Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj JETFORCE project...  (Posjeta: 94804 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #120 : 30 Srpanj, 2008, 23:38:06 »
ma daj predstavio je to skidanje squisha koda dobijes 10 konja bokte, primjetis tu neku razliku prva 2,3 starta i to je to!!!

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #121 : 30 Srpanj, 2008, 23:39:42 »
Joj koliko sam ja tomosa turpijo i svasta radio i uvijek je bilo prvo spustit glavu,i uvijek je osjetno bolje isao.A narocito se sjecam situacije kad sam imao jednu hondu 80 i kad sam skinuo dihtung izmedju cilindra i glave,imo je dosta vise snage i bolje se razvrtavo...neznam ja sta si ti radio
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #122 : 30 Srpanj, 2008, 23:45:22 »
Joj koliko sam ja tomosa turpijo i svasta radio i uvijek je bilo prvo spustit glavu,i uvijek je osjetno bolje isao.A narocito se sjecam situacije kad sam imao jednu hondu 80 i kad sam skinuo dihtung izmedju cilindra i glave,imo je dosta vise snage i bolje se razvrtavo...neznam ja sta si ti radio

de idi turpijat radilicu  ::)

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #123 : 31 Srpanj, 2008, 05:43:26 »
squish se ne radi samo zbog kompresije,squish je bitan i za hlađenje klipa.......na serijalama i večini kitova proizvođaći stave jako velik squish iz više razloga,po mom iskustvu neki prosjek je 1,5 do čak 2 mm,to rade da budu sigurni da neče klip lupit u glavu u nekoj ludoj kombinaciji tolerancija ,ali najviše zbog toga što uz takav velik squish neče bit problema sa detonacijama ma kakvo loše gorivo stavio
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #124 : 31 Srpanj, 2008, 10:31:01 »
squish određuje koliki će pritisak smjese biti prije paljenja iskre (kompresija), bolji pritisak - bolje se smjesa rasprši, bolje je izgaranje..
sve ostalo mora biti dobro poštelano, da bi se osjetila razlika zbog sqiusha..
ako je squish premali dolazi do pretpaljenja smjese prije iskre, samozapaljena smjesa (detonacija) ima dosta višu temp. izgaranja nego normalno upaljena pa se pregrijava klip, hoće i zacvikat..
u slučaju smanjivanja squisha mora se koristiti višeoktansko gorivo pa čak i octane booster..
trkaći auti idu na gorivo na bazi metanola (metilni alkohol) koji trpi dosta jaču kompresiju od standardnog benzina mislim čak do 1:20..
znači oktanski broj 120, ili tako nešto, ne sjećam se, treba istražiti..
ali dosta je skup metanol, i teško se nabavlja..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #125 : 31 Srpanj, 2008, 11:05:18 »
Al se ovde zakuvalo očas posla! he,he :icon_biggrin:

evo i mog komentara: kao što je i hac rekao proizvođači se osiguravaju velikim squishom da otklone svaku mogućnost greške..

Ljudi, po mojoj proceni spuštanjem glave se sigurno nešto malo dobije al ne očekujem ja bog zna šta niti vi to nemojte očekivati...
mislim da tek preradom svega onoga što sam naveo se može dobiti neko osetnije poboljšanje tek toliko da znam da je sve skupa malo bolje iskorišteno i da daje malo veću snagu...

Da se verovatno iz serijskog cilindra izvući kao iz nekog base kita ali tom prilikom se treba pozabaviti timinzima, meriti trajanje usisa izduva itd itd i poštelati to uz spuh... A to mi se sad ne da raditi mada verujem da ni to ne bi bio problem, postoje formule za sve...

sve lepo piše po knjigama, samo treba sesti i pročitati...  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2008, 11:07:08 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #126 : 31 Srpanj, 2008, 11:22:27 »
moj gus cilindar sa preradama timinga i sqiusha, squish je sa 2.0 smanjen na 1.2mm.. (by hac) na identičnom setupu od prošle godine ima bar 30% više snage..
ko recimo piaggio cilindar..dalo bi se iz tog izvuć još više al sad nemam živaca usis dalje prerađivat, a i više mi odgovara lakši start, jer me boli kičma a i ligamenti u desnom ramenu mi nisu baš naj-naj..

Offline Nike

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Qingqi 125t
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #127 : 05 Kolovoz, 2008, 20:36:22 »
uuu, dobro je deklo... :notworthy:
inače super skut, al šteta je to vozit serijalu..
natakni gore neki kit..
btw, sviđa mi se tablica, nisam takvu vidio od ex. Yuge.. :laughing7:
u vezi potrošnje, probaj nabaviti neki dellorto ili mikuni frgić, (od piaggia ili minarellija) preporodit ćeš se..
moj jet force isto dosta troši,znači trebali bi promijenit karb??
Jet Force nema karb :toothy12:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #128 : 05 Kolovoz, 2008, 21:27:41 »
uuu, dobro je deklo... :notworthy:
inače super skut, al šteta je to vozit serijalu..
natakni gore neki kit..
btw, sviđa mi se tablica, nisam takvu vidio od ex. Yuge.. :laughing7:
u vezi potrošnje, probaj nabaviti neki dellorto ili mikuni frgić, (od piaggia ili minarellija) preporodit ćeš se..
moj jet force isto dosta troši,znači trebali bi promijenit karb??
Jet Force nema karb :toothy12:

 :uff:

pozeljno je procitati i ostale postove osim zadnjeg.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #129 : 05 Kolovoz, 2008, 23:19:33 »
o konja,jet ima i karb i ajnspric,postoje obe verzije

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #130 : 24 Kolovoz, 2008, 20:01:42 »
evo malko najnovijih slikica  :toothy12:



MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #131 : 24 Kolovoz, 2008, 21:14:45 »
Vrlo je lijep! ;)

Ja imam žutog, pred godinu i pol imao udes - sad su plastike na farbanju - i malo ce se pomladit... (bijela boja  :headbang: ) U utorak su navodno plastike gotove, prekjučer stavio LeoVince TT, diznu 72, roline 6,2 i tvrđe opruge kvačila - i mogu rec ide stvarno fino, barem od 0-50 jer ga trenutno nemam di probat, strah me ic na cestu jer imam losa iskustva sa policijom a skuter nije regan i nema niti jedne plastike niti svijetla na sebi... Malo me mrci filter zraka, sad mi je trenutno bez spužve unutra, kad je ona bila unutra kao da je malo ugusen bio... Morat cu kupiti ili novi filter s kucistem - ili gljivu puknem gore...
Budem postao slikice kad zavrsim u ovom topicu.

Edit:
Zaboravih - mijenjaj te gume dok se još ti i skuter čitavi... :D
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2008, 21:24:16 crogenie »
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline HoX-Sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: SR 70 ,SR 150, ZiP
  • MojSetup: nemam :)
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #132 : 24 Kolovoz, 2008, 21:45:54 »
svaka cast na svemu , procitao sve stranice i lijepo je to....

..odmah se sjetio svoje bebice
vti MVJ

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #133 : 24 Kolovoz, 2008, 22:33:17 »
baš je lip skuter jeli jedino oni nemaju amortizer na jednoj strani već u sredini...
---OSIGURAČ RACING---

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #134 : 24 Kolovoz, 2008, 22:35:00 »
baš je lip skuter jeli jedino oni nemaju amortizer na jednoj strani već u sredini...

ima i area :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #135 : 25 Kolovoz, 2008, 09:03:51 »
ej PITANS dali je to karb ili injec. verzija

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #136 : 25 Kolovoz, 2008, 09:19:19 »
Vrlo je lijep! ;)

Malo me mrci filter zraka, sad mi je trenutno bez spužve unutra, kad je ona bila unutra kao da je malo ugusen bio... Morat cu kupiti ili novi filter s kucistem - ili gljivu puknem gore...

Edit:
Zaboravih - mijenjaj te gume dok se još ti i skuter čitavi... :D

Hvala svima...

Pogledaj u mojoj temi kako sam rešio taj problem sa filterom tj kućištem koje ne može da se otvara... Gume su mi ok, mogu se nagnuti puno u krivini...a možda su i sranje pa ne znam za bolje.... :dontknow:

meni je sa rolinama 6,2 opasno prevrtavao...dereeee se a ne ide
sa 6,5 sam mislio da je čist pogodak dok
nisam stavio 6,7...s ovima ide kao lud...nije izgubio na startu a nabija brzinu jako dobro...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #137 : 25 Kolovoz, 2008, 22:20:06 »
Ja nemam multivar, meni sa ovim rolnama ide onako, dosta dobro... Mozda moze i bolje - ne znam, s tim cu se zajebavat kad regam scoot... uglavnom danas su plastike i felge ofarbane, sutra idem po njih pa ce se ovaj tjedan to sve složiti... Bit ce to jedan od ljepsih Jetova.  :headbang: J
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #138 : 03 Rujan, 2008, 11:02:23 »
imam par pitanja pre nego se upustim u rad:

1. da li je besmisleno menjati karike na 6000km u pitanju je naravno serijski cilindar pa kad ga skidam reko....?
2. bez obzira da li sad menjao karike ili kasnije, da li treba cilindar na honovanje pri stavljanju novih karika?
3. da li treba menjati dihtunge (brtve) pri skidanju glave i cilindra?

eto, neka dobra duša besposlena  :laughing7: ako zna ?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj JETFORCE project...
« Odgovori #139 : 03 Rujan, 2008, 12:14:41 »
1. ja bi promijenio jer to nije skupo. Pazi samo da im je dosjed na klipu cist i bez taloga
2. u slucaju gusa - da
3. uvijek