Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!  (Posjeta: 5466 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #40 : 16 Kolovoz, 2012, 15:56:41 »
ja sam ima isti problem na nrg-u..rješen je u mnogobrojnim kopanjima po skutu,sam od sebe,nikad nisam shvatio šta mu je točno bilo..mislija sam da je piaggio g#vn% od marke,"talijan"..nakon malo vrimena propišala pumpa od vode..forumaš zipst je prominija pumpu,i prominija mi je namotaje od struje i još par djelova,preventivno,onako bez kune..poslje toga godinu dana,odvidala se jedna vida,sa namotaja,pa je magnet mrvu glodja po njoj..to je stegnuto,i bija je to jedini kvar u par godina..tako da ti to nije kineska bolest..

Offline Husky Jerk

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Geely 150
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #41 : 17 Kolovoz, 2012, 15:46:37 »
ja sam ima isti problem na nrg-u..rješen je u mnogobrojnim kopanjima po skutu,sam od sebe,nikad nisam shvatio šta mu je točno bilo..mislija sam da je piaggio g#vn% od marke,"talijan"..nakon malo vrimena propišala pumpa od vode..forumaš zipst je prominija pumpu,i prominija mi je namotaje od struje i još par djelova,preventivno,onako bez kune..poslje toga godinu dana,odvidala se jedna vida,sa namotaja,pa je magnet mrvu glodja po njoj..to je stegnuto,i bija je to jedini kvar u par godina..tako da ti to nije kineska bolest..


Evo za koji dan ide kod novog servisera (šestog po redu mislim)  pa da vidimo kaj bude on izmislio. Inače dva dana za redom sam ga vozio i bez greške upali i ide ..... danas idem s posla doma i krepa na autocesti c-c-c   to onak kako mu se prohtje

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #42 : 18 Kolovoz, 2012, 11:38:05 »
ja sam ima isti problem na nrg-u..rješen je u mnogobrojnim kopanjima po skutu,sam od sebe,nikad nisam shvatio šta mu je točno bilo..mislija sam da je piaggio g#vn% od marke,"talijan"..nakon malo vrimena propišala pumpa od vode..forumaš zipst je prominija pumpu,i prominija mi je namotaje od struje i još par djelova,preventivno,onako bez kune..poslje toga godinu dana,odvidala se jedna vida,sa namotaja,pa je magnet mrvu glodja po njoj..to je stegnuto,i bija je to jedini kvar u par godina..tako da ti to nije kineska bolest..


Evo za koji dan ide kod novog servisera (šestog po redu mislim)  pa da vidimo kaj bude on izmislio. Inače dva dana za redom sam ga vozio i bez greške upali i ide ..... danas idem s posla doma i krepa na autocesti c-c-c   to onak kako mu se prohtje
dva dana bez gašenja ili u dva dana 9x1km,da se ne stigne pošteno ugrijat i ugasit??
moj prijedlog je promjenit bobinu i pick up,posudit ih negdi i gledat tjedan dana jel to.zavojnice su zayebane..kad prigori žica,napravi temperature,pa se ispeče lak sa žica kraj nje,i ona lagano zavari za žicu kraj sebe..i opet je zavojnica u krugu,i struja kruži..otpori prolaska struje su tako puno veći i mora se opet rastaliti..kad se rastali,zavari se za iduću žicu..zavojnica,-radi-neradi..nemora u tebe bit tako,ali metoda eliminacije palči prvo u ta dva dijela i u pregrijavanje(čupanje termostata i provjeru jel drži uvik istu vodu,ili otvori da ista ide u kiler)..ako ima čudniji zvuk onda i u falš zrak..pozdrav

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #43 : 18 Kolovoz, 2012, 12:00:23 »
Znaci od 27.7 nitko nije uspio rijesit problem
Super su ti serviseri nema sta,moje misljenje je da treba skuter raskopat do kraja,skinut sve plastike i pomalo krenut redom,ispitat svu struju,dovod benzina itd
Ja mislim da osim cdia nema tu neke druge elektronike posebne,kladim se da bi jog s multimetom u rukama za 5 minuta nasao kvar  :icon_biggrin:
Inace servisi u hrvatskoj su puni svakog olosa,od samih gazdi do ljudi koji tamo rade bez ikakvih kvalifikacija i znanja i vise sjebu nego sta naprave
Nadi s foruma nekog ko se kuzi u tu masinu i nek ti  poslozi
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #44 : 27 Kolovoz, 2012, 19:28:38 »
Znaci od 27.7 nitko nije uspio rijesit problem
Super su ti serviseri nema sta,moje misljenje je da treba skuter raskopat do kraja,skinut sve plastike i pomalo krenut redom,ispitat svu struju,dovod benzina itd
Ja mislim da osim cdia nema tu neke druge elektronike posebne,kladim se da bi jog s multimetom u rukama za 5 minuta nasao kvar  :icon_biggrin:
Inace servisi u hrvatskoj su puni svakog olosa,od samih gazdi do ljudi koji tamo rade bez ikakvih kvalifikacija i znanja i vise sjebu nego sta naprave
Nadi s foruma nekog ko se kuzi u tu masinu i nek ti  poslozi
pa tako je i meni bilo s nrg-om..na kraju sam kvar otklonija sam..neznam kako..rastavlja sam i sastavlja dok se nije samo od sebe rješilo..al skut nije radio kako triba,nije "disao punim plućima"..tek je forumaš zipst poslje dugih i teških bitaka doveo skut do toga da radi skroz ok..slava mu..
serviseri nisu želili raditi stariji skuter..jednostavno nisu imali vrimena,izmotavali su se..serviseru je posa uzet novac a ne nać kvar..ako kvar nije izgledan za nać brzo,crnila ka u lignjogojilištu... :toothy10:
« Zadnja izmjena: 27 Kolovoz, 2012, 19:34:06 sttipe »

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #45 : 09 Listopad, 2012, 19:19:24 »
@husky, kako Geely? Da li mozes provjeriti u nekom dokumentu iz koje tvornice su izlazili ti skuteri? Hvala :)
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline Husky Jerk

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Geely 150
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #46 : 30 Svibanj, 2013, 17:12:41 »
@husky, kako Geely? Da li mozes provjeriti u nekom dokumentu iz koje tvornice su izlazili ti skuteri? Hvala :)

sry na zakašnjelom odg.  evo u međuvremenu sam geely-a prodao. U kućanstvo u 7mj. dolazi prinova  yamaha Fazer  :headbang:
sada trenutno furam Peda Eagle , istina je da ide max 55 ali se ne GASI!!!!!

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #47 : 31 Svibanj, 2013, 16:01:58 »
@husky, kako Geely? Da li mozes provjeriti u nekom dokumentu iz koje tvornice su izlazili ti skuteri? Hvala :)

sry na zakašnjelom odg.  evo u međuvremenu sam geely-a prodao. U kućanstvo u 7mj. dolazi prinova  yamaha Fazer  :headbang:
sada trenutno furam Peda Eagle , istina je da ide max 55 ali se ne GASI!!!!!
hahahaha... :))
Ma cudno je to bilo, ne znam zasto, moj sa istom masinom se NIJEDNOM nije pogasio ni na semaforu ni po hladnoci ni da je trokirao sta.... Zmaj!
A ide i vise od 55 :)))
Ma nema, hebes brzinu, samo da je pouzdan i da stignes....
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline jure vd

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 604
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: kymco super 8 2T
  • MojSetup: Hebo Manston Replica Alu,Dellorto19 Black E.
  • MojSpuh: Tecnigas Triops
Odg: Geely 150 gasi se u vožnji molim pomoć!
« Odgovori #48 : 07 Lipanj, 2013, 15:59:52 »
fala bogu da i si ga prodao,zlo jedno  :headbang:
lud mlad.. (u glavi) :D