Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Previsoki okretaji ??  (Posjeta: 1849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #20 : 16 Travanj, 2012, 10:44:45 »
nesto me zanima, da nisam ja zezno kad sam finim šmirglom skidao taj sloj sa variomata/polutki/ventilatora? zanima me dal na njima ima neki zaštitini sloj koji sam mozda skinuo i zato se sad remen tako troši?

Polutke nisi jer su od celika, ali variomat vjerojatno jesi. Pitanje je kakva je povrsina polutki jer ako je grublja od originala, pojest ce remen. Variomat je, pretpostavljam, unisten

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #21 : 16 Travanj, 2012, 10:48:27 »
sve površine su skroz glatke, kao staklo. završno sam ih polirao sa vodobrusnim finim šmirglom..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #22 : 16 Travanj, 2012, 11:25:44 »
sve površine su skroz glatke, kao staklo. završno sam ih polirao sa vodobrusnim finim šmirglom..

Onda su polutke OK, a za variomat trebas vozit pa vidit, al on inace ima dodatni sloj na dijelu koji je u kontaktu s remenom, a kojeg si ti skinuo. Probaj sa ovim remenom sto imas (da ne unistis novi), pa po potrebi - novi variomat.
Ako je to serijski variomat, eto ti prilike da nabavis multivar2000  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #23 : 16 Travanj, 2012, 11:29:59 »
ili drugi serijski za 50kn ;D

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #24 : 16 Travanj, 2012, 16:57:28 »
eto ga rješena i ova misterija  :happy6:

polutke & variomat & ventilator sam fino ispolirao prvo sa grubim pa finim šmirglom pa vodobrusnim pa purol pastom pa pastom za visoki sjaj  :happy6:

šteta što nisam slikao kako se sjajilo , mozes se gledat u to kolko je glatko. sastavio i nikad bolje i ljepše nije išao.skroz fino i mekano kreče a krajnja 94 kmh po ravnom.

rubove remena sam isto prošao sa šmirglom jer je nešto ljepljivo po njemu bilo ni ne želim znat šta..

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #25 : 16 Travanj, 2012, 17:12:28 »
ja mislim da bi svakako trebo uzet drugi remen ipak se ovaj trosio neko vrijeme  :dontknow:

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #26 : 16 Travanj, 2012, 17:16:31 »
kad padne ispod 17.5 kolko je minimalno kupit cu a do tad nek bude ovaj koji ima svega 2000 km i debel je 18 mm. kao novi je a tako se i vozi pa ga nemam potrebe mjenjat

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #27 : 17 Travanj, 2012, 11:11:43 »
rubove remena sam isto prošao sa šmirglom jer je nešto ljepljivo po njemu bilo ni ne želim znat šta..

Vjerojatno rastopljena guma

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Previsoki okretaji ??
« Odgovori #28 : 17 Travanj, 2012, 12:36:28 »
to se događa kad netko stisne kočnicu i gas istovremeno i drži tak par minuta ;D