ima ikakve veze sa čokom, i kad bi se mogla kupiti samo ta čašica i nova gumica, to bih napravio bez razmišljanja. Ali bojim se da se nigdje ne prodaje samo ta čašica, a kupovati cijeli karburator zbog samo te čašice je bessmisleno. Neznam stvarno šta da radim -.-

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #31 : 02 Ožujak, 2013, 16:38:04 »
Probaj maknut limić sa ulaza pa isprobaj, doduše, onda bi ti trebala i nešto veća dizna.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #32 : 02 Ožujak, 2013, 16:42:25 »
Probaj maknut limić sa ulaza pa isprobaj, doduše, onda bi ti trebala i nešto veća dizna.

Nije sigurno do toga. Da maknem limić, vukao bi previša zraka za diznu 60. Onda bi trebala biti minimalno 64 dizna. Sve u vožnji je uredu. Također, boja svječice je također uredu. Samo je problem to što kod paljenja toplog motora ima simptome uključenog čoka (što je ne moguće jer sam danas stavio ručni čok i sam ga palim/gasim) Samo me muči ova čašica, dali taj dio može imati veze s čokom. Tj. to na slici di je urezano, dali je moguće da to radi probleme i daje simptome stalno uključenog čoka.

Offline [R]UNNE[R]

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 884
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #33 : 02 Ožujak, 2013, 16:42:45 »
.
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2018, 14:23:05 [R]UNNE[R] »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #34 : 02 Ožujak, 2013, 16:47:15 »
Zato i velim, probaj maknut limić i onda ga palit, možda mu fali zraka kod paljenja samo?
Nije mi baš logično previše, ali isprobaj,nemaš kaj izgubit, to je 2-3 minute posla.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #35 : 02 Ožujak, 2013, 16:47:58 »
imaš i za uzet plastičnu čašicu i dihtung.
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2323&category_id=160&option=com_virtuemart&Itemid=142

Hvala ti puno. Novi sam u tome pa molim da mi objasniš, kako funkcionira kupovina preko web shopa? Dali plačanje ide kreditnom karticom? I dali moram ići negdje po dio, ili mi dođe doma poštom, i u kojem vremenskom roku, cca?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #36 : 02 Ožujak, 2013, 16:50:32 »
Tu ti je podforum webshop i možeš sve informacije nać, samo par tema prolistaj
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/board,77.0.html
Ako nemaju na lageru, onda se čeka dok ide narudžba, plaća se uplatnicom ili net bankingom.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #37 : 02 Ožujak, 2013, 16:53:52 »
Tu ti je podforum webshop i možeš sve informacije nać, samo par tema prolistaj
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/board,77.0.html
Ako nemaju na lageru, onda se čeka dok ide narudžba, plaća se uplatnicom ili net bankingom.

Hvala :)

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #38 : 02 Ožujak, 2013, 17:17:04 »
koliko km je prisa?

kad ga ugasis tako zagrijanoga jel palis na alnaser ili na kurblu?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Gilera runner 50sp-teško pali zagrijan MOLIM POMOZITE
« Odgovori #39 : 02 Ožujak, 2013, 17:45:04 »
Limic nema veze sa paljenjem i ler gasom. Nema ni casica.
Sve radi kak treba u voznji, znaci, samo je do tehnike paljenja zagrijanog skutera i treba se s tim pomiriti.

Kvara nema koliko sam shvatio

Sent from my HTC One X