Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja auspuha u Sloveniji  (Posjeta: 5253 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vision2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 0.05i
  • Moja Kaciga: uvijek...
  • MojSetup: sve plastike pokitane
  • MojSpuh: ima, ne prdi...
Kupnja auspuha u Sloveniji
« : 24 Travanj, 2012, 16:32:05 »
Pozdav svima, kao što naslov kaže, zanima me ako znate za neki dobar dućan sa auspusima u Sloveniji, a da je blizu Zagreba.
Konkretno kupujem Leovince ZX za runnera 50, pa su mi malo ove cijene tu kod nas pretjerane (1000+ kn). Pa ako netko ima iskustva, ili zna da je u Sloveniji povoljnije, slobodno navedite web stranicu i lokaciju dućana :). Tražio sam prek googla al se baš ne snalazim :S. Ako mislite da je tamo skuplje, slobodno navedete di bi kod nas mogao nabavit novog ZX-a za 600 kn, ako tak nešto postoji ;). Hvala svima :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #1 : 24 Travanj, 2012, 16:35:29 »
nego kaj novi zx za 600 kn  ::)
imaš novi tt za 700 i kusur kn pa njega uzmi onda
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #3 : 24 Travanj, 2012, 16:41:38 »
kad uzme su slo može tražiti povrat poreza kad pređe granicu, ili još bolje da mu u dućanu odmah skinu tu razliku
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline vision2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 0.05i
  • Moja Kaciga: uvijek...
  • MojSetup: sve plastike pokitane
  • MojSpuh: ima, ne prdi...
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #4 : 24 Travanj, 2012, 16:43:01 »
Ma to sam zabrijo jer je neki lik (poznanik) prodavo te zx-e po 700 kn, pa sam se raspito od kud ih nabavlja reko je iz italije. Sad on ih više nema a i ne poznam osobno čovjeka, al znači da ima toga xD. Pa sam mislio skočit u sloveniju, kupim tamo, dobim porez nazad i ušparam.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #5 : 24 Travanj, 2012, 16:45:30 »
jbt skoro 800 kn tt,tj. i tolko ispadne sa poštarinom
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1075&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=142
a gle kolko ti je zx najjeftiniji kod nas
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1078&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=142
mada ti je najbolje nać nekaj polovnog,nema velike razlike između novog i polovnog,samo da nije izlupan
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline vision2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 0.05i
  • Moja Kaciga: uvijek...
  • MojSetup: sve plastike pokitane
  • MojSpuh: ima, ne prdi...
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #6 : 24 Travanj, 2012, 16:49:20 »
Ma tražim i polovne, al nema dobrih baš po njuškalu. Možda sam previdio, al većina mi se ne čini dobra. Nezz bum otvoril tam na pdf-u kupovina da vidim ko ima ak niš prihvatljivo ne nađem....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #7 : 24 Travanj, 2012, 16:51:28 »
kad uzme su slo može tražiti povrat poreza kad pređe granicu, ili još bolje da mu u dućanu odmah skinu tu razliku
ne budu mu odmah skinuli al budu mu vratili kad dođe sa ovjerenim računom sa granice..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #8 : 24 Travanj, 2012, 16:54:24 »
ne budu mu odmah skinuli al budu mu vratili kad dođe sa ovjerenim računom sa granice..

ili ako ima (manje ili vise, ovisi kako gledas i sto ti je jednostavnije) srecu da rade preko global refunda, dici ce novac u posti u HR (ali bitno manji iznos zbog lihvarskog tecaja i naknade)

Offline vision2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 0.05i
  • Moja Kaciga: uvijek...
  • MojSetup: sve plastike pokitane
  • MojSpuh: ima, ne prdi...
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #9 : 24 Travanj, 2012, 16:56:42 »
Ma to sve znam, i nije mi se problem vratit, samo gledam kolko bi uštedio. Jel mislite da se isplati?

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #10 : 24 Travanj, 2012, 16:59:43 »
Ma to sve znam, i nije mi se problem vratit, samo gledam kolko bi uštedio. Jel mislite da se isplati?

Pa recimo da bi isao autom. Bengu bi platio 50-100kn (i toliko kad ides po povrat poreza). Povrat poreza bi dobio u najboljem slucaju (da se vracas u SLO sa racunom) 20% od iznosa koji platis kad kupujes.
Srecom, sad je limit do kojeg smijes kupovat (i to netto iznos) 1000kn, tako da carinu nebi platio.

Mislim da bi te benzin za auto kostao skoro isto ko i povrat poreza, jer moras 2 puta do tamo

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #11 : 24 Travanj, 2012, 17:00:42 »
ispast će te 20% manje kad se odbije DDV, znači na 150€, to je 30€, sad kolko će te koštat put do slovenije i nazad, ako ti se isplati za 200kn ić tamo kad odbiješ bengu onda okej.
dakle od zg do dućana pa od dućana do granice i onda opet nazad do dućana i natrag do zg.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #12 : 24 Travanj, 2012, 17:02:16 »
ispast će te 20% manje kad se odbije DDV, znači na 150€, to je 30€, sad kolko će te koštat put do slovenije i nazad, ako ti se isplati za 200kn ić tamo kad odbiješ bengu onda okej.
dakle od zg do dućana pa od dućana do granice i onda opet nazad do dućana i natrag do zg.

To se inace ne smije radit, iako neki put toleriraju.

Offline vision2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 0.05i
  • Moja Kaciga: uvijek...
  • MojSetup: sve plastike pokitane
  • MojSpuh: ima, ne prdi...
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #13 : 24 Travanj, 2012, 17:03:20 »
Da, to i ja gledam, a išo bi runnerom, auto je u garaži već godinu dana jer puuno troši xD. Pa sam zato zamolio nekaj blizu granice. Za gume obično idem u Furlan al nemrem se sjetit, brijem da tam nigdje nemaju spuhove za skutere. Jbg bum visil na njuškalu, a vi slobodno javite ak znate kakav lijepi primjerak, ili slovenski dučan da pogledam :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #14 : 24 Travanj, 2012, 17:04:34 »
za prelazak granice moraš imat serijski spuh sa blokadom i vozil buš se 50 cijelim putem :laughing7:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #15 : 24 Travanj, 2012, 17:04:56 »
Da, to i ja gledam, a išo bi runnerom, auto je u garaži već godinu dana jer puuno troši xD. Pa sam zato zamolio nekaj blizu granice. Za gume obično idem u Furlan al nemrem se sjetit, brijem da tam nigdje nemaju spuhove za skutere. Jbg bum visil na njuškalu, a vi slobodno javite ak znate kakav lijepi primjerak, ili slovenski dučan da pogledam :)

Samo ga nemoj tamo onda montirat na spuh jer vjerojatno neces dobit povratp oreza obzirom da je roba nije nekoristena izvezena iz SLO

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #16 : 24 Travanj, 2012, 17:05:59 »
za prelazak granice moraš imat serijski spuh sa blokadom i vozil buš se 50 cijelim putem :laughing7:

I to bez tolerancije, jer u SLO toga nema  ;D

A nebi se kladio i da brzina niej ogranicena na 45 km/h (iako je mozda ipak 50 km/h)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #17 : 24 Travanj, 2012, 17:10:21 »
Samo ga nemoj tamo onda montirat na spuh jer vjerojatno neces dobit povratp oreza obzirom da je roba nije nekoristena izvezena iz SLO

nebi se nikak vratil preg granice sa rezo spuhom ;D
odmah bi ga slovenska murija klepila..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #18 : 24 Travanj, 2012, 17:13:56 »
nebi se nikak vratil preg granice sa rezo spuhom ;D
odmah bi ga slovenska murija klepila..

Mozda i ne bi, al bi veci problem bio uci u SLO bez auspuha  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja auspuha u Sloveniji
« Odgovori #19 : 24 Travanj, 2012, 17:15:36 »
dođe sa serijskim, baci ga na smeće i vrati se sa rezo, al kad god idem u slo po putu sretnem bar 3-4 policijska auta tak da sumnjam da bi sa malom HR tablom i rezom prošao bez brige i tih 10-20km kroz deželu :laughing7: