Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Low budget ulja?  (Posjeta: 40886 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #100 : 24 Svibanj, 2012, 16:04:31 »
ne, neg se s tobom nemre na zelenu granu :toothy11:
ja stojim iza toga da kaj valja to i košta a sve ostalo je upitno..
a ti se igraj pa isprobavaj, ja imam previše godina za to valjda.. :icon_thumright:
a i sam si koji post iznad napisao da se u pola cijene krije cijena branda  :icon_biggrin:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #101 : 24 Svibanj, 2012, 16:09:29 »
i na kaufland ulju su mnogi zaradili svoju maržu budi bez brige, ne daju ga po tvorničkoj cijeni.. ne velim da ga nebih sipao da vozim serijalu ali skuter u koji uložiš npr 2000kn na dijelove treba maziti sa nečim finijim..
stojim iza primjene jeftinijeg ali samo ako je to opravdano (voziš samo full serijalu, možda nekog kineza itd, radiš abnormalno mnogo km, nemaš 20kn više mjesečno za neko drugo ulje, misliš prodati skuter ovak i onak)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #102 : 24 Svibanj, 2012, 16:17:31 »
velim ja radim dnevno 20km sa skuterom (s posla - na posao) plus još ajmo reć 20 km vikendom to je cca 500-600km mjesečno.. litra ulja mi traje od mjesec i pola do dva mjeseca tak da ak uzmem ulje od 60kn znači mjesečno mi treba 30-40kn za ulje a ak uzmem jeftino onda mi treba 20kn..
to su mi sitni iznosi, red veličina jedna kutija cigareta ili jedna piva  pa za tih 10-15kn mjesečno više ipak biram onda marku ulja..

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #103 : 24 Svibanj, 2012, 16:19:41 »
nista, pozvat cemo arbitraznu komisiju da utvrdi tko je u pravu, neda mi se vise prepucavat  :hello: :sad1: :sad3: :sad3: :sad3: ??? :sad3:

velim ja radim dnevno 20km sa skuterom (s posla - na posao) plus još ajmo reć 20 km vikendom to je cca 500-600km mjesečno.. litra ulja mi traje od mjesec i pola do dva mjeseca tak da ak uzmem ulje od 60kn znači mjesečno mi treba 30-40kn za ulje a ak uzmem jeftino onda mi treba 20kn..
to su mi sitni iznosi, red veličina jedna kutija cigareta ili jedna piva  pa za tih 10-15kn mjesečno više ipak biram onda marku ulja..

ja ti cijelo vrijeme pokusavam objasnit da to ulje nije smece, jer da je, ja ga prvi ne bi tocio..... kao sto sam reko iznad  :hello:

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #104 : 24 Svibanj, 2012, 16:56:13 »
tvoj ide toliko dugo jer si pola dijelova izmjenio..  ;D


, kočnice ne koče, gume ne valjaju, zapravo neznam koji dio bi mogao izdvojiti da valja......... :icon_scratch:
pa nije to mjenjano jer je razjebano il nevalja il je otišlo.. sve te stare dijelove ja imam doma i ispravni su.. jedino kaje stalno odlazilo su seleni al i to je rješeno.. a moje kočnice od prvog dana koče kako treba i nemam opče zamjerke na njih.. a sa onim kineskim gumama sam se ja vozio po zavojima jednako kao i sa MC16 koje sad imam..kineske gume sam mjenjo tek kad su se poderale a ne jer nevaljaju.. još uvjek imam prve pakne na njemu koje odlično koče i neznam kak ti samo naletiš na takve krševe kaj niš ne valjaju... :S kak moj valja.. nije moj baš dučan stanje al izgleda puno bolje od drugih kineza koje viđam po cesti, s obzirom da je moj Rocky bio razbit i spigana bila šasija i vilica i sve.. nađi mi rokija 2009. g. da je u boljem stanju od mog i ja ti svog poklonim..

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6053
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #105 : 24 Svibanj, 2012, 21:46:18 »
ma bitno je imat ulja u rezervaru onda nemas brige

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #106 : 24 Svibanj, 2012, 22:04:10 »
mislio sam na baotian bt50.. rocky je druga priča..

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #107 : 24 Svibanj, 2012, 22:39:30 »
ja si rokam drito u rezervoar mjesavinu 3-4 posto i iiiihaaajjj,pumpa sanirana,forme radi gore i kaufland ulje ili repsol,kaj mi stigne pod ruku(sta mi je usput da kupim) i super!malo dima al odlicno!motul??..........nikad vise,skut stajao u garazi cijelu zimu....iii....u cijevcicama mi se smrznulo(pretvorilo se u onu neku gustu melasu-uzas)..... iiiiii..... zgorio klip!!!jadan-spalila ga benga....smrrccc smrccc,ne bi vise na pumpice nista,ovako mjesavina i miran!nije da pljujem motul..,ali pljuj pljuj,kostala me prica!ne mora se i vama desiti,to se samo meni moze desiti! :happy3:ajddd.....
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #108 : 25 Svibanj, 2012, 11:18:12 »
ja si rokam drito u rezervoar mjesavinu 3-4 posto i iiiihaaajjj,pumpa sanirana,forme radi gore i kaufland ulje ili repsol,kaj mi stigne pod ruku(sta mi je usput da kupim) i super!malo dima al odlicno!motul??..........nikad vise,skut stajao u garazi cijelu zimu....iii....u cijevcicama mi se smrznulo(pretvorilo se u onu neku gustu melasu-uzas)..... iiiiii..... zgorio klip!!!jadan-spalila ga benga....smrrccc smrccc,ne bi vise na pumpice nista,ovako mjesavina i miran!nije da pljujem motul..,ali pljuj pljuj,kostala me prica!ne mora se i vama desiti,to se samo meni moze desiti! :happy3:ajddd.....

vidi vidi.... tko bi reko, pa nije se valjda motul smrznuo, da nevjerujes, i zablokirao skut zbog motula, ccccccccccc, Kclassic se nije smrznuo ( nedaaj Boze da mi je zbog njega zaribao)...
evo ti ga na Ivanm  :jerk: :jerk: :jerk:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #109 : 25 Svibanj, 2012, 12:15:29 »
ja si rokam drito u rezervoar mjesavinu 3-4 posto i iiiihaaajjj,pumpa sanirana,forme radi gore i kaufland ulje ili repsol,kaj mi stigne pod ruku(sta mi je usput da kupim) i super!malo dima al odlicno!motul??..........nikad vise,skut stajao u garazi cijelu zimu....iii....u cijevcicama mi se smrznulo(pretvorilo se u onu neku gustu melasu-uzas)..... iiiiii..... zgorio klip!!!jadan-spalila ga benga....smrrccc smrccc,ne bi vise na pumpice nista,ovako mjesavina i miran!nije da pljujem motul..,ali pljuj pljuj,kostala me prica!ne mora se i vama desiti,to se samo meni moze desiti! :happy3:ajddd.....
čist sumnjam da je do ulja! ja sam točio motul i ostavljao skuter na vani po svakakvim vremenskim nepogodama i nikad mi motul nije zakazao/smrznuo

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #110 : 25 Svibanj, 2012, 12:17:49 »
moj stari sipa u vectru samo ono ulje iz LIDL za nekih 50 kuna litra i to već preko 90000km! nikad ništa

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #111 : 25 Svibanj, 2012, 16:48:19 »
čist sumnjam da je do ulja! ja sam točio motul i ostavljao skuter na vani po svakakvim vremenskim nepogodama i nikad mi motul nije zakazao/smrznuo

baš, koješta, ulje da se smrzne loool :omfg:

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #112 : 25 Svibanj, 2012, 20:46:20 »
Meni je scoot sport2 stajao cijelu zimi u garazi u kojoj se voda na krovu sledila i skuter je bio okovan tankim slojem leda, jako vlazna garaza, i zamisli ulje sasvim ok.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #113 : 25 Svibanj, 2012, 20:48:28 »
da, čudo kak se nije smrzlo, valjda zato kaj nije motul.. samo motul smrzava :icon_scratch:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #114 : 25 Svibanj, 2012, 20:52:22 »
da bi se stvorila majoneza treba biti i voda u rezervaru ulja isto tako voda treba da bi se unutra bilo šta pa makar ulje smrzlo.
to da motul smrzava jednostavno ne vjerujem :nono:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #115 : 25 Svibanj, 2012, 20:53:22 »
ja ću ipak ostati vjerni kupac MOTUL ulja i maziva

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #116 : 25 Svibanj, 2012, 20:53:47 »
kak ne, vidiš da se ludom dragsteru smrzo motul u cjevčicama :drunken_smilie: :drunken_smilie:

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #117 : 25 Svibanj, 2012, 20:58:56 »
slažem se treba kupit bolje ulje jer zampravo 1l dvotaktola(ina) košta preko 50kn, a ništa ne valja. usput jel mi može neko reči di bi mogao kupiti neko ulje koje fino miriši jel to možda neki castrol ili nešto drugo. Link bi bio od koristi tnx

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #118 : 25 Svibanj, 2012, 21:01:10 »
nemam pojma gdje ga ima za kupiti ali imaš IPONE sa okusom jagode!
iz auspuha smrdi ko produkcija sladoleda kod šipka

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #119 : 25 Svibanj, 2012, 21:04:27 »
Pa neću imati sladoled iz auspuha nego onaj fini miris mislim da ga ima neki model castrola ali ne znam koji i di ga kupit ???