Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Što trenutno slušate???  (Posjeta: 994031 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7500 : 14 Listopad, 2015, 23:42:50 »
je da, tako danas i u filmovima ti se zavrti u glavi od kvalitete koliko sjeckaju sve te kadrove.. i nis na kraju nisi vidio :icon_biggrin:

kvaliteta nekad i danas  :redface:  ..danas samo mogu sanjat ovakve kadrove    :headbang:

« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2015, 23:44:52 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7501 : 14 Listopad, 2015, 23:59:01 »
najjaca je ova muzika kad se pojavi clintova sjena  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7502 : 15 Listopad, 2015, 01:07:32 »
najjaca je ova muzika kad se pojavi clintova sjena  :icon_biggrin:


  :icon_thumright:

Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1330
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7503 : 15 Listopad, 2015, 01:22:53 »
evo postavio danas nakon tri godine uploada na yt  ;D

! No longer available

 :icon_thumright:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7504 : 15 Listopad, 2015, 08:58:17 »
Ja ti velim sto mi je rekao jedan od najboljih audio inzinjera koji ima 52 godine sad. Covjek je prijatelj sa Cox-om jer je za njega napravio dj monitore, i zna elektronsku scenu od kad je ima jer njegov razglas je pomogao elekteonskoj muzici da dode di je danas. I kad danas poslusaj vecinu tadasnjih kvalitetnih stvari i sa ploce, cuje se puno sumova i svakavih neartikuliranih zvukova koji nisu trebali biti snimljeni ali radi tadasnje opreme i tehnologije i opreme nisu mogli napraviti bolje.

Ja ne govorim o slicnosti 90% edm pjesama, njihovim jednostavnim melodijama i takvim stvarima. Nego o kvaliteti zapisa. Na vise eventa nam se dogodilo di su ljudi pustali disco muziku i elektroniku 90-tih da su nam popljuvali razglas jer im se culo nesto sto prije nisu mogli cuti. Hahahhaa i ako ljudima objasnis da im je problem u zapisu i kvaliteti muzike, uvrijede se i pocnu i po tebi pljuvati a i po razglasu.

Jbg Tomi ali koliko danas sadrzi podataka 256kbps mp3 toliko je prije sadrzavao najkvalitetniji tada dostupni format u kojem si orginalno snimao zapise zvukova koje si koristio u pjesmama. Na mixeru si mogao imati efekte na master kanalu i to je to. Sad na svakom kanalu mozes ima koliko god hoces efekata ako to zelis.

Odi na beatport i prođi malo minimal techno listu. To su sve guzonje kaj isto nastupaju na Ultri i festivalima ali se ograđuju od komercijale pa procijeni jel kvalitetan taj zvuk ili nije. Jos uvijek ima muzike koju ste i onda slusali ali je sad toliko razgranata elektronska muzika da treba traziti i traziti novu ziku. Nije vise samo par zanrova. I nista nije bolje ili losije jer sve ima svoju publiku i netreba ograđivati jedno od drugoga kad zive jedni od drugih. I ja zivim od njih. I komercijalnih i underground. I na jednima i drugima je isto zadovoljstvo raditi jer svatko predstavlja nesto drugacije.

A ne ko ovi bendovi, svi imaju isti zvuk bubnja, svi imaju iste gitare i iste zvukove istih, iste klavijature, samo im se vokali razlikuju :P
Krivo sam te shvatio,ti si mislio na kvalitetu zapisa,a ja žanra.
Tu si potpuno u pravu,slažem se skroz jer sam i sam ljubitelj kvalitetnog zvuka,to je ko kad mi netko veli da nema razlike u kvaliteti između mp3-a i original cd-a,na kompu sa zvučnicima od 300kn ni nema,sam sam se uvjerio već davno,al na mom kućnom sistemu koji košta preko 18000kn se itekak čuje.
Al si u krivu za zvuk bubnja i gitare,daleko od toga da svi zvuče isto.

Vidim da dosta pljuješ po pločama,istina kvaliteta zapisa na pločama sa elektronikom nikad i nije bila nekaj kvalitetna,al imao sam prilike čut ploče(ne elektroniku) na gramofonu od 15000eura i sistemu koji košta ko stan u centru Zagreba,to se nemre opisat riječima i to će ti puno ljudi koji su u tome također reć,samo to je priča za sebe.
« Zadnja izmjena: 15 Listopad, 2015, 10:01:24 Tomi_ZG »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7505 : 15 Listopad, 2015, 09:33:32 »
svaki bubanj gitara bass i svaki drugi instrument ima 800 modela  i jos tolko razlicitih proizvodjanja pa se i zvuk mjenja..
pa da ne pricam o zicama kollo imaju veze sa zvukom,pa setap pickupova pa do pedala,boxa i pojacala..
prije su gitaristi si sami jos doradjivali odredjene modele da ih poboljsaju ko npr les paul gibsona pa se ta gitara pocela  proizvodit serijski i prodavat kolko je bila dobra..queenov gitarista brian may je sa starim napravil gitaru red special s kojom je sviral od pocetka 60ih pa sve do danas..hendrix sviral gitaru naopacke i imal svoj specifican i prepoznatljiv zvuk ko i svaki pravi bend..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7506 : 15 Listopad, 2015, 10:04:28 »
To je sve teška nauka,samo onima koje to ne zanima je najlakše reć to je sve isto,neki su i ustrajni u tome,a pojma nemaju.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7507 : 15 Listopad, 2015, 10:29:27 »
svaki bubanj gitara bass i svaki drugi instrument ima 800 modela  i jos tolko razlicitih proizvodjanja pa se i zvuk mjenja..
pa da ne pricam o zicama kollo imaju veze sa zvukom,pa setap pickupova pa do pedala,boxa i pojacala..
prije su gitaristi si sami jos doradjivali odredjene modele da ih poboljsaju ko npr les paul gibsona pa se ta gitara pocela  proizvodit serijski i prodavat kolko je bila dobra..queenov gitarista brian may je sa starim napravil gitaru red special s kojom je sviral od pocetka 60ih pa sve do danas..hendrix sviral gitaru naopacke i imal svoj specifican i prepoznatljiv zvuk ko i svaki pravi bend..

Samo top bendovi imaju svoj zvuk. Ali 90% ostalih bendova imaju isti zvuk. Nikad mi se nije dogodilo da di god da sam radio sa bendovima cijeli lineup nije svirao na istom bubnju, istim gitarama, istim klavijaturama. I vidim sto traze po rideru. Svi traze vise manje isto osim za headlinere promjenis malo i to je cijela prica sa bendovima na festivalima i koncertima. Isto tako po studijima snimaju na opremi koju tamo imaju.

Ako dodemo na srednje poznate bendove onda se orginalnost zvukova gubi skroz. Dok recimo vecina i amaterskih dj-a ce probati napraviti nesto svoje i ubaciti kakav novi zvuk.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7508 : 15 Listopad, 2015, 10:49:09 »
nije presudna oprema koja je na festivalu il studiju nego gitara i stimung plus efekti pedale itd,dakle zvuk ide od gitarista..daj dvojici pravih gitarista identicne gitare i popratnu opremu pa budes videl da kad pocnu svirat ne zvuce ni slicno..takav more svirat ne samo cijeli festival na jednoj gitari..
more to sve isto zvucat onom ko nema sluha,onaj ko ima cuje svaki ton svakog instrumenta.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7509 : 15 Listopad, 2015, 10:54:00 »
nije presudna oprema koja je na festivalu il studiju nego gitara i stimung plus efekti pedale itd,dakle zvuk ide od gitarista..daj dvojici pravih gitarista identicne gitare i popratnu opremu pa budes videl da kad pocnu svirat ne zvuce ni slicno..takav more svirat ne samo cijeli festival na jednoj gitari..
more to sve isto zvucat onom ko nema sluha,onaj ko ima cuje svaki ton svakog instrumenta.

Okej gitari promjeni zvuk.  Bubnjevi? Bez trigera nemozes mjenjati nesto previse zvuk. Osim snagom udaranja ili otpustanjem i dotezanjem koza. Klavijature ista prica. Kad cujes isti lead isti je bez obzira tko svira.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7510 : 15 Listopad, 2015, 11:06:09 »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7511 : 15 Listopad, 2015, 11:09:22 »
a kaj imas mjenjati na bubnju?sa osnovnim setom bubnjeva pravi bubnjar napravi cuda,bitan je njegov groove i ritam..dok ekstremisti sviraju na setovima iza koih se ne vide pa daju sirok spektar raznih zvukova..klavijatura ko instrument je dobar ali u malim kolicinama,bar po mom ukusu..isti princip ko i gitara sa efektima..

da se napravi dobra muzika u bendu treba dobar bend znaci to je timski rad,a neka elektronika kaj se danas napravi na laptopu u programu sa gotovim semplovima je nist naspram benda koi radi sve od nule,sa svojim specificnim rifovima,zvukovima i stimungom..

npr moby mi je odlucan producent i one man band,sve instrumente sam otsvira i otpjeva a za tour si sastavi bend
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7512 : 15 Listopad, 2015, 11:12:53 »
more to sve isto zvucat onom ko nema sluha,onaj ko ima cuje svaki ton svakog instrumenta.
Moje mišljenje je da većina ljudi jednostavno ne zna čut razliku jer nemaju percepciju za to,svaki instrument/uređaj za produkciju i reprodukciju različito zvuči.

Di ne bi bubanj,pa zvučnici sa membranom od papira,polipropilena,aluminija,kevlara,svi različito zvuče,posjedovao sam sve četiri vrste pa znam.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7513 : 15 Listopad, 2015, 11:28:59 »
haha,gledal sam to di hetfield sjebe larsa..gledal sam i neke njihove dokumentarne filmove,odlicno da se vidi drugi dio cijele price koja stoji iza benda
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7514 : 15 Listopad, 2015, 13:11:42 »
a kaj imas mjenjati na bubnju?sa osnovnim setom bubnjeva pravi bubnjar napravi cuda,bitan je njegov groove i ritam..dok ekstremisti sviraju na setovima iza koih se ne vide pa daju sirok spektar raznih zvukova..klavijatura ko instrument je dobar ali u malim kolicinama,bar po mom ukusu..isti princip ko i gitara sa efektima..

da se napravi dobra muzika u bendu treba dobar bend znaci to je timski rad,a neka elektronika kaj se danas napravi na laptopu u programu sa gotovim semplovima je nist naspram benda koi radi sve od nule,sa svojim specificnim rifovima,zvukovima i stimungom..

npr moby mi je odlucan producent i one man band,sve instrumente sam otsvira i otpjeva a za tour si sastavi bend

koliko dobrih dj-a/producenata koristi gotove semplove?  jesi kad otvorio virus ili neki digitalni synth? ili koristio isti takav uzivo? koliko opcija ima na sebi za podesavanje zvuka?

radi se o tome da u 95% slucajeva nije bend zasluzan za kvalitetu nego producent koji njihove divlje zvukove dotjera i obradi. a dj-i su sebi ti isti producenti. oni koji rade nove zvukove uceci programe i syntove kako rade.

bend bi zvucao nula bodova da im nije vrhunskih ton majstora i producenata.

znas kako ja velim svima onima koji podcjenju produkciju na kompjuterima? da je to samo uzeti program i nabacati i da to valja? uzmi i probaj. i za godinu dana mi pokazi di si dogurao u svijetu te muzike. kad je to svima samo tako onda uzmes i sa malo rada zaradujes puno love.

sta mislite na cemu se obrađuje muzika bendova danas? na istim racunalima i istim programima u kojima dj-i produciraju muziku.

zasto danas nema puno izdane muzike na plocama? zato sto je jako tesko danasnju kvalitetnu produkciju urezati na plocu jer ploce pucaju od naprezanja. dovoljan je jedan nabrijani synt i ode ploca u vjecna lovista. i to govori o tome koliko je danas produkcija bolja i jaca od svih prije koje su napravljene.

tomi, velim ti kad na koncertnom razglasu cujes sumove na plocama od poznatih bendova i elektronicara iz proslosti, mozes misliti kako cujes na studijskim monitorima. i onda mi netko veli da je gust to slusati? ahhaha jedini sum koji mi je gust slusati je sum mora ostalo me pogotovo u muzici ne zanima.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7515 : 15 Listopad, 2015, 13:28:20 »
Te ploče nemaju veze s onim kaj si ti čuo,to su kvalitetni labeli i te ploče koštaju ko svetog petra kajgana.

Neću ti poreć stručnost sa time s čime se baviš,samo ti gledaš to sve sa tehničke strane,volio bi da čuješ ploču na gramu od 100kkn pa bi te pitao.
I doma se ne sluša na studijskim monitorima,studijski monitori služe za analizu muzike u studiju,ne za slušanje doma.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7516 : 15 Listopad, 2015, 14:25:07 »
Te ploče nemaju veze s onim kaj si ti čuo,to su kvalitetni labeli i te ploče koštaju ko svetog petra kajgana.

Neću ti poreć stručnost sa time s čime se baviš,samo ti gledaš to sve sa tehničke strane,volio bi da čuješ ploču na gramu od 100kkn pa bi te pitao.
I doma se ne sluša na studijskim monitorima,studijski monitori služe za analizu muzike u studiju,ne za slušanje doma.

slusao sam hi fi sustave od 200kkn+ i slusao sam studijske monitore od 10 000e+ di je razlika? sto to jedan moze reproducirati a da drugi ne moze? razlike su pravile samo kako je izvedena membrana i sa kakvim je kablovima spojeno. kad bi hi fi kablove stavio na monitore u sobi prilagođenoj monitorima i kad bi slusao hi fi u sobi prilagođenoj njima 1% ljudi bi mogao cuti razliku. ako i toliko.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7517 : 15 Listopad, 2015, 14:36:47 »
Ne da mi se više tipkat,odo popit pivu,il dve  ;D


Nego jel imaš doma kakvih mikseta?
Čujem da u ponedjeljak raskapamo runnera,pa da koji set nabacimo usput,ja sam pol kilni čekić za izbit radilicu već pripremio  ;D
« Zadnja izmjena: 15 Listopad, 2015, 15:08:04 Tomi_ZG »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7518 : 15 Listopad, 2015, 15:36:39 »
uopce nisam govoril o tome kak se cuje na razglasu,kak zvuce ploce i slicno,nego o stvaranju muzike s instrumemtima i tome kaj si napisal da svi bendovi zvuce isto.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Što trenutno slušate???
« Odgovori #7519 : 15 Listopad, 2015, 16:27:02 »
Ne da mi se više tipkat,odo popit pivu,il dve  ;D


Nego jel imaš doma kakvih mikseta?
Čujem da u ponedjeljak raskapamo runnera,pa da koji set nabacimo usput,ja sam pol kilni čekić za izbit radilicu već pripremio  ;D

Samo malu dva kanala nis koristi imam doma. Jednostavnije mi je otici do firmi i tamo ima svega nego furati doma. Samo pola kila cekic? Daj neki veci :P