Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova  (Posjeta: 5290 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« : 13 Ožujak, 2008, 22:53:04 »
Na ovim slikama se vidi kako su ljudi preradili cilindre za sto lakse i brze punjenje cilindra smjesom...

Bitno je da su pera citava do kraja, mogu se izrezivati ali klip se mora voditi simetricno, dakle ne smije se rezati jedno pero a drugo ostaviti normalno... rade se tzv. prozori...

svi kutevi moraju biti zaobljeni, na perima je potrebno napraviti skosenja i lagani upust kako nebi bilo ostrih rubova!!!





« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 00:21:38 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara
« Odgovori #1 : 14 Ožujak, 2008, 00:06:35 »
Evo kako onda trebaju izgledati blokovi... obratite pozornost na prelaz sa usisa na kanal cilindra... inace to nije serijski tako fino ugladjeno i ravno nego je prepuno prepreka... :)







Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara
« Odgovori #2 : 14 Ožujak, 2008, 00:09:25 »
Ovo ja zovem USISOM!!!

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara
« Odgovori #3 : 14 Ožujak, 2008, 00:15:11 »
A sto kazete na ovo rjesenje ubrizgavanja goriva u cilindar?! tj direktno u carter...




Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara
« Odgovori #4 : 14 Ožujak, 2008, 00:20:28 »
Na ovoj slici je na perima oznaceno crvenom bojom ono sto se mora izrezati kako bi protok smjese bio sto ugladjeniji... dakle, blokovi su preradjeni i sada treba cilindar prilagoditi...



Tako se to radi u praksi...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara
« Odgovori #5 : 14 Ožujak, 2008, 07:18:41 »
A sto kazete na ovo rjesenje ubrizgavanja goriva u cilindar?! tj direktno u carter...






ovo ti je stara stvar,roto usis,........tu ti je problem što radilica mora bit za takav usis znači pune polutke koje su inače na scooter mašinama tu ne rade kako treba, za takav usis polutka radilice mora bit izrezana,ovdje su taj problem probali rješit tak da su usis napravili iznad polutki ,ali to nije dobro rješenje za takvu vrstu usisa........kao što vidiš više nema mjesta za paljenje,tak da je na ovim blokovima na slici izvedeno baterijsko paljenje,samo je trigger na radilici......tu nemaš lamele već imaš roto disc na radilici koji otvara i zatvara usis i može se fino igrat sa dužinom usisa.......
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 07:21:56 hac »
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #6 : 14 Ožujak, 2008, 08:06:52 »
Po meni, najbolje riješenje usisa imaju mali modelarski 2t motori. (slično roto usisu, kako hac kaže...) Nema lamelica već je radilica šuplja i ima otvor koji se poklapa sa otvorom na kućištu i tako glumi ventil, a specijalni kanali na radilici omogućuju izvanredne performance...

Preko 40 000 okretaja u min, i preko 3 ks iz 2,5 ccm... (doduše sa 25% nitra :icon_biggrin:)

Evo mikro verzije

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #7 : 14 Ožujak, 2008, 22:40:39 »
bravo frende ,ovako treba biti vise topica ,, i decki nemoj te sami pokusavat sami raditi ako neznate , bolje nekom dati 200kn nego blokove kupovat nove i cilindar,,...
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Offline the_ilusionist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget Donji
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara
« Odgovori #8 : 14 Ožujak, 2008, 23:39:00 »
Evo kako onda trebaju izgledati blokovi... obratite pozornost na prelaz sa usisa na kanal cilindra... inace to nije serijski tako fino ugladjeno i ravno nego je prepuno prepreka... :)




ovo je stvarno dobro, al ako se dosta toga skine sa bloka, zar se ne smanjuje tako podtlak?? il se to nadnoknadi s necin il?? :dontknow:  neznan sad kolko je tu skinuto, neman bas u glavi kako tocno blok izgleda... pa ako moze jos koja recenenica objasnjenja     :icon_thumright:
I've been destroyed by the perfection that is you...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #9 : 14 Ožujak, 2008, 23:53:53 »
tu je samo ugladjen prelaz iz usisa u cilindar direktno, vuce se potlakom... moze se povecati predkompresija sa smanjenjem zracnosti izmedju polutki radilice i cartera...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #10 : 15 Ožujak, 2008, 00:01:31 »
vjerujem da ce se alfa i hac nadovezati malo... jer su iskreno duze u tuningu nego ja i vjerujem da imaju vise slozenih i obradjenih blokova od mene...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #11 : 15 Ožujak, 2008, 00:09:16 »
Ono sto ja smatram najbitnijim je da smjesa cim prije napuni cilindar - dizu se okretaji i rezultira vecom snagom (eksplozija smjese u kompresionom prostoru izmedju cela klipa i glave svojom energijom djeluje na klip pomicuci ga prema dolje a on preko klipnjace okrece radilicu i tako u svakom okretaju)...

Dakle najbitnije je omoguciti sto brze punjenje cilindra optimalnom kolicinom zraka i goriva... najoptimalnija je kombinacija visok potlak koji uvlaci smjesu i kratak i gladak put sa sto manjim otporom kretanju smjese (trenje)... kod strujanja fluida imamo lamilarno, turbulentno i laminarno sa turbulentnim , najpogodnije bi bilo ovo zadnje... Zato se u praksi nastoji sto vise smanjiti put od karburatora do cartera a naravno da se potlak povecava sa smanjenjem zracnosti u carteru...

Sada sve to treba dobro iskombinirati i obraditi zajedno kako bi se izvukao optimum!

P.S. Samim povecanjem okretaja se smanjuje vijek trajanja lezaja a ako se ide i na neke ludo visoke okretaje trebaju uze tolerancije radilice...

Zasto se na 50ice sa kitem stavljaju sportske radilice sa punim polutkama?! Da se smanji zracnost u karteru i time poveca potlak/ pretkompresija... Obicno su te radilice i napravljene kvalitetnije da izdrze vece sile...
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2008, 00:13:07 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline the_ilusionist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget Donji
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #12 : 15 Ožujak, 2008, 00:16:53 »
to me uvik zanimalo, al uvik ima 100 misljenja i sto odgovora na jedno pitanje, npr.  poliranje kompletnog kartera, jedni kazu da je bolje, bolji usis, a drugi da to nije bas dobro, jer se smjesa dobro ne izmisa, a drugi opet da tome sluzi karburator da to izmisa... i tako... najbolje znaju oni sta su kemijali s tin vec...  mene zanima kolko se oprilike u nekome postotku moze dobit povecanje snage s  vakon obradon kartera i cilindra, znaci micanje svih prepreka i poliranje??
I've been destroyed by the perfection that is you...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #13 : 15 Ožujak, 2008, 00:23:52 »
to me uvik zanimalo, al uvik ima 100 misljenja i sto odgovora na jedno pitanje, npr.  poliranje kompletnog kartera, jedni kazu da je bolje, bolji usis, a drugi da to nije bas dobro, jer se smjesa dobro ne izmisa, a drugi opet da tome sluzi karburator da to izmisa... i tako... najbolje znaju oni sta su kemijali s tin vec...  mene zanima kolko se oprilike u nekome postotku moze dobit povecanje snage s  vakon obradon kartera i cilindra, znaci micanje svih prepreka i poliranje??

Eh to ti je bitno... ako je sve polirano imas samo lamilarno strujanje... potrebno je dobiti turbulentno kroz sredinu a to bi trebao napraviti potlak... Ujedno imas i na kanalima cilindra razdjelnik...

Realno gledajuci nije to samo tako obraditi, treba racunati i na pravu mjeru dotjerati preljevne kanale, obraditi klip jer klip ih otvara i zatvara (on glumi ventil)...

O racunanju ce ti vise hac ili alfa napisati (ja idem gledati 28 dana poslije) :)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #14 : 18 Ožujak, 2008, 07:23:42 »
što se tiće turpijanja blokova,ja imam minimalistički pristup......vidio sam već tu po forumu razna rezanja po blokovima,ne preba preterivat,treba omogučit smjesi da što prije i sa što manje turbolencija stigne u cilindar i to je to........novija godišta mina blokova treba stvarno minimalno dirat,pia isto tako.....jedino peugeot traži malo više rezanja

Citat:
to me uvik zanimalo, al uvik ima 100 misljenja i sto odgovora na jedno pitanje, npr.  poliranje kompletnog kartera, jedni kazu da je bolje, bolji usis, a drugi da to nije bas dobro, jer se smjesa dobro ne izmisa, a drugi opet da tome sluzi karburator da to izmisa... i tako... najbolje znaju oni sta su kemijali s tin vec...  mene zanima kolko se oprilike u nekome postotku moze dobit povecanje snage s  vakon obradon kartera i cilindra, znaci micanje svih prepreka i poliranje??

nikavo poliranje blokova,kad se završi rezanje preba proć 100 šmirglom da se dobije malo gripa i to je to.......a što se tiče porasta snage ,na base setupu se ne dobije ništa osjetno,tek na setupima +15 konja .......tu se znatno osjeti recimo pripasavanje bloka na cilindar jer kitovi tipa polini,hebo,MHR.....imaju dosta šire transfer kanale nego što je na bloku.......imam negdje dyno mjerenje polini evo 2 kit na pia blokovima,stock blokovi 17 ks,prerađeni 21 ks.......
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #15 : 28 Travanj, 2008, 02:32:29 »
http://titoracing.com/preparacion_carter.php prerada minarelli bloka i cilindra Airsal fino pojašnjeno oko bloka slikama hahha prerada Klipa seriskog zanimljivo http://titoracing.com/preparacion_piston.php zbog čeg se buše one 4 rupice?
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2008, 02:54:51 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #16 : 28 Travanj, 2008, 07:07:56 »
te rupe na klipu se buše da poboljšaju hlađenje klipa........ova stranica gore ti je živi primjer da ne treba uzimat za ozbiljno sve što pronađeš na netu.....treba znat odvojit dobre od loših izvora.....ovo što je lik izbušio klip sve skupa 8 rupa na klipu je potpuno nepotrebno,u prvom linku imaš i da je epoxidom zapunio klip iznutra....što nema teorije da drži na tom mjestu.....tak da ono,teško češ pronać prave provjerene 2T tuning stvari na netu
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2008, 07:10:13 hac »
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #17 : 28 Travanj, 2008, 10:15:52 »
pa i nema smisla to punjenje klipa epoksijem klip postaje teži i ono na bloku neznam baš da će držat šta je zapunio one kanale kroz koje se ležajevi podmazuju
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #18 : 28 Travanj, 2008, 15:55:42 »
pa nije ih zapunio pogledaj bolje ;) i dalje su otvoreni :) s time je samo poravnao kanal!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Nekoliko slika preradjenih cilindara i blokova
« Odgovori #19 : 28 Travanj, 2008, 19:49:03 »
Pa nisam slijep zapunio pa izbušio rupice htio sam reć kako će držat epoksij u tim uvjetima
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije