Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +  (Posjeta: 63767 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #140 : 15 Veljača, 2013, 13:51:09 »
Svaka cast frende, jesi gledao Malossi Kevlar remen dali ima u toj dimenziji sto ti treba?

tačno takav i ima 780mmx17,5mm...sad pogledao, kao poručen!  :notworthy:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #141 : 15 Veljača, 2013, 20:36:47 »
procitao sam sad od pocetka i stvarno uredan projekt, rado cu ga pratit i dalje :D

sve pohvale, narocito na tome sto nema spam-a u projektu, puno je lakse citat  :toothy11:
Forumska Sirotinja R/T

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #142 : 15 Veljača, 2013, 20:49:32 »
Evo ti onda još idealnijeg :D
 www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1408&category_id=58&option=com_virtuemart&Itemid=142

Samo šta nije kevlar :icon_scratch:

Btw,nisam skuzil, jer primaju morini polutke minareli federe ili piaggio?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #143 : 15 Veljača, 2013, 22:19:30 »
Ja bi prije stavio kevlar zbog velike okretaje, pokidat ce obicni i gubit ce po performansama.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #144 : 15 Veljača, 2013, 22:49:52 »
Infernus: pa eto trudim se sve što pedantno uradim pedantno i prenesem kroz priču...da bude pregledno i od koristi nekome..

Grale: da video sam i taj Polini koji se uklapa u dlaku, ali pre bih pucao na kevlarski...Morini polutke u originalu primaju Minareli feder koji je uži, ali sam ja stavio onu kapu koja ide preko torqa od Pežoa koji ima prihvat za širi piaggio/pežo feder!!

walkay: slažem se...


MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #145 : 15 Veljača, 2013, 22:58:36 »
Da znam da je kevlar must have,zato sam i napisal da čudno da nije kevlar a skup je tolko.

Jel nema tgb i ostali morini skuteri kvacilo isto ko i piaggio(što se tiče dijela di centralni sjeda)  pa mi je zato bilo čudno?
Al nema veze,nećemo offtopicarit više, fino je pogledat tvoj i walkayev projekt jer su jedni od najurednijih u zadnje vrijeme :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #146 : 15 Veljača, 2013, 23:29:00 »
bas me zanima kako češ biti zadovoljan sa polini kvačilom,ja sam bio oduševljen,pogotovo sa sistemom štelanja tvrdoče opruge :icon_thumright:
a i nije bila toliko nabrijana cijena naspram delte i s6 u tome rangu
lovac u mutnom team

Offline Maurini-Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Konavle
  • Moj Skuter: NRG power
  • Moja Kaciga: Vemar Tai2K
  • MojSpuh: hrđavi TT for rejsing
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #147 : 16 Veljača, 2013, 00:04:24 »
I tebi sve pohvale za projekt isto kao i Walkayu :icon_thumright: Kako Grale kaze,tvoj i Walkayev najzanimljiviji i najljepsi za procitat' nesto korisno :)

Samo naprijed :notworthy:
Pia NRG :)

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #148 : 22 Veljača, 2013, 00:28:47 »
Na red je došlo instaliranje vodene pumpe..
Kupio sam BGM vodenu pumpu koja na prvi pogled deluje vrlo dobro! Napravio sam 1 nosač i 1 metalni flah kao obruč oko tela pumpe!!

Bukvalno 2 sata sam joj tražio pogodno mesto na ramu...Hteo sam da je uhvatim sa metalnim obručem preko gume, da ne trpi vibracije, i da pričvrstim za ram da to stoji muški ali jednostavno nisam mogao da nađem dobro mesto...Te plastika smeta, te udara u ram, te nemam dovoljno dugačka creva, te nije dobar ugao postavljanja itd itd...muke...  :sad1:
Spojiću je na kontakt bravu tako da čim okrenem ključ pumpa radi...u bliskoj budućnosti Mario je obećao neki sistem promenljive jačine rada pumpe na osnovu temperature motora (dok je motor hladan da i pumpa radi sa manje kapaciteta dok se motor ne zagreje)

Evo je na kraju gde joj je mesto:



« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2013, 00:30:50 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #149 : 22 Veljača, 2013, 01:33:40 »
Super, dao si mi ideju kako da napravim nosac za vodenu pumpu, ja cu sutra raditi isti posao, jos moram zaglaviti posudu za vodu, bit ce veselo. Sretno, bit ce dobro!  :icon_thumright:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #150 : 23 Veljača, 2013, 16:06:41 »
ja sam imao električnu pumpu bosch spojenu na prekidač...

glavni razlog toga je taj,ako ti se pumpa upali cim das kontakt nece ti se skuter nikada doći na radnu temperaturu,mislim hoce ali jako dugo ce mu trebati i bezveze ce ti zaljevati na leru dok se ne zagrije skuter...

ja sam imao stage 6 termometar,i upalio bi skuter sa isključenom pumpom,kada bi temp. dosla na otprilike 60 onda bi ju upalio i cim ju upalis vidis kako temperatura naglo pada...

najbolje bi ti bilo da napravis senzor,recimo kad temp. dode na 60-ak stupnjeva da se automatski upali,dobra je ova shema sa prkidačem sto sam ja imao ali mozes slučajno zaboraviti upaliti i onda cvika jer se pregrije...al ne bi ti nikako preporucio da se pali kad das kontakt  :icon_thumright:

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #151 : 23 Veljača, 2013, 18:53:17 »
Ja sam na Skipperu tako napravio, imam ispod volana jedan prekidac za pumpu, kad dode do radne temp. upalim i super.

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #152 : 24 Veljača, 2013, 01:37:50 »
koliko je pametno upaliti skut bez pumpe pa tek kada se zagrije naglo pustiti vodu nisam bas siguran, jer recimo ako temp bude tih 60 C pustis vodu od 15-ak stupnjeva ima razlike... mislim da je najoptimalnije kao sto je rekao i ranije da se na neki nacin regulira koliko brzo ce pumpa raditi tj voda cirkulirati

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #153 : 24 Veljača, 2013, 01:56:02 »
koliko je pametno upaliti skut bez pumpe pa tek kada se zagrije naglo pustiti vodu nisam bas siguran, jer recimo ako temp bude tih 60 C pustis vodu od 15-ak stupnjeva ima razlike... mislim da je najoptimalnije kao sto je rekao i ranije da se na neki nacin regulira koliko brzo ce pumpa raditi tj voda cirkulirati
provjereno nece nista biti bar Metrkitu nije nista bilo  ;)

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #154 : 24 Veljača, 2013, 07:14:13 »
koliko je pametno upaliti skut bez pumpe pa tek kada se zagrije naglo pustiti vodu nisam bas siguran, jer recimo ako temp bude tih 60 C pustis vodu od 15-ak stupnjeva ima razlike... mislim da je najoptimalnije kao sto je rekao i ranije da se na neki nacin regulira koliko brzo ce pumpa raditi tj voda cirkulirati
nepustas ti naglo vodu, sistem ti je konstantno cijeli pun vode, tako da nema tako drasticnih prijelaza temperature ako se pumpa ukljuci na 60 stupnjeva

@pitaNS - stvarno je gust pratit projekt

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #155 : 24 Veljača, 2013, 10:01:46 »
da ljepo je pratit projekt pogotovo što se hi-end slaze za razliku od sadasnje situacije di je in-sp ili vxr gonjat :notworthy: :notworthy:
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2013, 10:04:19 pajo »
lovac u mutnom team

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #156 : 26 Veljača, 2013, 00:51:15 »
da ljepo je pratit projekt pogotovo što se hi-end slaze za razliku od sadasnje situacije di je in-sp ili vxr gonjat :notworthy: :notworthy:

Hvala svima na pohvalama...da vam kažem, high end sam morao kad tad složiti da se izjurcam i ja malo pa ako dosadi  :nono: možda i ja posle batalim tog đavola!! Aprilia atlantic 500cc je pored tako da nema brige...

Što se tiče vodene pumpe, za prvi mah će biti spojena direkt na ključ...Znači kako dam kontakt tako se pali pumpa...videćemo kako će to biti..Ali svakako planiram rešiti regulaciju jačine rada pumpe na osnovu temperature cilindra...to je najbolje!!

Prekidači su zeznuti, tako sam vozio Marievu SR-ku kojoj je bila pumpa na prekidaču za svetlo...i naravno da sam zaboravio da upalim svetlo nego pun gas umesto toga...sreća nije zalepio za tih 500m...
« Zadnja izmjena: 26 Veljača, 2013, 00:53:31 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #157 : 07 Ožujak, 2013, 00:38:40 »
U iščekivanju nekih vitalnih delova pre prvog paljenja (iako sam ga kresnuo već na par sec..) rešavam neke manje bitne stvari koje me kad tad čekaju...
S obzirom da je karburator jedva stao na fabričko mesto, filter Stage6 short type nema šanse, tako da sam bio prinuđen da napravim filter od Malossi sunđera...Sada to sve lepo stoji i ima mesta za sve...



Dalje, one plastične lulice u koje idu šrafovi da bi se plastike stegle su naravno polomljene kod prethodnog vlasnika tako da sam smislio kako da ih napravim..Obični flomaster je doša o kao poručen...nakalemio sam lulice uz pomoć Bumper git seta i sada to sve stoji kao u betonu i ne mrda...



Sve je spremno za prvo paljenje!!!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #158 : 10 Ožujak, 2013, 23:34:34 »
Lepo vreme ovih dana pa sam radio na SR-ki...

Mučili su me raznorazni problemi...plovak na PWK karburatoru nije dobro zatvarao, prethodni vlasnik se očigledno igrao sa tim pa je mene sačekala zajebancija...U jednom momentu je i vakuum ventil na rezervoaru prestao da radi...Pri prvom paljenju u leru se zagrejao na 80c što je ukazalo da nešto nije u redu sa sistemom za hlađenje...(akumulator je bio slab pa pumpa nije vrtela punim kapacitetom a imao sam i vazduha u sistemu) itd....itd...itd...
na ovakve stvari idu sati i sati a ne odmičete nikuda...prilično je poražavajuće i depresivno...

Uglavnom sve sam sredio od navedenog,  uvrnuo 110diznu za početak, stavio tuplju iglu jer je fabrička JJN bila prebogata i provozao ga nekih 500m...Temperatura drži oko 50-55c što je dobro, kaiš Dayco kevlar 765x17.5mm savršeno stoji u polutkama i prenosi silu...uglavnom diže točak kako god dam gas...sati,dani,nedelje štelovanja karburatora slede... :)

MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: + Aprilia SR50cc Stealth, potajno ka 70cc High end +
« Odgovori #159 : 11 Ožujak, 2013, 00:11:07 »
sve pedantno radis i to mi je drago vidjeti.. samo tako nastavi.. snimi kakav filmic ako si u mogucnosti  ;D
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta