Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: prodao žilera runner vxr 200  (Posjeta: 3114 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
prodao žilera runner vxr 200
« : 29 Srpanj, 2012, 01:24:37 »
"nova" every day vozalica. Gilera vxr 2003. Da je apoteka nije.. Hoce li bit vidit cemo
 :glasses9:
Boja je takva kakva, spricnuto prije mjesec dana. Odlucio sam se za ovaj vxr jer poznajem skoro sve vlasnike osobno i znam tko je sta radije. Uzeo sam filter ulja malossi, redsponge, nova svijeca, ulje ipone 10w40 tako da napravim odmah neki mali servis.
Imam u planu jos lezajeve u nosacu rijesit pa na zimu nove karike i stelat/slajfat ventile. Xenon i to obavezno al ima vremena.



« Zadnja izmjena: 25 Kolovoz, 2013, 19:27:44 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #1 : 03 Kolovoz, 2012, 21:25:52 »
napravljen servis mali

filter ulja red chili malossi
filter zraka malossi red sponge
svijecica ngk cr8nesto nesto
ulje 5w40 TOTAL QUARTZ9000 (ipak sam se odlucio za 5w40, citroen ga korisi, pežo ga preporucuje pa ne moze ni za talijana bit lose)  :laughing7:

samo mi nije jasno kako mi nije dovoljna litra, a svi govore da je dovoljna, fali laganini 2dcl ulja. ispustio sam ga skroz nek se iscjedi jer je bilo 10w40 unutra. sutra po novu litru pa nadolit.


daljnji planovi su, xenon, koji je narucen od clana danc00, veliki vizir i rega uskoro.  :toothy3:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #2 : 03 Kolovoz, 2012, 21:40:50 »
ako si stavio novi filter , onda ide 1.1l  :icon_thumright:
No compression no fun!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #3 : 03 Kolovoz, 2012, 21:48:07 »
aha, tu smo znaci, pa tko je vidio mjenjat ulje a filter ne, mada i nebi mjenjao filter da mjenjam na 3000ulje, ja mislim s ovim prec 5000. jel to pametno?  :icon_scratch:

tako da mi na satu uvijek bude okrugli broj.  :icon_biggrin:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #4 : 03 Kolovoz, 2012, 21:56:13 »
aha, tu smo znaci, pa tko je vidio mjenjat ulje a filter ne, mada i nebi mjenjao filter da mjenjam na 3000ulje, ja mislim s ovim prec 5000. jel to pametno?  :icon_scratch:

tako da mi na satu uvijek bude okrugli broj.  :icon_biggrin:
nije pametno,mjenjaj na 4000 km najkasnije...

sto prije to bolje,ja obično mjenjam na 3000-3 500 km,i u tom intervalu je najbolje ako ti je stalo do masine...
ide ti 1.1l ako se sve dobro iscjedi i ako stavljas novi filter,inace filter mjenjas kada i ulje

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #5 : 03 Kolovoz, 2012, 22:09:04 »
aha, tu smo znaci, pa tko je vidio mjenjat ulje a filter ne, mada i nebi mjenjao filter da mjenjam na 3000ulje, ja mislim s ovim prec 5000. jel to pametno?  :icon_scratch:

tako da mi na satu uvijek bude okrugli broj.  :icon_biggrin:
imao sam ja na servisu par motora , ciji su mi vlasnici rekli da ne mjenjam filter  :laughing7:
No compression no fun!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #6 : 03 Kolovoz, 2012, 22:24:16 »
ma ok, kad sam isao u srednju imao sam praksu u auto servisu i namjenjo sam se tih filtera toliko da mi je uslo u naviku, zdravanavika.  :laughing7:

posto mi je ovo prva izmjena nakon sto sam ga kupio, a ima sad na satu 26000, budem promjenio na 30000 ponovo i do tad pratio ponasanje pa i boju ulja itd.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #7 : 12 Kolovoz, 2012, 21:41:42 »






trenutno stanje motora, registriran nanovo prije 3 dana, stavljen vizir veliki, po meni jako bolji od malog, dobio sam pretinac povise sata, manje vjetra dobivam u prsa na velikim brzinama i daje neki ozbiljni karakter skuteru.
prvo sto cu promjenit ovaj tjedan jesu lezajevi u nosacu motora i postelat ventile da sam donekle miran sa otvaranjem masine do daljnjega. nakon toga na red dodje repariranje vilica i lezajeva istih pa onda, valjcici i centralni feder, posto je remen mjenjan prije 2000km i to je to sto  mislim ovaj mjesec dirat. a za iduci vec su rezervirane prednje/zadfnje kocione plocice i prednja guma nova, oko cijeg izbora jos siguran nisam.

stavljeni xenon h7 6000k na kratko svijetlo, i rezultat je strasan, odlicno svijetli, prvi dan kad sam ga montirao sam imao priliku vozit iza plavaca koji su me nakon prvog kilometra zaustavili i napomenuli me kako je jako neugodno vozit se ispred mene jer obasjava svijetlost na svu okolinu a ne samo na cestu. ugl sad kemijam rezervni far slozit sa jednom ili 2 lece unutra, jedna h1 za dugo i h7 od auta nekog.


Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #8 : 16 Kolovoz, 2012, 23:11:09 »
pokupio danas skuter iz servisa, zamjenuti iglicasti lezajevi u nosacu i osovina klackalice, ventili su postelani. Usisni su bili dobri a ispusni se nisu poklapali. Skuter puno mirnije sad radi. Odmah pala koja slikica po okukama.




 :glasses2:

kroz pricu sa prijasnjim vlasnikom dodjem do service and repair manuala za sve gilere do 2004 god. To me jako obradovalo, ima sveg od servisnih intervala do generalke.


sjeo je i znak naprijed. Nabavio  jos i pleteni lajtung za zadnju kocnicu, kad nadjem i prednji onda cu montorat.

Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #9 : 16 Lipanj, 2013, 20:14:10 »
u ovih zadnjih 6mjeseci, bio je stavljen pohabani multivar, unatoc svim citanjima po forumu kako taj vario voli habat zubove. Nije me to sprijecilo, skuter je dobro išao punih 6sati.

Nakon toga su se zubi pohabali, usljedila je zamjena radilice, s obzirom na kilometre ne samo ona. (50.000)

Radilica
Ventilvar, oring na njemu
Variomat, valjcice, klizace
Malossi special belt
Karike
Komplet dihtunga
Natezac faznog
Ulje+filter
Centralni feder
Ulje u vilicama 10w
Svijecica
Filter goriva

4000km nakon tog poveceg servisa, tj jucer je prodan vxr. Otisao je u dobre ruke za hilju evra, džaba.

Danas je meni zato stigla nova pila.. 125ccm.. 30ks.. Supermoto.. Ova tema može lock.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Nincevic

  • Tržnica : (+15)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: vxr 200
  • Moja Kaciga: LS2 Rumble
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #10 : 16 Lipanj, 2013, 22:42:03 »
više si uložia u tog vxr-a, nego šta si dobia kad si ga proda, po meni ga nisi trebao prodavatki kad si složio to sve nanovo  :icon_thumright:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #11 : 17 Lipanj, 2013, 03:01:18 »
Ti si u 10 mjeseci napravil 25000 km :toothy3:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #12 : 17 Lipanj, 2013, 15:27:06 »
pa realno, nisam ga mozda trebao prodat, ali tad sam radio dnevno najmanje 50km, do posla samo imao sam 15km, u jednom smjeru. Pa mi je vxr odgovarao radi potrosnje i pouzdanosti, sad imam posao udaljen samo 3km, takodjer svaka ulozena kuna jedan razlog vise da ga zadrzim, al muka mi od malih kotaca koji odbijaju svaku rupu kao udarac, i voznje gas kocnica, odavno vec htjeo sam nesto na brzine, a mx mi je uletio jakopovoljno. Ja sam ugl zadovoljan. :) a vjerujem da je i novi vlasnik vxra.

Grale, nije, drugi je sat na vxru, pocetnih 26000km na ovom satu odgovaralo je stvarnim 51-2.000 koje je imao vxr, nego je polupan sat taj stari. A stajaznam, bila mi je hića za pare, cijena je ono ok.. Imao sam malu nezgodu prije prodaje, bila je desna strana malo ogrebana i spuh je puko na grani.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: žilera runner vxr 200
« Odgovori #13 : 17 Lipanj, 2013, 16:39:31 »
prodan je sa 32.000km.
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2013, 16:44:15 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34