Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blokade  (Posjeta: 37519 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Blokade
« Odgovori #40 : 13 Rujan, 2006, 16:10:13 »
E, super shema...  :icon_thumright:

A i kad je naš admin zaboravija napomenit (sram ga bilo  :jerk: ), moga si se i predstavit u kutku za nove članove...  :toothy3:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Blokade
« Odgovori #41 : 15 Rujan, 2006, 11:10:16 »
da, ovo je odlično, pa to može svatko napravit.... :laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Blokade
« Odgovori #42 : 15 Rujan, 2006, 13:01:07 »
Ja sam elektronički nepismen, nemam (još) A kategoriju i kad sam u proljeće išao na tehn. pregled, došao koji dan prije u servis i rekao nek' mi stave blokadu... A oni me pitali, hoćete li ju poslije doć' opet skinut, ili ... Da naravno... čim prođem tehnički... I tako... pljunem nešto love za montažu kod njih (demontaža je uračunata, ako je u roku mjesec dana s predočenim računom o montaži)....
Vozim po gradu ne preko 55 ("pratim" brzinu prometa) , i bez ekscesa (s kacigom naravno),  i uzdam se u sreću...
Za "Pure Jet" ne mogu kupiti onu elektroničku blokadu (sa daljinskim isključivanjem)... rekli mi: šljaka samo za klasične 50-ice, sa karburatorom...
Jbtga... kad sam kupio skuter, bio mi odličan, za po gradu... apetiti porasli, krenuo u međugradske ture pa skinuo blokadu... sad sam progledao i shvatio da ovom treba konačno i definitivno vratit blokadu, i kupit nešto uz, sa 125 ili više...                 
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Blokade
« Odgovori #43 : 15 Rujan, 2006, 13:13:31 »
Ja sam elektronički nepismen, nemam (još) A kategoriju i kad sam u proljeće išao na tehn. pregled, došao koji dan prije u servis i rekao nek' mi stave blokadu... A oni me pitali, hoćete li ju poslije doć' opet skinut, ili ... Da naravno... čim prođem tehnički... I tako... pljunem nešto love za montažu kod njih (demontaža je uračunata, ako je u roku mjesec dana s predočenim računom o montaži)....
Vozim po gradu ne preko 55 ("pratim" brzinu prometa) , i bez ekscesa (s kacigom naravno),  i uzdam se u sreću...
Za "Pure Jet" ne mogu kupiti onu elektroničku blokadu (sa daljinskim isključivanjem)... rekli mi: šljaka samo za klasične 50-ice, sa karburatorom...
Jbtga... kad sam kupio skuter, bio mi odličan, za po gradu... apetiti porasli, krenuo u međugradske ture pa skinuo blokadu... sad sam progledao i shvatio da ovom treba konačno i definitivno vratit blokadu, i kupit nešto uz, sa 125 ili više...                 

To kažem svakom koga poznam a kupuje skuter od 50ccm.
Položi za A kategoriju, malo razmisli i kupi veću kubikažu.
Upravo zato jer apetiti narastu. Brzo uvidiš da ceste postoje i van grada a 50 ccm ipak ima ograničenja...
Jedan moj dobar prijatelj je na prošlom Zagrebačkom velesajmu uzeo Speedfight-a, skoro sam ga molio da sačeka i položi A. Početno oduševljenje pomalo se pretvara u razočaranje jer bi volio voziti i dulje relacije, pogotovo kada vidi kuda ja sve idem vespom...
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Blokade
« Odgovori #44 : 15 Rujan, 2006, 13:30:59 »
apsolutno se slažem. za osobe koje vole izlete van grada nikako nisu 50-tice...bez obzira na brojne kitove i skidanje blokada više će se para potrošit na to nego da se u startu uzme barem 125-tica...

a puno bolje ide i veća im je krajnja brzina...eto barem 100 da ide van grada i super... :glasses9:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Blokade
« Odgovori #45 : 15 Rujan, 2006, 13:49:21 »
Ma, za dvoje 125 ili 150 kubika je za kua...

Prava mira je (za lokalne ceste, ne auto-put) 250 kubika, s njim moš i po gradu i van grada...

To sad znan, ebiga, ko je zna da će se ženi svidit na 2 kola...  :laughing7:

Dok san sam vozija bratovu Yamahu Majesty 125 (12 konja, ka moj kinez E-jewel 150, ali startnije, i veća krajnja), sve je bilo OK... Sad, kad žena sidne iza na kineza, malo fali snage (ma, moran priznat, fali mi i inače...  :laughing7: ) i kod većih brzina znan udrit nogarama (bar se nadan da su nogare u pitanju...  :laughing7: ) o asfalt jer je težina malo veća, a razmak od ceste samo 14 centi...

Zato, već san počeja razmišljat o nečemu malo jačemu na 2 kola, za liti, putovanja s ženon, i tako... Kinez bi osta za svakodnevne potrebe većinom mene samog, ali motor bi bija za gušt za oboje...  :binkybaby:

Bacija san oko na Kawasaki ER 5, nije skup, dosta je stabilan i jednostavan, volin dizajn 80-tih (tija san kupit starog GPZ-a 1100, ali ko će to restaurirat...  :confused5: ) ne troši puno, i lipo izgleda sa Givi kuferima i malin vjetrobranon (moj bi ipak bija crni...  :laughing7: ):



 :headbang:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: Blokade
« Odgovori #46 : 19 Rujan, 2006, 11:10:48 »
Blokada za 50 ccm, 30kn i 30 min posla

Samogradnja najjednostavnije blokade kosta <30 kn i treba <30 minuta za ugradnju ako imate barem osnovni alat (kljucevi, klijesta, lemilica, odvijaci...), sto je isprobano na vlastitoj kozi.
Potrebno je samo malo strpljenja za pronalazak prave vrijednosti kondenzatora, obzirom da ovaj nacin ne koristi promijenjive vrijednosti, nego metodu pokusaja i pogresaka sto se ionako napravi jednom i kada se nadje prava vrijednost, ostaje kao stalna na skuteru.
Od materijala je potrebno kupiti koji metar zice, prekidac, klemice i nekoliko kondenzatora u vrijednostima od (0,1-2 mikro F) koji moraju biti elektrolitski.

Potrebno je spojiti prema shemi jednu zicu na zicu s CDI-a (na koji ulaze tri zice) na onu koja ide s pickupa, a prema bojama u tablici (ili pogledajte shemu u uputamam vaseg motora). Konkretno za moju gilericu je crvena(na koju je spojena ova crvena na slici).
Ja sam kraj zice zalemio za stopicu na CDI-u.

Na drugi kraj zice veze se prekidac, pa klemica. Na drugi kraj klemice stavite zicu koju spojite na sasiju. Na klemicu stavite kondenzatore ali tako da morate pratiti polaritet kondenzatora (na njima su oznake), tako da je minus kondenzatora vezan na sasiju motora.
Kondenzatorima se paralelnim spajanjem zbrajaju kapaciteti (da ponovimo gradivo).
Sada isprobavajete razne vrijednosti kondenz. kako bi dobili pravu max brzinu. Dobra stvar u ovome je da nemate sto zajebati.

Sto je visi kapacitet, manja je brzina. Ja sam stavio 2x1 mF i na tehnickom ostvario 40.9 km/h.

Preostaje samo naci skriveno mjesto za prekidac sto ostaje na masti pojedinca. (hint: kratko spojeni jack od slusalica moze posluziti kao prekidac).

Princip rada je da kondenzator pokupi vise frekfencije paljenja (okretaja) koje dobija CDI od pickupa. Jednostavno.

napisao:M.Poggiali     
direkt link:http://p4.forumforfree.com/blokada-za-50-ccm-30kn-i-30-min-posla-vt65-gamingforum.html

gdje mogu kupiti kondenzatore?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Blokade
« Odgovori #47 : 19 Rujan, 2006, 11:59:42 »
chipoteka!!!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Blokade
« Odgovori #48 : 20 Rujan, 2006, 16:08:25 »
ne volim chipove :hmh:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #49 : 06 Studeni, 2006, 02:48:52 »
ni chipovi ne vole Tebe. ljubomorni su što voziš px-icu!  :toothy9: :glasses9: :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Blokade
« Odgovori #50 : 02 Prosinac, 2006, 10:14:38 »
Zna li iko koliko triba točno kondenzatora i koliko pF ??? :dontknow: :help: :icon_scratch:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Blokade
« Odgovori #51 : 02 Prosinac, 2006, 10:39:36 »
e, U TOM ZECU GRMI LEŽ...  :laughing7:
O vrijednosti kondenzatora ovisi na koliko će okretaja bit ograničen, i samim time krajnja brzina...
Dakle, pokušaj i pogreška, ilitiga metodom srljanja...  :toothy3:
Aj sritno...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #52 : 03 Prosinac, 2006, 05:04:39 »
najbolji bi bio kondenzator promjenjivog kapaciteta... da se može poštelat prema snazi motora, ako se ide na tuning...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline King

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Suzuki Katana AY 50A
Odg: Blokade
« Odgovori #53 : 03 Prosinac, 2006, 11:32:51 »
...I sta stvarno jos uvijek nema nikakvog rjesenja za stavljanje blokade na scootere s "direct injection-om"??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #54 : 03 Prosinac, 2006, 12:14:03 »
vidi... naša policija nebu puno kontrolirala brzinu skutera. staviš blokadu prije tehničkog poslije ju zvadiš i to je to!  :laughing9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Blokade
« Odgovori #55 : 03 Prosinac, 2006, 12:35:27 »
...I sta stvarno jos uvijek nema nikakvog rjesenja za stavljanje blokade na scootere s "direct injection-om"??
Kako da ne...

http://img50.imageshack.us/img50/2951/limitron0001qr0.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/2461/limitron0002mj1.jpg

Proizvode je decki iz Osijeka i ide na sve scootere sa el. ubrizgavanjem i kosta oko 450kn!
« Zadnja izmjena: 03 Prosinac, 2006, 12:38:28 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #56 : 03 Prosinac, 2006, 12:46:03 »
izgleda da će do ljeta i te elektronske blokade doć na razumnu cijenu...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline King

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Suzuki Katana AY 50A
Odg: Blokade
« Odgovori #57 : 03 Prosinac, 2006, 15:17:40 »
A nis....onda cekamo ljeto :headbang:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #58 : 03 Prosinac, 2006, 19:41:34 »
vidi... ja sam prije dva mjeseca otisao u jedan servis i tamo mi je receno da je steta bacat lovu na el blokadu, da ju je bolje zapit... radilo se o 1000 kn. serviser mi je rekao da dan dva prije tehničkog dodjem k njemu, platim 100 kn, on mi stavi blokadu na variomat i nakon tehničkog ju skine i još poštela variomat... naravno, ako originalne blokade s daljinskim po cijeni padnu na dvijesto, tristo kuna ugradit ću ju, ali soma sam odlucio ne davat, za sada. bolje je onda za tu lovu uzet leovinci auspuh...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Blokade
« Odgovori #59 : 03 Prosinac, 2006, 22:13:04 »
Meni su ove godine (u 3. mjesecu, Piaggio servis, Rka) uzeli 120 Kn za stavljanje blokade, s tim da su me pitali: Hoćete odmah popodne skinut blokadu...  :icon_tongue:
Tako ću napravit i opet u 3. mjesecu   :frajer:
Za 120 Kn ću preživjet (sve o isti trošak... jest' malo skuplje produženje registracije, ali nek' ih voda nosi  ;D ), a dok mi dijete ne krene vozit, ja ću ga vozit bez blokade...
Live to ride, ride to live