Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SportCity200 2005 karb potoršnja 5,7l  (Posjeta: 287 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jazavac2302

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: deak
Aprilia SportCity200 2005 karb potoršnja 5,7l
« : 30 Rujan, 2012, 21:19:27 »
Eto znam da je malo čudno ali sada sam 100% siguran da je to potrošnja po gradu znači 5,7litara.
A nije baš da se vozim pun gas cijelo vrijeme.
Na motoru je priej 2000 km promjenito sve od remena, ulja ,rolica i prirubnice a membranu sam provjerio i nisam uspio naći da je puknuta.
E sada šta je previše je previše a 5,7 je previše kako god okrenem.
Na motoru je sve standard nema tuniga uopće nikakvog.
Ali jasa punim tankom pređem 130 do 140 km a to kada je 140km to je debela rezerva.
E sada simptomi.
Motor baš ne pali u jutro bez gasa moram mu dodati gas i onda kao trokira jedno 2 sek i onda normalno radi čok i sve ok sam spusti turu kada se malo zagrije.
Ista stvar je i sa motorom kada je vruč ako ga odma palim nakon što sam ga ugasio onda pali bez gasa a ako ga ostavim tipa 20 min onda trebam dodati malo gasa da upali.Upali on i bez gasa ali treba duže vreglati.

Ono što primječujem je da motor dobije previše goriva kada ga ujutro palim jer malo dimi ali to traje samo 3 sek kada ga upalim ujutro i pošlje toga ništa.
Ulje je uredno i ne troši ništa.
Ja sumljam da je problem u tremostatu  jer od kada ga imam niti jednom mi se ventilator nije upalio jer se temperatura čak i ljeti nikada nije digla preko one 3 crtice.
E sada ovo paljenje me u biti mući jer mislim da to nije normalno.
A o potrošnji da ne govorim.
MIslim ja sa 8 litara pređem 135 km.

Nadam se da netko zna šta mene mući.
Koliko prelaze ti skuteri sa punim tankom?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Aprilia SportCity200 2005 karb potoršnja 5,7l
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2012, 21:44:11 »
Trosi 50% vise od normale. Stavi novi termostat jer ak se nikad ne ugrije stalno radi pod cokom.