Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava  (Posjeta: 5847 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #20 : 14 Studeni, 2012, 11:25:30 »
Tek nakon ugradnje spuha i štelanja prijenosa dobičeš neke rezultate iako nisam siguran da češ sa tim airboksom moči
idealno naštelati skut jer i ja imam isti takav doma i jedno vrijeme sam se vozio sa njim ali nisam baš bio zadovoljan jer
previše vuće zraka i tek nakon prerade originalnog airboksa dobio sam idealne perfomanse.
Vidim da si stavio multivar ali nisi napisao i koju gramažu rolica i dali si mijenjao federe na kuplungu jer sve ti to utjeće
na perfomanse...start,ubrzanje,krajna
Što se tiće dizne mislim da ti je ta 90 prevelika jer sam se ja cijelo ljeto vozio na 82 i bila mi je još mrvicu smjesa
prebogata tako da svakako probaj sa manjom diznom,odnosno idealnu veličinu dizne odrediti češ jedino po boji svječice
jbg. to su ti sve igre bez granica i treba tu puno volje,strpljenja i živaca da se to uštela jer pug ti je inaće jako,jako
zajeban za tuniranje pa samo polako.... :icon_thumright:

Offline AnconeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: V. Gorica
  • Moj Skuter: Prugeot Trekker
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #21 : 14 Studeni, 2012, 11:32:02 »
Potpisujem ovo da e zaje*an za tuning...
AnconeR

Offline Vitalij

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #22 : 14 Studeni, 2012, 12:29:56 »
Tek nakon ugradnje spuha i štelanja prijenosa dobičeš neke rezultate iako nisam siguran da češ sa tim airboksom moči
idealno naštelati skut jer i ja imam isti takav doma i jedno vrijeme sam se vozio sa njim ali nisam baš bio zadovoljan jer
previše vuće zraka i tek nakon prerade originalnog airboksa dobio sam idealne perfomanse.
Vidim da si stavio multivar ali nisi napisao i koju gramažu rolica i dali si mijenjao federe na kuplungu jer sve ti to utjeće
na perfomanse...start,ubrzanje,krajna
Što se tiće dizne mislim da ti je ta 90 prevelika jer sam se ja cijelo ljeto vozio na 82 i bila mi je još mrvicu smjesa
prebogata tako da svakako probaj sa manjom diznom,odnosno idealnu veličinu dizne odrediti češ jedino po boji svječice
jbg. to su ti sve igre bez granica i treba tu puno volje,strpljenja i živaca da se to uštela jer pug ti je inaće jako,jako
zajeban za tuniranje pa samo polako.... :icon_thumright:
Mehaničar/prijatelj mi je rekao da s originalnim boxom nema   dovoljno zraka, da ne može uštelati pa sam uzeo  gljivu od pollinija , ali s njom je grmilo i to mi se nikako nije sviđalo.Imao je krajnju brzinu i isto ga je gušilo , pogotovo dok je hladan. Onda sam kupio ovaj airbox i variomat, međutim situacija je ostala slična ili ista.Dobio još malo na krajnjoj brzini , ali ubrzanje i odaziv na gas ...lošee :icon_scratch:
Sad nisam ni siguran hoće li i auspuh riješiti problem  :dontknow:

 

Offline AnconeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: V. Gorica
  • Moj Skuter: Prugeot Trekker
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #23 : 14 Studeni, 2012, 13:08:01 »
Ma karb ti nije dobro uštelan, zato nema osaziv na gas, a možda i zato neide.
AnconeR

Offline Vitalij

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #24 : 06 Prosinac, 2012, 15:19:13 »
Evo stigao je auspuh jučer , Tecnigas i motor se preporodio kad sam ga ugradio!!Osjetno su se poboljšale performanse bez ikakvog ugađanja. Sad ću se još malo poigrat s štelanjem karburatora , probat ću s manjom diznom , pogledat ću koje su rolice u variomatu....
Koja bi težina rolica bila idealna , jer čini mi se da ga dosta dugo drži na visokim okretajima , pa onda prešalta ??

Offline AnconeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: V. Gorica
  • Moj Skuter: Prugeot Trekker
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #25 : 10 Prosinac, 2012, 14:57:04 »
Onda probaj teže rolice ili tvrđe federe kvačila. Kažeš da pod prevelikim kasom, odnosno obrtajima kreće?
AnconeR

Offline Vitalij

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
Odg: Peugeot Elyseo - slabo ubrzava
« Odgovori #26 : 13 Prosinac, 2012, 09:31:19 »
Onda probaj teže rolice ili tvrđe federe kvačila. Kažeš da pod prevelikim kasom, odnosno obrtajima kreće?
 
Mislim da bi odaziv na davanje gasa trebao biti bolji...brži ,direktniji .Znači, kad okreneš ručicu gasa , da odmah prima gas.
  Nisam imao vremena za štelovanje , ali sad će Peugeot u garažu i na facelifting..tj. na krpanje plastika i ponovno bojanje, te štelovanje!