Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio 50 MC3 DD 2004 problem "kadi" i nemirno radi  (Posjeta: 477 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC3 DD
Piaggio 50 MC3 DD 2004 problem "kadi" i nemirno radi
« : 28 Svibanj, 2012, 10:31:36 »
Problem je nastal kad se vozim konstatnom brzim cca 45 kmh i dam gas al nije reagirao,pustim gas ,dodam,opet pustim pa dam i dalje sve normalno ide do 80 kmh ... prvo sam karburator očistil ,filter goriva ispuhal,rezervoar opral (sušil se 2 dana na jakom suncu niti kapi vode nije ostalo) filter zraka riješen ... probal sam ga upalit nakon nekoliko pokušaja i sve ok... vozim se neklih 500 m bez problema s punim gasom i isao max 65 kmh, ugasim ga probam ga ponovo upalit,kad ono neće... neradim ništa cca 15 min probam ga uplait sve normalno radi,probam se opet provazat nekon nekoliko metara opet ne lovi gas a na leru normalno radi...l ujutro ga probam uplait sa punim gasom i radi , probam se malo provozat i ide normalno al opet nakon 100 m počinje gubit snagu i neredi više na leru ,,pomislil sam da je problem u dovodu goriva pa sam i filter goriva skinul i ispuhal al sad je problem je sad još veči ,teško upali ,vergla cca 3-4 sek i obavezno ga palim s punim gasom,sam primjeti da se počinje gasit več na cca 2200 okretaja,iz auspuha se počelo kadit  više nego normalno,i kad dam pun gas motor nemirno radi i zacukava ,a najzanimljivje od sveg mi je kad prije nego kaj je upalil sam mu "direkno" sipal gorivo u cilindar i nije upalil ... svječica ima iskre ...
Javljam se ovjdje jer smatram da ima neki majstor koji zna riješenje za moj problem i koje solucije da prvo probam da ne gubim vrijeme .Hvala.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: Piaggio 50 MC3 DD 2004 problem "kadi" i nemirno radi
« Odgovori #1 : 28 Svibanj, 2012, 10:36:38 »
smjesa ti je u banani... i nebi bilo novu svijecicu stavit jer 27 kn kosta
probaj sa par brojeva vecom diznom...moguce i da ti negdje vuce zrak...

Offline Vedo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC3 DD
Odg: Piaggio 50 MC3 DD 2004 problem "kadi" i nemirno radi
« Odgovori #2 : 05 Lipanj, 2012, 12:13:08 »
opral sam karburator i sad teško upali i nemirnio radi,probal sam ga na sve načine podesit ali skoro uvijek je isto ili se ugasi ,pa imam 2 pitanja
1.Ako se zamjene one 2 ista crijeva koja ideju na karburator dali motor moze i tako funkcionirat ? (s 2 lit prešao par metara)
2.Na kolko okretaja se podešava karburator(serijski) ?
Hvala.
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2012, 12:16:24 Vedo »