Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)  (Posjeta: 67572 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #460 : 29 Kolovoz, 2013, 17:11:38 »
kad me vec potezes za jezik rec cu...amo redom...
da to nije za svaki dan...ta garnitura u kombinaciji s cvt prjenosom za max preformanse bi stalno vrtila u okretajima max snage, sto je oko 12000...pri tim okretajima NEMOZE trajat ko motor na brzine sto se vozi svaki dan i te okretaje ima par sekundi prilikom ubrzavanja...cvt + velik karburator ce letit debelo priko 10000 na svaki dodir gasa...
po pitanju snage, to slaze da bi ima nesto, nece sad stavit original glavu, karb i sve zivo...

po pitanju ventila...zatvoren ventil sprjecava neizgorenu smjesu da bizi na auspuh i masina bolje vuce na niskim okretajima...sad uz sve to sto si ti reka...dakle..ulozit ce pitaj Boga koliko love, truda s tokarima, variocima...dok rjesi radilicu, auspuh...a stavljat ce ventil i komplicirat bezveze da nebi moze bit preradio kvacilo il par federica :icon_scratch: :dontknow:
...ti si nesto pobrka, ventil nemoze imat utjecaja na linearnost ubrzanja jer ako skuter ubrzava od 11-12t okretaja kroz ubrzanje (totalno nevezano na kvacilo, dakle ubrzanje kad kvacilo uhvati i skuter razvrti) ventil bi mu samo smanjio snagu na tim okretajima...

i sad na kraju...dakle nek je masina do sada pri 10000okr isla 120...koliko bi s tom getribom isla pri 12t okr?
dakle moze se slobodno stavit kraca getriba...kakav bi start bio s kratkom getribom i multivarom?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #461 : 29 Kolovoz, 2013, 17:29:10 »
Ako bude imala pun k. snage trebate ostaviti serijsku getribu od 180-ke ili produziti i staviti od Hexagona getribu...

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #462 : 29 Kolovoz, 2013, 17:33:27 »
U mene je od 180-tke :D radilica nas zasad malo jeb* ali nista sta se nemoze rijesit :)
Bolje ne moze :)

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #463 : 29 Kolovoz, 2013, 17:36:23 »
Stavi BGM radilicu i nabavi jos jacu klipnjacu, ako ne uspijes moli Boga da izdrzi 20 km!  :laughing7:

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #464 : 29 Kolovoz, 2013, 17:41:37 »
Radilica ide 55mm a klipnjaca ide duza(115) nasli smo je,kosta 120e ja mislim samo je problem cekamo odgovor dali odgovara na radilicu i bolcen :D
Bolje ne moze :)

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #465 : 29 Kolovoz, 2013, 17:44:07 »
kad me vec potezes za jezik rec cu...amo redom...
da to nije za svaki dan...ta garnitura u kombinaciji s cvt prjenosom za max preformanse bi stalno vrtila u okretajima max snage, sto je oko 12000...pri tim okretajima NEMOZE trajat ko motor na brzine sto se vozi svaki dan i te okretaje ima par sekundi prilikom ubrzavanja...cvt + velik karburator ce letit debelo priko 10000 na svaki dodir gasa...
po pitanju snage, to slaze da bi ima nesto, nece sad stavit original glavu, karb i sve zivo...

po pitanju ventila...zatvoren ventil sprjecava neizgorenu smjesu da bizi na auspuh i masina bolje vuce na niskim okretajima...sad uz sve to sto si ti reka...dakle..ulozit ce pitaj Boga koliko love, truda s tokarima, variocima...dok rjesi radilicu, auspuh...a stavljat ce ventil i komplicirat bezveze da nebi moze bit preradio kvacilo il par federica :icon_scratch: :dontknow:
...ti si nesto pobrka, ventil nemoze imat utjecaja na linearnost ubrzanja jer ako skuter ubrzava od 11-12t okretaja kroz ubrzanje (totalno nevezano na kvacilo, dakle ubrzanje kad kvacilo uhvati i skuter razvrti) ventil bi mu samo smanjio snagu na tim okretajima...

i sad na kraju...dakle nek je masina do sada pri 10000okr isla 120...koliko bi s tom getribom isla pri 12t okr?
dakle moze se slobodno stavit kraca getriba...kakav bi start bio s kratkom getribom i multivarom?
vrtilo bi max okretaje naravno da bi postiga max snagu to se zna, nek ubrzava od 11-12t okretaja isto tako i motor ubrzava nema tu neke razlike ogromne jednostavno cilindar tako funkcionira, doticni cilindar dobije svoj moment oko 7000 dakle bez ikakvog problema moglo bi se to vozit na 8-9000 jer motor je vec u svom momentu dakle od tih 7000 na dalje kad god on zazeli napuca gas i motor krene sa razvrtavanjem, a zasto ic sad kemijat oko kavacila?? naravno da ce se stavit neke tvrde federe i sve to redom tako da bi prijenos uhvatio sto blize okretnom momentu i sprjecili rupu u startu i od istog trena kad prjenos uhvati nek prenosi svu snagu na kotacu... ".zatvoren ventil sprjecava neizgorenu smjesu da bizi na auspuh i masina bolje vuce na niskim okretajima" kako smo prije zakljucili ta garnitura ima svoj moment na 7000 okretaja a tebi kvacilo sa svim tuning federima itd hvata na 4000 krenut ces prije momenta pa da bi na 7 pucao od snage?? ventil nebi pomogo u tu razliku od 3000 okretaja?? to ti ja pokusavam obijasnit

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #466 : 29 Kolovoz, 2013, 17:47:55 »
Stavi BGM radilicu i nabavi jos jacu klipnjacu, ako ne uspijes moli Boga da izdrzi 20 km!  :laughing7:
baza radilice ce bit bgm 55mm posto seriski hod od rotaxa je 54,5 tako da tog pol milimetra cemo nac negdje sa distancom :P a klipnjaca ide kao sto je peksy reko 115 mm na razliku od 110 tvornicke kod bgm-a a klipnjaca se prodaje pod karting opremon znaci marka je TM i namijenjena za kartinge od 125ccm, po meni trebala bi izdrzat :D

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #467 : 29 Kolovoz, 2013, 17:54:00 »
Provjerite dali pase klipnjaca na BGM radilicu posto svaka ima drugaciju piksnu pa da nebi pusili na kraju. Na Deltu stavite malossi crvene federe pa dotegnite do kraja.

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #468 : 29 Kolovoz, 2013, 18:04:54 »
Provjerite dali pase klipnjaca na BGM radilicu posto svaka ima drugaciju piksnu pa da nebi pusili na kraju. Na Deltu stavite malossi crvene federe pa dotegnite do kraja.
naso sam podatke za klipnjacu dakle ovako:

duzina 115 mm

FI kod prihvata na radilicu bez iglicastog lezaja je 26mm a klin na radilici (izmijerio sam na seriskoj pa racun da je tako i na tu 55) je 22m tako ako postoji iglicasti lezaj kojemu pase i vanjski i unutarnji FI slozit ce se radilica bez problema :)

sto se kvacila tice i ja i peksi imamo deltu ja trenutno imam plave federe nategnute nesto malo ali neznam tocno na koliko mi hvata a to budem provjerio

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #469 : 29 Kolovoz, 2013, 18:11:04 »
mislim da je lunaRR u pravu, pa sa svim tim trkacim djelovima bit ce to preko 30ks, previse snage za cvt, st a ce vam dell 34 bolje dell28phbh kojeg ja imam pa se mozemo mjenjat za taj 34 ne tribate nista nadoplatit. :toothy3:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #470 : 29 Kolovoz, 2013, 18:13:18 »
Trgo - Prijevoz RT

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #471 : 29 Kolovoz, 2013, 18:16:18 »
Jeli imas koju sta pasu dimenzije gore navedene  :icon_thumright:
Bolje ne moze :)

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #472 : 29 Kolovoz, 2013, 18:17:02 »
mislim da je lunaRR u pravu, pa sa svim tim trkacim djelovima bit ce to preko 30ks, previse snage za cvt, st a ce vam dell 34 bolje dell28phbh kojeg ja imam pa se mozemo mjenjat za taj 34 ne tribate nista nadoplatit. :toothy3:
neka bude preko 30ks i zasto bi to trebalo bit tako veliki problem??? ako se prati malo tuning scenu kod 50 ccm sa tim novim cilindrima tipa big evo ili ta nova garnitura koju je roost izbacio radi se o preko 30ks na cvt prjenosu od 50ccm a uzmimo sad cvt prijenos kod BB imamo puno vece povrsine dakle i prijenos snage trebao bi bit puno efikasniji ako se ne varam :)

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #473 : 29 Kolovoz, 2013, 18:22:02 »
Serijsko kvacilo sa crvenim federima starta izmedu 5500-6000 rpm, kad bi stavili crvene na Deltu na max polozaj, vjerojatno bi trebao startat na 6500-7000 rpm.

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #474 : 29 Kolovoz, 2013, 18:26:04 »
ova informacija nam znaci dosta hvalati walkay :D

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #475 : 29 Kolovoz, 2013, 18:54:50 »
polini plavi federici kvacila po katalogu startaju od 6500 - 7500 okr

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #476 : 29 Kolovoz, 2013, 18:55:28 »
nije ti ista donja bolcna i ležaj na serijskoj i na bgm/pm/malossi radilici

www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #477 : 29 Kolovoz, 2013, 19:02:30 »
nije ti ista donja bolcna i ležaj na serijskoj i na bgm/pm/malossi radilici
to treba provijerit, jer kod mene je bgm 55 ali je u blokovima i ne namjeravam jos ista skidat, pa ako neko ima skinutu tu 55mm od bgm-a i bude tako ljubazan da izmjeri klin bio bi mu jako zahvalan jer ako je debljine 20mm a ne 22 kao na seriskoj onda smo na jakom velikom konju :)

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #478 : 29 Kolovoz, 2013, 20:27:44 »
moram ja nesto prijupitati, da li je itko od navedenih u zustroj raspravi imao rotax 122 u normalnom stanju i vozio ga svakodnevno?
( udovoljite mi pa se posteno izjasnite , luna; mc tuninig i co.)
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: SR(BB) Peksy und iNtoXic ;)
« Odgovori #479 : 29 Kolovoz, 2013, 20:37:16 »
nisam bas sve pratio ali...
imam rastavljenu 150 ccm radilicu pa ako treba nesto izmjerit javite  :icon_thumright: