Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: što je ovo??  (Posjeta: 4859 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: što je ovo??
« Odgovori #20 : 16 Svibanj, 2008, 11:42:04 »
bez toga katalizator bi brzo izgorio

Da, ako se na katalizatoru nakuplja neizgorena smjesa, ona se u jednom trenu na njemu zapali (katalizator je izuzetno vruc) i to dovodi do pregrijavanja katalizatora.
Cest slucaj i na autima sa prebogatom smjesom.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: što je ovo??
« Odgovori #21 : 16 Svibanj, 2008, 12:06:30 »
Ok, ok, greška u komunikaciji... 3alfa3 :icon_biggrin:

Nije paradajz, nego rajčica...
Nije šija, nego vrat...

Di na 2t mašinama ide smjesa nakon airboxa???

Ispod klipa u blok... Isti vrag...
Stavio ti to u airbox ili blok...

Jebagapatak...
Ne ide u karter nego prijenos. Skines dekl, pogledas gore desno iznad variomata i vidis cijev u rupi koja vodi zrak prema spuhu.







Ma sve 5, nisi pročitao kaj sam napis'o?

Ali ček malo, ako nejde u "karter" nego iz prijenosa (varia) ide uspuh, onda se radi o gaaadnoj prevari, što se eko testa tiče,kao da na autu zbušim rupčagu na grani i velim stričeku, vid', vid' kako malo zagađuje natrag na ausphu...

Mislim, koji bull, stave cjev u blok pored varia tj njegovog ventilatora da potiskuje "svježi" zrak u auspuh, da nebi kojim slučajem bilo obrnuto ili zbog jednosmjernog ventila sve stajalo, da bi katalizator dulje živio, jer kako je već neko rekao, katalizatoru ne paše svježa smjesa...... Ma mislim, koje mazanje očiju. Koji vrag uopće stavljaju te katalizatore na 2t mašine... ja na Luni imao isti sistem, samo obrnuto, iz spuha nepovratni u airbox. Da vidiš kako mi je mastio ulaz u fergić...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: što je ovo??
« Odgovori #22 : 16 Svibanj, 2008, 17:17:47 »
zato što je za EU tržište, budeš vidio za "par godina" kad mi dođemo tamo, mjerit će ispušne plinove na skuterima..
skuteri za vaneuropsko (japan i sl. excluded) tržište uopće nemaju katalizatore i blokade..

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: što je ovo??
« Odgovori #23 : 31 Srpanj, 2008, 23:23:00 »
da malo dignem temu :
danas sam i ja skinuo taj komad skutera misleci da je to povrat plinova natrag u usis zbog ekologije, kad ono filter cist  :laughing1:
probam puhnut a ono nutra nepovratni ventil , tj membrana :

ovi brojevi vj. oznacavaju stupanj popusnosti ili tak nekaj ???

tako da ovo nejde natrag u usis 100 % kako sam i ja mislio , nego kako kaze alfa ....

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: što je ovo??
« Odgovori #24 : 01 Kolovoz, 2008, 00:09:45 »
Mislim da bi se airbox istopio kad bi plinovi isli u njega.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: što je ovo??
« Odgovori #25 : 01 Kolovoz, 2008, 02:00:52 »
Vec sam napisao na prvoj stranici ovog topika -  zrak kroz tu membranu ide IZ prijenosa U auspuh.

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: što je ovo??
« Odgovori #26 : 01 Kolovoz, 2008, 07:17:25 »
Mislim da bi se airbox istopio kad bi plinovi isli u njega.

ne, inace ako se radi povrat plinova , ide direkt u usis , ko na autu, nebi to islo opet u airbox- jer bi zacepilo filter u roku 3 minute na leru :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: što je ovo??
« Odgovori #27 : 01 Kolovoz, 2008, 10:10:08 »
Mislim da bi se airbox istopio kad bi plinovi isli u njega.

ne, inace ako se radi povrat plinova , ide direkt u usis , ko na autu, nebi to islo opet u airbox- jer bi zacepilo filter u roku 3 minute na leru :)


Pa da imas pravo, samo kazem sto bi bilo sa airboxom, a jos bi vruci ispusni plinovi morali proci kroz spuzvu koju bi skurili, frgu, prirubnicu... znaci svjez zrak dolazi u spuh, sto se i vidi po nepovratnom ventilu, a i logicno je rijesenje.
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2008, 10:11:49 SlowRider »