Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: AMOLED displeji i burn-in problemi  (Posjeta: 2818 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
AMOLED displeji i burn-in problemi
« : 23 Siječanj, 2013, 19:17:24 »
Da li je neko imao problema da mu slika, neka od ikona ili dio teksta ostanu burnirane u displej. U pitanju je Samsung Galaxy S, postoje neke aplikacije ali nisam siguran da li ih je pametno koristiti kako ne bi još više oštetio displej.
Kako sam uspio naći na internetu, ne može se tačno definisati kada će se problem pojaviti, može dobro raditi sedmicu (na potpuno novom AMOLED displeju) a nakon toga da se pojave problemi, mjesec, godina itd.

Evo slika, malo je lošija al se vidi da je cijeli meni ostao ugraviran u displej, pojavljuje se svugdje, pri startup-u, u recovery-ju, znači čim se displej upali i taj meni je prisutan. Kada uradim printscreen, toga nema, znači da nije problem u softwareu nego baš u displeju.





Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #1 : 23 Siječanj, 2013, 23:16:11 »
kod plazmi se takvi problemi rjesavali cistom bijelom bojom, probaj na 100% svjetlinu i nek svijetle svi pixeli. ja imam isti problem na tft ekranu. kao da se pojebali pixeli na vrhu ekrana i bar sa satom, signalom i pi*darijama ostane urezan u slici, sva sreca pa je uzak bar
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #2 : 24 Siječanj, 2013, 00:37:43 »
Ako imaš garanciju, nosi, ako nemaš, probaj sa razno raznim softwareima, ako ne pomogne, traži novi ekran.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #3 : 25 Siječanj, 2013, 00:32:25 »
Telefon sam kupio korišten, da sam u tom trenutku znao da se radi o problemima burniranja AMOLED-a ne bi ga nipošto uzeo. Budala sam što sam povjerovao prodavaču da se problem pojavio poslije dekodiranja, pa sma mislio da ću novim ROM-om riješiti problem.

Isprobao sam raznorazne softwere i ništa ne pomaže. Telefon ide na vraćanje, makar mu ga razbio pred nosom.

I da, klonite se AMOLED displeja jer se kod mnogo ljudi na netu pojavio problem burniranja tek nakon nekoliko sati korištenja telefona.
Sramota za Samsung i ostale kompanije koje su u upotrebu plasirale neprovjeren proizvod, čak su neki imali probleme pri reklamaciji ovlaštenim servisima. Mislim ono, kupiš recimo S3 kao u nekim slučajevima što sam čitao na netu, iskeširaš 500 eura za njega i desi ti se da ti se bukvalno smiju u facu.


Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #4 : 25 Siječanj, 2013, 08:03:08 »
To su sve pojedinačni problemi i za Samsung zanemarive brojke s obzirom koliko mobitela prodaju.
Htc one x ima ips ekran pa ih ima hrpa sa problemom razlijevanja boja kod pritiska na ekran, frend kupio one s nov novca pa titra pozadinsko osvjetljenje pri nižim postavkama (sto nema veze sa amoledom) itd itd

Ti si kupio polovan neispravan uredaj. Vrati ga nazad i traži pare jer te smuljao. Imaš x ljudi koji se kunu amoled, sgn, sgs2 itd svi gledaju iz svog iskustva.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #5 : 25 Siječanj, 2013, 09:08:11 »
frend kupio one s nov novca pa titra pozadinsko osvjetljenje pri nižim postavkama

Mozda ima postavke na automatsko reguliranje intenziteta pa mu se senzor zbunjuje u tamnijem prostoru?
Ili je postavka na manualnom?

Sent from my HTC One X


Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #6 : 25 Siječanj, 2013, 12:40:30 »
Nije do senzora.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #7 : 25 Siječanj, 2013, 16:14:02 »
To su sve pojedinačni problemi i za Samsung zanemarive brojke s obzirom koliko mobitela prodaju.
Htc one x ima ips ekran pa ih ima hrpa sa problemom razlijevanja boja kod pritiska na ekran, frend kupio one s nov novca pa titra pozadinsko osvjetljenje pri nižim postavkama (sto nema veze sa amoledom) itd itd

Ti si kupio polovan neispravan uredaj. Vrati ga nazad i traži pare jer te smuljao. Imaš x ljudi koji se kunu amoled, sgn, sgs2 itd svi gledaju iz svog iskustva.

Vraćen telefon. Bilo je i burniranje one 4 male ikonice ali u manjem intezitetu. Čovjek hoće da me uvjeri da je to kao telefon koji dobiju serviseri poslije promocije sa tom porukom kako ne bi mogli dalje prodavati. Mislim ono, priče za malu djecu. Kaže to ti je ugravirano u touch, a ne zna da je ovo S-AMOLED, Samsungov displej kod koga su touch i ekran spojeni u jedno a ne kao kod ostalih displeja da se može odvojiti.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: AMOLED displeji i burn-in problemi
« Odgovori #8 : 25 Siječanj, 2013, 19:49:12 »
Svakakvih ljudi ima. Što reći.