Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koliku maksimalnu brzinu vam razvija skuter?  (Posjeta: 330805 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #340 : 28 Veljača, 2009, 18:18:04 »
evo moj derbić propuho konacno i dosegao 141 kmh, blokada neda dalje  :frajer:

a sta mu je bilo pa nije isao vise od 120-125 kako si resio taj  problem i sat ide 140   :dontknow:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #341 : 28 Veljača, 2009, 18:24:26 »
a sta mu je bilo pa nije isao vise od 120-125 kako si resio taj  problem i sat ide 140   :dontknow:

čovjek ti je lijepo napisao da ga je propuhao. Znači 10 kilometara u komadu fol gas  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pero

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSetup: ne
  • MojSpuh: da
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #342 : 28 Veljača, 2009, 18:26:24 »
serijala+ZX i pokazuje 95

Offline PAVOPUSKA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 206
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jelsa
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • MojSetup: Kita od 20cm :D
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #343 : 28 Veljača, 2009, 22:02:18 »
primjetio sam veliku razliku kad ulijem 95 i 98, sa 95 ide oko 125-130 a sa  98 navucem i preko 135, sad samo moram vidit sta smijem uljevat u njega da nebi bilo kojih sranja ako ulijem 98!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #344 : 28 Veljača, 2009, 22:18:24 »
primjetio sam veliku razliku kad ulijem 95 i 98, sa 95 ide oko 125-130 a sa  98 navucem i preko 135, sad samo moram vidit sta smijem uljevat u njega da nebi bilo kojih sranja ako ulijem 98!

OK, ajmo iz pocetka i po 100000 put....

Oktanska vrijednost je oznaka kad dolazi do samozapaljivanja goriva. Ne daje snagu, ali dozvoljava promjenu kuta paljenja i/ili povecavanje kompresije i tek tada mozes imati vecu snagu.
Ukratko, upotrebom vise oktana neces ici brze niti 0,0000000000000000001 km/h.

Druga stvar je ako je razlika i u ostalim karakteristikama goriva, ali ako pricamo samo o oktanima, onda vece snage (i zbog toga brzine) nema.
A u 99,9% slucajeva drugih razlika nema. Barem ne onih zbog kojih bi mogao imati vecu snagu na skuteru.

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #345 : 28 Veljača, 2009, 22:26:02 »
alfa zasto se sekirat neka uliju omv 100 taj čupa na kolo
čuja sam :toothy3: :toothy3:
---OSIGURAČ RACING---

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #346 : 28 Veljača, 2009, 22:47:15 »
alfa zasto se sekirat neka uliju omv 100 taj čupa na kolo
čuja sam :toothy3: :toothy3:

Ne sekiram se ja zbog oktanske vrijednosti goriva nego zato sto sam se jucer voznjom na skuteru prehladio pa sam sad doma umjesto vani.
Skoro 100km ispitivanja duge getribe je uzelo danak. Da sam barem isprobavao kuplung, bar nebi tako jako puhalo i nebi se tak zaledio  ;D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #347 : 28 Veljača, 2009, 22:52:29 »
...nego zato sto sam se jucer voznjom na skuteru prehladio pa sam sad doma umjesto vani.


pa kaj si se ti po noči vozil  :icon_biggrin:

Jučer je toplo bilo vani, pogotovo u ZG-u :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #348 : 28 Veljača, 2009, 22:54:00 »
pa kaj si se ti po noči vozil  :icon_biggrin:

Jučer je toplo bilo vani, pogotovo u ZG-u :icon_scratch:

To me i cudi jer nisam osjecao da mi je hladno. Mozda kad je sunce zaslo je bilo malo neugodno. A imam kacigu koja dobro dihta i jaknu koja je sasvim OK i za nize temperature.
Jedino kaj me ne boli su ruke, a imao sam prozracne ljetne rukavice  :toothy12:

Vjerojatno sam pomogao virozi (koju bi inace bez simptoma odradio) jucerasnjom voznjom jer od hladnoce nebi smjelo biti problema.
« Zadnja izmjena: 28 Veljača, 2009, 22:55:56 3alfa3 »

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #349 : 28 Veljača, 2009, 22:58:24 »
primjetio sam veliku razliku kad ulijem 95 i 98, sa 95 ide oko 125-130 a sa  98 navucem i preko 135, sad samo moram vidit sta smijem uljevat u njega da nebi bilo kojih sranja ako ulijem 98!

ništ mu neće biti od 98.ja točim u svoga 100 skoro 2 godine,ne buni se.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #350 : 28 Veljača, 2009, 23:03:30 »
hehehe isprobavaj ti opet heheheh danas je u splitu bija odličan dan za vožnju skutera
---OSIGURAČ RACING---

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #351 : 28 Veljača, 2009, 23:11:18 »
hehehe isprobavaj ti opet heheheh danas je u splitu bija odličan dan za vožnju skutera

Gotova je proba. Sagnut na velikogorickoj je na satu bilo 123 km/h, ali bilo je tu i vjetra koji je malo pomogao jer u kontra smjeru nije presao 110 km/h. Na drugim ravnicama gdje nije bilo pomoci vjetra sam sagnut uredno uspijevao dobiti 115+ km/h, a uspravan 105+ km/h, ali i tu nisam mogao vozit dugo koliko sam htio jer je bilo relativno dosta auta na cesti.
Sve to po satu na skuteru, a ne GPS-u.
« Zadnja izmjena: 28 Veljača, 2009, 23:12:51 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #352 : 28 Veljača, 2009, 23:17:11 »
ništ mu neće biti od 98.ja točim u svoga 100 skoro 2 godine,ne buni se.

Recimo na OMV-u, 95 je po većoj Euro normi nego 100. Na INI isto tako ali sa 98. Europetrol je čini mi se isti za jedno i drugo, a Tifon više ni nema 98 nego samo 95 i 95 class. Razlika je kaj je običan 95 po euro 4, a class po euro 5 normi  :icon_thumright:

BTW. Moj ide 90 i nešto sitno po GPS-u, al ono najvažnije je da troši na 80 km/h oko 3,5 litara na 100 km i ne diram ga više :jerk:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #353 : 28 Veljača, 2009, 23:22:40 »
Recimo na OMV-u, 95 je po većoj Euro normi nego 100. Na INI isto tako ali sa 98. Europetrol je čini mi se isti za jedno i drugo, a Tifon više ni nema 98 nego samo 95 i 95 class. Razlika je kaj je običan 95 po euro 4, a class po euro 5 normi  :icon_thumright:

O tome treba voditi racuna samo ako imas auto vrlo moderne kontrukcije motora. A i to samo uvjetno jer i euro 4 norma je OK za vecinu auta, a to toce na INI pod imenom ES95.
Za skutere je to sasvim nevazno - oni gutaju sve benzine. Treba samo postivati minimalni oktanski broj kojeg proizvodjac trazi.


BTW. Moj ide 90 i nešto sitno po GPS-u, al ono najvažnije je da troši na 80 km/h oko 3,5 litara na 100 km i ne diram ga više :jerk:

Za vrijeme tog testiranja sam imao prosjek od 5.7l/100km. Da se radilo samo o obicnoj voznji tim cestama, bilo bi vjerojatno koji dl manje, ali ne vjerujem da bi bilo ispod 5l/100km jer sam to samo jednom dozivio i to prosle godine na laganoj voznji na otvorenoj cesti. Bilo je 4.9l/100km

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #354 : 28 Veljača, 2009, 23:38:13 »
BTW. Moj ide 90 i nešto sitno po GPS-u, al ono najvažnije je da troši na 80 km/h oko 3,5 litara na 100 km i ne diram ga više :jerk:

Koliko bi trosio da ne prelazis 50km/h?  :icon_scratch: Izmjeri i to pa javi  :o  :laughing7:

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #355 : 01 Ožujak, 2009, 02:09:46 »
heeh lipo to ide baš kako treba oko 100kmh super nego koliko imaš km sa tim kitom?
spremaš li šta jače ili ce opet replica
---OSIGURAČ RACING---

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #356 : 01 Ožujak, 2009, 04:16:35 »
heeh lipo to ide baš kako treba oko 100kmh super nego koliko imaš km sa tim kitom?
spremaš li šta jače ili ce opet replica

Pretpostavljam da je meni pitanje upuceno...

Ovu sezonu nista novo. Samo potrosni materijal. Naravno, ako sve izdrzi ovu sezonu, a nadam se da hoce.
Slijedece sezone nova radilica (vec nabavljeno - BGM EVO radilica, SKF lageri sa poliamidnim kavezom, Corteco semerinzi), vodena pumpa, kit...
Oko kita jos ne znam... Mozda opet replica, a mozda i neki drugi pa obradjen za Yasuni R. Ali svakako neki koji ce moci dosta km napraviti.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #357 : 01 Ožujak, 2009, 13:37:24 »
Koliko bi trosio da ne prelazis 50km/h?  :icon_scratch: Izmjeri i to pa javi  :o  :laughing7:

Problem je kaj se ja nigdje ne vozim 50  :toothy12:

Sve me strah da nebi ispalo 2 litre na 100 pa da me ekipa na foruma počne sprdavati  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #358 : 01 Ožujak, 2009, 13:39:49 »
Problem je kaj se ja nigdje ne vozim 50  :toothy12:

Sve me strah da nebi ispalo 2 litre na 100 pa da me ekipa na foruma počne sprdavati  :toothy3:

Tebi je zapravo opasna granica na cca. 40 km/h, jer ako bi isao sporije, postoji opasnost da ti se rezervoar prepunjuje jer onda imas potrosnju izrazenu u minusu  :)

Tvoj skut bez obzira na vrlo malu potrosnju ocito radi kako treba, jer zaribo bi on vec vise puta da je presiromasna smjesa, a ti si ipak napravio hrpu kilometara.
Moj skut bi se gusio da spustim iglu za 1. zub, gusio bi se da mu stavim 2-3 broja manju dizu, gusio bi se na naglo davanje gasa da smanjim ler dizu za 2 broja ili da serafic smjese zatvorim za 0,5 kruga. Ne mogu ispod 5l lagane voznje nikako. Ali niti preko 6 osim ako se ne radi o startevima full gasom na parkingu gdje se zapravo male kilometraze rade. U prosjeku je potrosnja oko 5.5. Ali moj skut se i vrti dosta vise kroz ubrzanje - 10500-11000 o/min.
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2009, 13:45:43 3alfa3 »

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: KOLIKO MAKSIMALNU BRZINU VAM RAZVIJA SKUTER?
« Odgovori #359 : 01 Ožujak, 2009, 14:04:03 »
ukrao si mi sliku :P

Ti brzinomjeri naskuterima uglavnom imaju odstupanje. ja u svojoj ulici imam onaj digitalni mjerac brzine gdje svatko ko vozi po toj cesti vidi kojom brzinom ide(ono kao na autoputu sto ima "vaša brzina"). meni na sr-u 50 pokazuje da idem 74-75 km/h a na tom pokazivacu 63km/h. pa sad vidi dal je to malo ili ili veliko odstupanje. meni je puno, brzinomjer vise ni ne gledam. :hmh: :hmh: :hmh: