Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian u kršu  (Posjeta: 871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Baotian u kršu
« : 22 Siječanj, 2013, 19:41:51 »
U ovom topicu ću malo općenito pisat o raznim problemima na koje naletim tijekom rastavljanja Baotiana.  :toothy3: Naime krenuo sam "šarafit" malo po njemu jer mislim stavit kit 72 ccm na njega i odvojim fino mašinu sa skutera. Problem Skinuo sam glavu, cilindar, bregastu bla bla i vidim da s gornje i donje strane faznog lanca imaju kao one plastične vrpce što idu iz blokova e sad problem je šta se meni gornja plastika odlomila (cca. 6-7 cm od kraja samo se prelomila). Čemu služe uopće te plastične vrpce ? Jel neophodno da je zamjenim ? Jel moram blokove rastavljat ako je oću zamijenit ?
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2013, 19:44:13 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #1 : 22 Siječanj, 2013, 20:10:32 »
U ovom topicu ću malo općenito pisat o raznim problemima na koje naletim tijekom rastavljanja Baotiana.  :toothy3: Naime krenuo sam "šarafit" malo po njemu jer mislim stavit kit 72 ccm na njega i odvojim fino mašinu sa skutera. Problem Skinuo sam glavu, cilindar, bregastu bla bla i vidim da s gornje i donje strane faznog lanca imaju kao one plastične vrpce što idu iz blokova e sad problem je šta se meni gornja plastika odlomila (cca. 6-7 cm od kraja samo se prelomila). Čemu služe uopće te plastične vrpce ? Jel neophodno da je zamjenim ? Jel moram blokove rastavljat ako je oću zamijenit ?
to zamjeni, to MORA biti nutra, po tome kliže lanac, španer lanca stišče taj klizač na lanac i tak ga špana, to ti novo košta 20-30kn. zemi negdje polovno il kupi novo ;)

Edit: nemoraju se blokovi raskapat, skineš ljepo deklo variomata, skineš variomat i iza njega češ vidjet jedan okrugli poveći šaraf sa imbus utorom. njega odšerafiš, on ti drži taj gornji španer lanca.

Edit br2: kolko ti skuter ima km?
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2013, 20:14:03 zvonkec_92 »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #2 : 22 Siječanj, 2013, 21:13:20 »
Edit br2: kolko ti skuter ima km?
Odvrtia je 20-ak tisuća kilometara nisam nikad ništa šarafio po njemu. Tek sad prvi put. :toothy3: Još tribam odlučit šta ću s radilicom jer ima "z" lufta unutra-van, nove blokove il minjat ležaje i bit miran cili život. I kad to odlučim bit će ovo odličan projekt sa svim stvarčicama koje ćemo složit na njega. Hvala zvonkec_92
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #3 : 22 Siječanj, 2013, 21:44:41 »
Edit br2: kolko ti skuter ima km?
Odvrtia je 20-ak tisuća kilometara nisam nikad ništa šarafio po njemu. Tek sad prvi put. :toothy3: Još tribam odlučit šta ću s radilicom jer ima "z" lufta unutra-van, nove blokove il minjat ležaje i bit miran cili život. I kad to odlučim bit će ovo odličan projekt sa svim stvarčicama koje ćemo složit na njega. Hvala zvonkec_92
unutra van? a jel ima ljevo desno, u smjeru u kojem klip ide? ako tako ima lufta onda su blokovi gotovi, ako tako nema lufta samo zamjeni bočne ležajeve na radilici i vozi dalje. kad sve raskopaš vidi i klipnjača kakva je ( na mojoj devetki se i klipnjača poderala sa bočne strane dole u polutkama ) daj stavi u garažu tu svoju batinu pa slikaj sve redom kako radiš pa ćemo ti lakše pomoć ako šta nevalja od dijelova :)

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #4 : 23 Siječanj, 2013, 21:32:16 »
unutra van? a jel ima ljevo desno, u smjeru u kojem klip ide? ako tako ima lufta onda su blokovi gotovi, ako tako nema lufta samo zamjeni bočne ležajeve na radilici i vozi dalje. kad sve raskopaš vidi i klipnjača kakva je ( na mojoj devetki se i klipnjača poderala sa bočne strane dole u polutkama ) daj stavi u garažu tu svoju batinu pa slikaj sve redom kako radiš pa ćemo ti lakše pomoć ako šta nevalja od dijelova :)
Ić će ovo definitivno u "Garažu" samo nemam sad pretjerano vremena zbog obaveza na fakultetu. Kroz kojih 10-ak dana ću stavit. Pod "unutra van" mislim u smjeru gibanja klipa odnosno "put sebe, od sebe". Još nisam klip skinuo tako da neznam za klipnjaču ali sam vidio na osovini da se giba i lijevo, desno te unutra, vani. Nije to neko gibanje veliko možda max. milimetar. Definitvno to nemože ostat tako. Samo se postavlja pitanje isplativosti zamjene ležajeva ili da uzmem nove blokove. Koliko sam shvatio prominit sve ležajeve i to nije problem samo ga moram dat majstoru da ga dovede u fazu ?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #5 : 23 Siječanj, 2013, 21:36:15 »
Lakse ti je pogodit fazu nego kvalitetno staviz lezaveje u blok  :)
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #6 : 23 Siječanj, 2013, 21:37:16 »
"od sebe, k sebi" smije imat lufta, to je normalno nakon puuno km, ali ljevo desno i gore dole nesmije imati lufta. vidjet češ kad raskopaš blokove kakvi su dojsedi, ček sad bum ja potražio ak iam još sliku svog "raz*ebanog" dosjeda da vidiš kak izgleda

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #7 : 23 Siječanj, 2013, 21:38:40 »
Lakse ti je pogodit fazu nego kvalitetno staviz lezaveje u blok  :)
nemože to tako, na kinezu radilica komplet sa ležajevima ide u blok, a ne prvo ležaj pa onda radilica, jer sa strane variomata ima zupčanik koji okreče fazni lanac i taj zupčanik se prvo mora skinut da bi mogo izvadit ležaj, i taj zupčanik treba precizno vratit nazad kako je i bio..

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian u kršu
« Odgovori #8 : 23 Siječanj, 2013, 22:54:21 »
eo ti slika razjebanog bloka, viš ovu crtu koju sam oznaćio strelicama, viš kolko je rastuklo dosjed :(