Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Puklo pero...  (Posjeta: 4162 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #20 : 10 Svibanj, 2008, 18:16:23 »
na velikom broju okretaja,jake su sile na ventilatoru i ako je odlomljeno pere pocine takorec poskakivati radilica,e sad ako su neki jeftini lezejevi brzo ce proc

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #21 : 10 Svibanj, 2008, 19:01:05 »
de gluposti pricate... nadji mi jedan skut kojemu su otisli lezaji zbog perca na ventilatoru. taj citav ventilator ima 3 gr bogte. uredu da je odlomljeno nekoliko perca na jednoj strani ali sad ako je odlomljeno jedno s jedne i jedno s druge strane ili komad jednog kao u autora teme da ce mu otic lezaji, pa prodat cu skut i kupit sebi dobro biciklo. j#bo onda skutere to je onda k**ra* kad je tako osjetljivo na sve!  :sad3:

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #22 : 10 Svibanj, 2008, 19:29:16 »
mislim ja ću to u svakom slučaju zamijenit u dogledno vrijeme kroz mjesec dana,mene je samo interesiralo dali može šta biti za to vrijeme jer se planiram voziti,inače kao što sam napomenu pukao je jako mali komadić.

Inače ja znam kako je moje puklo ali me zanima kako su vama vaša ošla?

E i kako da to zaglavim da mogu skinut variomat dole,pitam opet jer nisam uspio niš nać.
Hell was full sa I came back !

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #23 : 10 Svibanj, 2008, 19:42:01 »
meni ak se nevaram ta pera stružu iznutra od nešt pa se odlamljaju plastike, u tom je stvar, e sad neznam kak je kod ostalih popucalo, hmm  :icon_scratch:

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #24 : 10 Svibanj, 2008, 19:55:22 »
čudno,inače našao sam kako se skida vario pa budem sutra probao,ako strgam još koje pero javim se :glasses9:
Hell was full sa I came back !

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #25 : 11 Svibanj, 2008, 00:06:53 »
bilo kakav disbalans na varijatoru dovodi do raspadnuća ležaja, pogotovo lijevog..
zato.. :icon_thumright:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #26 : 11 Svibanj, 2008, 00:54:48 »
pa kod runera mi se puknuto pero ne cini bas kriticno za lezajeve jer je plasticno to ese nebi treballoo ni osijetit zar ne ipak je to plastika

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #27 : 11 Svibanj, 2008, 01:47:42 »
Znam da su kod tebe plasticna jer su takva na Piaggio motorima.
Najbolje onda da ga izvadis i vozis bez njega. Ko je jos vidio hladit prijenos.  ;D
:sign020:


na pezou si isto metalna :toothy3:
:rofll: Skini vario bzvze ti stoji.
Necete vjerovat sto se danas desilo Haha na raskrizju djeli mene i Windera ekipa imala neki tulum :D bili pijani i njih dvoje na baotian idu po sendvice neke i oba bez kacige... Uglavnom frajeri se rasipali po cesti jedan je zavrsio mislim da na Rebru jer jer glavu rasjeko drugom nije nista a motor je odletio u betonski stup i boom. Zapalio se dosli vatrogasci kada je vec sama rama ostala :D decko je isao samnom u OŠ prije. Tata mu je policajac. Bilo je sve disko mode od rotirki  :toothy11:

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #28 : 11 Svibanj, 2008, 02:52:18 »
Ja bez pera nebi vozio. Ta remenica vise nije u balansu.
Istina :icon_thumright:

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #29 : 11 Svibanj, 2008, 09:32:33 »
a niš budem to zamijenio ovih dana,inače nema teoretske šanse da ja to sam skinem kako je to životinjski zašerafljeno tako da ću morat do servisa ovih dana,koma :sad1:!
Hell was full sa I came back !

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #30 : 11 Svibanj, 2008, 15:52:29 »
a jednostavnije polomi ih sve isto i cao :D ahahahahaha :)

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #31 : 11 Svibanj, 2008, 16:02:51 »
:rofll: Skini vario bzvze ti stoji.
Necete vjerovat sto se danas desilo Haha na raskrizju djeli mene i Windera ekipa imala neki tulum :D bili pijani i njih dvoje na baotian idu po sendvice neke i oba bez kacige... Uglavnom frajeri se rasipali po cesti jedan je zavrsio mislim da na Rebru jer jer glavu rasjeko drugom nije nista a motor je odletio u betonski stup i boom. Zapalio se dosli vatrogasci kada je vec sama rama ostala :D decko je isao samnom u OŠ prije. Tata mu je policajac. Bilo je sve disko mode od rotirki  :toothy11:

jarane, jedva ja skužio ovo, niđe ni zareza ni točke a ovaj prvi dio, niđe veze!!!!   :toothy11:  počeo si ko mrcina pisat niđe veze stvari  :toothy12: :toothy12:

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #32 : 11 Svibanj, 2008, 17:33:10 »
O ljudi, šta se sve ovdje neće pisati....

Ako oćeš biti na miru, onda potrgaj i pero sa kontra strane i sve će opet biti u balansu...

Inače, unutar motora posstoji nešto što je mnogo teže od samog vrha pera, a mašina i dalje radi...

A to je Klip...
Ne govorim o balansu radilice, ne govorim o balansu radilice i klipa, vego govorim o udarima klipa u radilici tjekom svake explotije u cilindru...

Mislim da su te sile mnogo veće od sile koji stvara nedostatak vrha jednog pera...

najte biti smješni...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #33 : 11 Svibanj, 2008, 18:17:02 »
Ne govorim o balansu radilice, ne govorim o balansu radilice i klipa, vego govorim o udarima klipa u radilici tjekom svake explotije u cilindru...

1. Zato klipnjaca (iglicasti lezaj) ne smije imati nikakvog lufta
2. to je u centru radilice, a ne na jednom njenom kraju

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #34 : 11 Svibanj, 2008, 20:18:33 »
Ne govorim o balansu radilice, ne govorim o balansu radilice i klipa, vego govorim o udarima klipa u radilici tjekom svake explotije u cilindru...

1. Zato klipnjaca (iglicasti lezaj) ne smije imati nikakvog lufta
2. to je u centru radilice, a ne na jednom njenom kraju

Sve jedno.

1 ili 1.5 grama po obodu naspram 2 kg radilice i ostalih iznutrica, nije tolika greda...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #35 : 12 Svibanj, 2008, 00:00:32 »
npr, razlika u težini rolica od više od pola grama po komadu može prouzročiti vibracije koje u kratkom vremenu mogu dovesti do oštećenja ležaja radilice..
znam jer mi se to dogodilo..

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Puklo pero...
« Odgovori #36 : 12 Svibanj, 2008, 13:23:05 »
npr, razlika u težini rolica od više od pola grama po komadu može prouzročiti vibracije koje u kratkom vremenu mogu dovesti do oštećenja ležaja radilice..
znam jer mi se to dogodilo..

to kad imas 3 lakse i 3 teze rolice?! ja tako vozim vec 5-6tkm i sve je uredu, nema ni mm likfa. vozim sa 3 od 4,6gr i 3 od 4,0gr ali naravno redosljed je 1 laksi-1 tezi