Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj JETFORCE project...  (Posjeta: 99740 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #380 : 22 Lipanj, 2009, 19:21:36 »
ima samo tanke spužvice u te 2 cijevi,filter je odličan,protočan je kao gljiva ali je znatno tiši......okreni još filter da cijevi gledaju prema dolje i još če ti tiši bit
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #381 : 22 Lipanj, 2009, 22:28:46 »
ima samo tanke spužvice u te 2 cijevi,filter je odličan,protočan je kao gljiva ali je znatno tiši......okreni još filter da cijevi gledaju prema dolje i još če ti tiši bit

Koliko je to dobro po život klipa i cilindra, pogotovo za neku normalnu upotrebu kao na tom jetu? Ipak to nije neki race setup.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #382 : 23 Lipanj, 2009, 00:13:06 »
znam hac, godilo bi mi da bude još malo tiši nego mi ovako baš sexy kad se vide ove rupe...

Area: nije race setup ali nije ni ovaj airbox nešto race... Znači, nek je protočan kao gljiva što kaže hac pa šta fali na base setupu!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #383 : 23 Lipanj, 2009, 00:20:44 »
...lega preljep ti je skut :icon_thumright:...niti slucajno nemoj ici na neke jace kiteve i te zajbancije jer nebu dobro i samo ces ga jebat i trgat bezveze...base set up mila majka...pezo je zbilja ljep ko slika :)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #384 : 23 Lipanj, 2009, 00:37:20 »
Area: nije race setup ali nije ni ovaj airbox nešto race... Znači, nek je protočan kao gljiva što kaže hac pa šta fali na base setupu!

Nemam ja ništa protiv race filtera, samo kako će se te spužvice u filteru odrazit na životni vijek klipa i cilindra?

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #385 : 23 Lipanj, 2009, 00:43:28 »
Nemam ja ništa protiv race filtera, samo kako će se te spužvice u filteru odrazit na životni vijek klipa i cilindra?
nevidim problema ako je smjesa pravilno nastimana  :)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #386 : 23 Lipanj, 2009, 00:50:23 »
nevidim problema ako je smjesa pravilno nastimana  :)

Nemaš pojma o čemu pričam!

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #387 : 23 Lipanj, 2009, 00:56:24 »
Nemaš pojma o čemu pričam!

pa nema šta area, u pravu je dino, ako je smeša dobro naštelovana klip i cilindar traju kao i sa airboxom!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #388 : 23 Lipanj, 2009, 01:09:36 »
pa nema šta area, u pravu je dino, ako je smeša dobro naštelovana klip i cilindar traju kao i sa airboxom!

Mislio sam na prašinu i filtriranje iste.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #389 : 23 Lipanj, 2009, 10:45:36 »
to je relativno da li airbox bolje filtrira ili ovaj Motoforce karting filter ?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #390 : 23 Lipanj, 2009, 19:23:22 »
Danas štelovao karb, diznu ubo broj 88...Ta mu leži.... scoot lepo radi, živahniji je nego sa fabričkim airboxom a ne dernja se kao gljiva...
i oprao ga, he,he   :toothy12:



Sledeće šta imam u planu........
Kupio sam polovne piaggio zadnje polutke sa kvačilom koje su dosta veće od fabričkih...U planu imam da stavim te polutke, jer pašu na osovinu, i da nabavim nekakav duži remen kako bi ih iskoristio u potpunosti! To mi dođe kao neki overrange...

naravno nije plug&play...
Moram malo karter dekla pobrusiti jer zapinje s gornje strane...vidite na slikama!
na ovim slikama se vidi da je gore dosta tesno dok je dole ok!


« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2011, 23:51:14 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #391 : 23 Lipanj, 2009, 20:51:01 »
ajd nemojte me sad popljuvat..ali ja mislim da sa vecim polutkama natrag neces nista dobiti na vecoj brzini..

jer kako se povecavaju obrtaji, remen se na polutkama kvacila spusta i tako nista ti ne znaci to sto su vece polutke..

jedino vece polutke variomata, onda mozes racunat da dobijes na krajnjoj...  :dontknow:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #392 : 23 Lipanj, 2009, 20:53:52 »
mislim da si u pravu black!

al na startu bi sigurno trebao dobiti...Jedino ne znam da li je i piaggio variomat veći i da li mi paše?  Zna neko?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #393 : 23 Lipanj, 2009, 21:09:01 »
mislim da si u pravu black!

al na startu bi sigurno trebao dobiti...Jedino ne znam da li je i piaggio variomat veći i da li mi paše?  Zna neko?
puno je veci

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #394 : 23 Lipanj, 2009, 21:09:23 »
a vecim variomatom ili u opciji sa svojim variomatom onda ti svakako treba deblji remen,,, jer ovako neces nista dobit,,, dulji remen nece ti ga spustit do kraja na polutkama

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #395 : 17 Kolovoz, 2009, 16:26:37 »
odustao sam od ovog gore projecta sa pripasavanjem polutki od piaggia...nisam imao živaca da se drndam s tim jer su polutke duže za jedno 10mm na osovini primara...previše mi je tu zajebancije oko toga...

Kupio sam primar Stage6 15/33 22% produženje...Izgubio sam sam start ali krajnja je otišla gore za nekih 10kmha i motor sa malo gasa bez problema postiže brzinu od 85kmh na kojoj se pre drao ko blesav...  :icon_biggrin:

Jedino me nervira što zviždi na većim brzinama kao turbina neka...  :sad1: Jer su zubci ravni a ne ukošeni...

evo malo slikica:



« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2011, 23:55:51 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #396 : 17 Kolovoz, 2009, 17:03:24 »
Super mi za vidjeti kad neko ima toliko volje za slaganjem scoota. Polako, sigurno i kvalitetno! Svaka čast... samo nastavi.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #397 : 17 Kolovoz, 2009, 18:45:43 »
he,he volim raditi pedantno i polako...Ne volim da fušarim...

e da nisam napisao da je krajnja PRAVA brzina sada oko 100+
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #398 : 26 Kolovoz, 2009, 14:08:31 »
dobar projekt,nije pretjeran kao neki...narucu dijelove pa dok ih cekaju nesto ih pukne pa odma narucu neke trece... :icon_biggrin:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #399 : 10 Rujan, 2009, 14:33:26 »
Na prdekalici mojoj se stalno radi, čak šta više toliko se radi da ne mogu da ispratim postovima sve radnje  :laughing7:  
Turpijanje je palo pre nekih mesec dana a tek sad pišem  :laughing6: ...Tako da je Malossi Sport dobio, nove, malo veće uglove kanala! :icon_biggrin:

Glavna turpija je Mario Mrkšić a ja sam bio tu da zaprljam malo prste, he he  :frajer:
novi uglovi naturpijanog Sporta by MM su:

izduvni 189 (serijski je bio 179 što je puno u poređenju sa starijim Malossi Sportovima koji su valjda bili 172)
prelivni primarni 133
prelivni sekundarni 126 (odradili smo prelivne u malu lepezu)
prelivni usisni 116

Takođe smo skratili Tecnigas RS za 8mm na sredini lonca i time podigli rezonancu za nekih 500 obrtaja... Sada ga vrtim kroz ubrzanje na nekih 10.300-10.400 obrtaja,jer je tu motor sada najjači..... Serijska radilica je u njemu...mada je za sada sve ok!
Prenos je morao biti iznova naštelan, sa 6,2gr sam se spustio na 4,75gr uz Polini belu oprugu i serijsko kvačilo na njemu...Primar 13/35 (22% produženje) mi je pohebao start totalno, tako da nemam baš najbolji start...

A evo i slika malko (ja sam u plavoj majci a Mario u žutoj  :frajer: )





Ubrzanje
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2011, 00:11:36 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd