Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Brzina skutera / isti setup drugačija vrijednost  (Posjeta: 362 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Brzina skutera / isti setup drugačija vrijednost
« : 29 Studeni, 2012, 18:29:48 »
za početak; ako je kriva grupa nek moderatori reagiraju

evo čitam u zadnje vrijeme ovdje i na raznim forumima kako isti setup na istim skuterima daje različite vrijednosti na brzinomjeru

znam da tu imaju utjecaj kilaža vozača, litre u rezervoaru, oprema ispod sica (tipa jäger, brlja ili nešto slično što sliži kao nitro), uzbrdica/nizbrdica, vjetar i kojekavke ine stvari sa kojima se dobije/gubi na brzini 0,002%

uzet ću u obzir trenutno moj skuter tj. Derbi gp1 open i derbi nekog drugog člana kojeg neću imenovat niti navodit neke indicije da se zna na koga mislim ili ne mislim

meni odkada sam mijenjao brzinomjer sa mojim setupom iz potpisa (tp trophy 70, leo zx, malossi spešl remen)  da j3be rak raka ne prelazi poreko 86km/h dok neki sa serijalom, idu i preko 90 pa sve do 100tke

e sad dal je moj toliko točan da pokazuje skoro pa realnu vrijednost (po GPS-u 84,60km/h) ili sam se zahebo što sam ubacivao kit od 70kubika u njega kad sam sa serijskim mogao navuć i do 15km/h više

sa svojih 100-110kg (varira od ručka do ručka) imao sam prilike da se vozim i na francuskim i na talijanskim i na japanski a i na kineskim, a sad i na španojskom skuteru i stvarno mi je fascinantno kako satovi lažu
nekima se kazaljka na satu diže kao meni tlak kad vidim najavu nove turske serije

no dobro da se vratim na ono što me zanima kako može isti skuter sa istim setupom (samo skinute blokade), sličnih/gotovo identičnih proporcija vozača sa full tankom imat različite vrijednosti brzinomjera?

ko tu koga laže?!, sat vozača ili vožač nas koji čitamo njegovo iznenađujuće postignuće ili pak sam sebe......

kao na početku teme kažem da moderatori slobodno reagiraju na bilo kakvu potrebu intervencije


svaka sličnost sa stvarnim osobama i događajima je slučajna.....

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Brzina skutera / isti setup drugačija vrijednost
« Odgovori #1 : 29 Studeni, 2012, 18:43:54 »
Problem je prvenstveno u standardizaciji. Jel nigdje ne pise da brzinomjer mora biti toliko i toliko tocan, i svi guraju nesto naprijed. I ako realno pogledamo da grijesi 20% to je za onu zakonsku normu za 50ccm od 50km/h 10 km/h. I ako uzmes da su blokirani na 45 to je onda po satu 54, ako sam dobro racunao, sto je zapravo jako malo. E sada kada se skinu blokade onda je to vec prica za sebe i odlazi daleko.

Tako da je tu vjerovatno u proizvodnji i tolerancija pomaknuta dosta visoko da bi bilo manje skarta i automatski manji troskovi proizvodnje.... To je moje misljenje.