Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Komentar na tgb tuning  (Posjeta: 1104 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline al bandi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Jet figter 50
  • MojSetup: nema se para
Komentar na tgb tuning
« : 05 Travanj, 2009, 21:55:50 »
pozdrav svima....

ovako,tražia san puno i na forumu i na stranim stranicama o tuningu tgb-a i sve se svodi na isto: koliko god nešto pokušavali motor ima kratak prijenos i to je to bez obzira šta napravili nema neku solidnu krajnju brzinu.I onda sam slučajno naletia na test od moto pulsa u kojem su u 3 koraka poboljšali performanse motora: polini kit od 70 ccm,polini rolice od 5,6 g. i rezanje tj vađenje katalizatora.Oni su postigli maximalnu brzinu od 80 km/h i bolje performanse.Sve skupa je koštalo oko 1200kn.

i sad me zanima kako to da nitko osim njih nije dobia nekakav značajniji rezultat (niko od forumaša i ostalih vlasnika tgb-a) dal ise radi o ''znanju'' ili jednostavno o sreći? :icon_scratch:
FOLK 'N' ROLL

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #1 : 05 Travanj, 2009, 22:16:20 »
A jbg malo se teze dolazi do potrebnih delova al sve za pare ima pa i to produzenje prenosa-evo malo
 :icon_thumright:
http://mopshop.de/shop/index.php?cat0=1&cat1=1017&cat2=1535&cat3=all&osCsid=18b2243cabd9037b0d2de8f293d5e309 

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #2 : 06 Travanj, 2009, 00:43:49 »
Tih 80 sa kitom je moguče jer kit omogučava veče okretaje i taj setup NEČE biti dugotrajan ali največi faktor je diferencijal koji je montiran na taj konkretni scoot. Zašto ovo napominjem?
Zato što su do određenog serijskog broja stavljali određene diferencijale tako da imaš 3 verzije istog scoota. Od 10.8 do 12.1 (tako nekako, neznam točan broj) idu prijenosni odmjeri završnog difa i o njemu striktno ovisi koliko če scoot iči.

Ja sam do sad s obzirom na dijelove na scootu mogao več natrpati kit i imati 80... Al to nebi trajalo jer se scoot radi kratkog difa vrti ko bedast.
Zato je napravljena priprema a kit če stiči kroz kratko vrijeme.

Do sad sam zamjenio kompletan prijenos, spuh, frga 21mm je gore i sad je kupljen duži sekundar koji čeka montažu.
Nakon toga ide usisno koljeno pa tek na kraju kit. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline al bandi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Jet figter 50
  • MojSetup: nema se para
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #3 : 06 Travanj, 2009, 12:06:23 »
         dr.Giz    :headbang:
FOLK 'N' ROLL

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #4 : 06 Travanj, 2009, 13:41:37 »
sa nekim konkretnim auspuhom na gus kitu moglo bi se dobiti 10km/h krajnje bez problema, ako ne i više..

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #5 : 06 Travanj, 2009, 13:43:28 »
ubaci drugi blok... samo su to jebane malo vece...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #6 : 06 Travanj, 2009, 16:04:26 »
sa nekim konkretnim auspuhom na gus kitu moglo bi se dobiti 10km/h krajnje bez problema, ako ne i više..

To je tih 80km/h. ;)

Iako, scoot ima snage za potjerati duži sekundar no onda je tromiji u ubrzanju pa ako to nekome nije bitno... Go for it. :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Komentar na tgb tuning
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2009, 16:08:26 »
A jbg malo se teze dolazi do potrebnih delova al sve za pare ima pa i to produzenje prenosa-evo malo
 :icon_thumright:
http://mopshop.de/shop/index.php?cat0=1&cat1=1017&cat2=1535&cat3=all&osCsid=18b2243cabd9037b0d2de8f293d5e309 

Ko kaze da je tesko doc do dijelova??? ima u mene sine dijelova i za jet ski... :icon_biggrin:
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)