Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: skuteri na plin  (Posjeta: 2697 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
skuteri na plin
« : 01 Prosinac, 2006, 01:19:19 »
sto mislite o ukapljenom naftnom plinu kao alternativnom energentu za pokretanje skutera  ???

biste li plinski agregat dali ugraditi u svoj skuter?
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #1 : 01 Prosinac, 2006, 06:48:08 »
sto mislite o ukapljenom naftnom plinu kao alternativnom energentu za pokretanje skutera  ???

biste li plinski agregat dali ugraditi u svoj skuter?
Trenutno ne!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #2 : 01 Prosinac, 2006, 08:29:26 »
Dodatna investicija prilikom ugradnje, dodatni troškovi prilikom registracije.
Unatoč tvrdnjama kako su cestovna motorna vozila največi zagačivač, to ne stoji. Bar kada su u pitanju motocikli, mopedi i osobni automobili.
Za najveće zagađivače ne postoji kontrola ispušnih plinova iz znakovitog razloga. Ako ih nitko ne kontrolira ne može se ni tvrditi da su zagađivači. Kamioni, autobusi...pokretne termoelektrane.
Jedan 200-metarski moderan brod, prazan, brzina manja od krstareće...potrošnja 16 tona po satu.
Zrakoplovi troše, doduše, nešto manje ali ispuštaju u višim slojevima atmosfere što je štetnije...
I svi ti zagađivači organizirani su u u udruge, institucije, koje su jake i financijski i lobistički i ne može im nitko ništa.
Kome se što može? Može se malim, privatnim i neorganiziranim korisnicima poput nas, naplatiti sve ono što ne žele platiti veliki zagađivači. I onda nama prodaju ekološku svijest!
A moja vespa troši svega 3,5 l/100 km. 
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #3 : 01 Prosinac, 2006, 08:53:39 »
.... i nema katalizator.... pa zagađuje kao da troši 35 l/100 km!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #4 : 01 Prosinac, 2006, 09:33:40 »
netočno!
Nijedan katalizator ne eliminira potpuno štetne plinove, samo ih smanjuje.
Druga stvar, kod diesel motora javlja se jedan puno veći poblem, a to je čađa. Ne može je potpuno eliminirati niti jedan katalitički pretvarač, niti jedan filter. Sama takva tehnologija toliko će postati skupa da se dovodi u pitanje isplativost iste, tj. cijena razvoja toliko velika iz male učinke.
Emisija štetnih plinova vezana je uz potrošmju goriva i ispravnost motora, kao i uz zapreminu.
Dakle, motor veće zapremine, bez obzira na pretvarač, emitirati će veću emisiju štetnih plinova nego motor sa 10 puta manjom zapreminom. Uz to emisija štetnih plinova mjeri se kao propisani postotak od ukupne količine koju emitira neki motor.
« Zadnja izmjena: 01 Prosinac, 2006, 09:42:35 r.e.! »
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #5 : 01 Prosinac, 2006, 23:15:03 »
eto vam lukavo pripremljene obrane zatirača prekrasnih ličkih šuma! :laughing9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #6 : 02 Prosinac, 2006, 10:40:31 »
Ne bi ja to nikad stavio.Pa ljudi nije da nemate za 4 litre benzine šta vam je,šta će vam to.Ja to nestavljam taman da mi troši 20 litara ali to nestavljan
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #7 : 02 Prosinac, 2006, 16:24:23 »
Ne bi ja to nikad stavio.Pa ljudi nije da nemate za 4 litre benzine šta vam je,šta će vam to.Ja to nestavljam taman da mi troši 20 litara ali to nestavljan

ovdje se ne raspravlja o potrosnji nego o zagadjivanju okolisa!


sto se tice plina,mislim da je u moto pulsu trenutno test u kojem su u skutere ugradili plin,test je jos u tijeku(naravno radi se o 4t skuterima)

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: skuteri na plin
« Odgovori #8 : 03 Prosinac, 2006, 05:12:22 »
to je maslo proplina, a montažu je obavio 'tim'. puls dobiva pinku da piše o tome...  :toothy3:
stvarno ne bi imalo smisla objavljivati takvu nebulozu da nije pinka u pitanju i da glorifikacija besmislene ugradnje plina u skuter ne približava ideju o mogućnostima korištenja plina u drugim područjima, što je valjda i intrncija financijera...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT