Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hrvatska premijera –skuter SYM Simply (Orbit ) 4T 50 ccm – prvi pogled  (Posjeta: 3188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
U našim prodavaonicama skutera otprije par dana poajavio se novi 4T skuter koji nam dolazi iz poznate taiwanske tvornice SYM (Sanyang Industry Co Ltd). SYM je kod nas poznat po pristupačnim 2T skuterima koji su višegodišnji "best buy" u kategoriji do 10 000 kuna.
Ime skutera na britanskom tržištu je SYMPLY ( ne, Simply - aluzija na proizvođača, varijacija riječi jednostavan ), a izgleda da mu je originalno ime Orbit, iako na SYM-ovim stranicama nema podataka o njemu

Vanjski izgled



Symply je svojevrsna kopija Kymco Agility – ja, kako u izgledu tako i u konceptu. To je 4T skuter s 12 inch-nim kotačima, dostupan u crnoj, crvenoj, plavoj i srebrenoj boji






detalji vanjskog izgleda:



Stražnji blatobran donosi praktičan nosač tablice, ali istovremeno stražnji  kraj čini manje atraktivnim od Agility-jevog



Nosač kofera, dio standardne opreme, izrađen od željeznih cijevi, opet po uzoru na Agility-ja



Ploča s instrumentima nije prebogata, spidometar, odometar i pokazivač goriva + par lampica ..nema sata…svojim dizajnom podsjeća na onu baotianovu



Prednja maska, stilizacija je one od Agilityja s nešto promijenjenim detaljima…prednji dio je uzak….što znači da u ljetnim mjesecima izvrsno hladi vozačeve prepone, dok je zimi obrnuto



u spremnik ispod sica, koji je iz jednog dijela i mekši od Agility-jevog stane jedna jet kaciga….



interesantan detalj ispod sica je bravica za zaključavanje motora protiv krađe




O motoru i performansama nemam što reći jer ga nisam imao prigodu provozati. Vjerovatno i SYM ugrađuje provjerenu GY6 mašinu, a performanse bi trebale biti nešto bolje nego kod "kineskih skutera"

SYM Symply je kvalitetno izrađen skuter, završna obrada je odlična, plastike su u SYM-ovu stilu, meni se osobno doimaju krte, sklonije pucanju od Agility-jevih koje su mekše.
Najinteresantnije na ovom skuteru je cijena…od direktnog rivala Agilityja 50 jeftiniji je skoro 1500 kuna ( ipak ne zaboravite, Kymco je pionir ugradnje GY6 motora u skutere ). tj iznosi oko 6900 KN. Skuplji od Baotiana 2400 Kn ..od Lune Caper 1900 KN, Od Lune RS 1500 KN

Kakobilo , moje osobno mišljenje je da je SYM Symply best buy u kategoriji do 7000 kuna.
Ako za skuter želite potrošiti oko 1000 €, vaš izbor je ili Luna Vision2, ili SYM Symply
Naravno, vaš autor iskreno smatra da je bolje kupiti 4T mašinu, staviti joj 80 ccm kit i uživati u vožnji, nego voziti prdekalo u oblaku izgorenog ulja.

 :icon_thumright:

 :hello:

« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2008, 19:18:33 Agil »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Skuteri "Silverstone" sada kostaju 3500kn, prije par tjedana su bili 4100kn. :headbang:

znaci nije vise Sym skuplji za 2400kn...

« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2008, 19:16:23 SlowRider »

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
za koje skorije vrijeme kupit ces polovnog baotiana za 200 kn LOOL

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Ali ipak je bolji od baotiana,mislim da je ovo dobar potez od strane SYM-a :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Naravno, vaš autor iskreno smatra da je bolje kupiti 4T mašinu, staviti joj 80 ccm kit i uživati u vožnji, nego voziti prdekalo u oblaku izgorenog ulja.

mislim da se ova topla preporuka odnosi na stariju populaciju, ja sam takodjer za :icon_thumright:

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
sve je to isto sve dok nebude japanac nebude vrlo dobar. ko i talijani,imaju izgled al kad otvoris mašinu i ostalo ispod maski upakirano pomozi Bože . vozim vxra i kad se usporedi vxr iznutra i frendova yamaha majesty 250 nebo i zemlja razlika kvalitete u korist japanca dok cijena naravno talijana
« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2008, 19:53:03 Aleksandar »

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
...opet ste se uhvatili, kineza, talijana, japanaca i mozambikanaca....
pomalo sam razočaran...nitko da pohvali recenziju, a zaslužila je bar da bude objavljena na naslovnici svijeta skutera, ako ne več na MS...

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
na koju foru radi ovaj prekidac protiv krade? zatvara struju ili?

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
iskreno, nisam ga vidio....nisam dizao sic...mislim ono obilazio sam ga, pipao sic, kuckao po plastici., okretao ručicu gasa....ali eto nisam ga vozio

a valjda prekida vezu CDI i paljenja...sigurno nije mehanički...eto, lopovi umjesto jedne sad moraju razvalit dvije brave..tj. razvalit sic ( što i nije neki problem, ja sam svoga na Agilityju odvalio i bez namjere da kradem vlastiti skuter -  :icon_biggrin:,  - nije do Kymca..ja sam malo jači  :frajer: )