Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ER6N vs Nexus 500  (Posjeta: 8008 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #20 : 12 Travanj, 2012, 22:04:03 »
e decki ovak motor/skuter bi vozio vecinom grad ali nebi bilo rijetkih prilika pa se provozat do mora. vozio sam kratko vrijeme R6 i ZX6 i sve 5 što se tice kvacila osim sto je na tim motorima kvacilo dosta tvrdo i položaj strasno zamoran

sadasnjim skuterom na godinu dakle u špici sezone napravim 9-10.000 km znaci nista previše a sa jednim od ova 2 bi sigurno napravio više jer se s ovih 50 ccm nemogu maknut van grada

nexusa serijskog sigurno nebi imao jer mi je jednostavno mrtav , sa vxrom sam se igrao s njim tako da bez kita multivara torqua auspuha bregaste i ventila nebi ni pomisljao ga vozit a to ulaganje opet puno prelazi ovog gore ER6N + auspuh..to me najvise muci

Manu sam uzo u obzir ali otpisao jer mi nije nesto lijepa  :icon_biggrin:

svakih kolko su servisni intervali na ER6N? kako stvari stoje s lancem? kolko su gume za ER6N i i koliko u prosjeku mogu gradske izdrzat?
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2012, 22:30:50 Aleksandar »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #21 : 12 Travanj, 2012, 22:24:32 »
svakih kolko su servisni intervali na ER6N? kako stvari stoje s lancem? kolko su gume za ER6N i i koliko u prosjeku mogu gradske izdrzat?

Po defaultu su servisi svakih 6000 (ulje i filter). Svjecice 12000. Stelanje ventila 24000. U praksi, ulje i filter na 6000, svjecice 24000, a stelanje ventila 42000.
Gume... Ovisi koja klasa (sport, touring...). Sport klasa guma bi trebala na tom motoru zadnja 8000 izdrzat, a prednja duplo. Touring i duplo vise, al tu zaboravi na zestoku voznju.

ako ces s njim godisnje radit 15.000km, racunaj da ces na regu, porez, redovne servise (samo potrosni materijal), gume.. (znaci svi moguci troskovi) - potrosit barem kunu po kilometru.
Lanac traje ovisno o nacinu voznje i odrzavanju. Odrzavan lanac koji nije trpio dizanja na zadnji i cesta snazna ubrzanja moze i preko 50.000 dozivit. Neki koji nije imao takav tretman moze i na 10.000 otic. Mijenja se obavezno sa lancanicima u kompletu, a to obicno kosta 1500+ kuna. ako kupis orig. u HR, onda i dosta vise
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2012, 22:29:43 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #22 : 12 Travanj, 2012, 23:05:51 »
eh ajde mi sad reci ..gledam cijenu ovog ER6N i nista nije manja od Z750 ??? zasto ne Z750 ?? koji je po meni puno bolji motor i ljepsi ...o ostalim stvarima da ne pricam koliko je ispred ER6N ...jedino sto je rega skuplja malo eto mozda ....i odrzavanje ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #23 : 12 Travanj, 2012, 23:07:08 »
eh ajde mi sad reci ..gledam cijenu ovog ER6N i nista nije manja od Z750 ??? zasto ne Z750 ?? koji je po meni puno bolji motor i ljepsi ...o ostalim stvarima da ne pricam koliko je ispred ER6N ...jedino sto je rega skuplja malo eto mozda ....i odrzavanje ....

Odrzavanje nije skuplje. Tj. skuplje je utoliko sto ima 4, a ne 2 svjecice i sto je kod stelanja ventila malo vise posla. Al sve ostalo je isto. I malo vise ulja ide u njega.


To sam i ja razmisljao kad sam kupovao i sad mi je drago da sam uzeo Z. Dosta ozbiljniji motor od ER6

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #24 : 13 Travanj, 2012, 00:13:11 »
eh ajde mi sad reci ..gledam cijenu ovog ER6N i nista nije manja od Z750 ??? zasto ne Z750 ?? koji je po meni puno bolji motor i ljepsi ...o ostalim stvarima da ne pricam koliko je ispred ER6N ...jedino sto je rega skuplja malo eto mozda ....i odrzavanje ....

ne sviđa mi se, nije mi lijep nimalo a to mi je kod auta il motora presudno.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #25 : 13 Travanj, 2012, 00:53:49 »
osobno vozio sam i jednog i drugog...

er6n mi je skroz cudan,ok ide ali  neznam,meni je skroz nekak čudan,glup mi je i položaj sjedenja i nije nesto pretjerano upravljiv na manjim brzinama,neznan s cin bi ga usporedio?!

a nexus,je udoban,ide ljepo i sve,i upravljiviiji mi je na malim brzinama od kawe,ali nekak mi ej previsoko sjediste i vjetar lupa u ramena meni (185cm)

a kupit nexusa i onda ic mjenjat bregastu ventle,to mi je dnostavno nema slisla,ajde prijenos,al nes drugo prckat,hvala ali ne

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #26 : 13 Travanj, 2012, 07:28:37 »
Nije za tebe Kawasaki jer očito da si šminker (bez ljutnje) , kupit Nexus jer znaš da je top model i cool , a ne početni model Kawe. To je stvar koja bi te stalno smetala ,više od svega... Nexus je udoban i jednostavan ,privlači poglede ,a pri tome te nitko ne smatra divljakom i ubojicom na cesti.

Prava dvojba između skutera i motora ne bi trebala uopće postojati , kako ti je već netko napisao to su kruške i jabuke!

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #27 : 13 Travanj, 2012, 16:54:00 »
Ipak bude ER6N! vozio ga danas, motor je više nego fantastican nemam jednu jedinu zamjerku!  No uzimat cu novi i za gotovinu bude nesto sitno skuplji nego rabljeni stari 2 godine

u obzir sam uz njega uzeo i Fazera 600 al danas nakon tih par kilometara gledam samo ER6!

veka uopce se ne slažem da je to početni model kawe jer sa 650 ccm to sigurno nije. početna kawa je ninja 250 ..

a niti nexus nije uopce top model jer postoji i gp 800 koji je 2 stepenice iznad
« Zadnja izmjena: 13 Travanj, 2012, 17:02:40 Aleksandar »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #28 : 13 Travanj, 2012, 17:10:34 »
Dobar je to motor,rađe njega neg nexusa,i meni se jako sviđa al ER6F,pogotovo model za 2012 al on je skuplji zbog oklopa.
Misliš uzet novo iz dućana il rabljenog?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #29 : 13 Travanj, 2012, 17:12:50 »
Misliš uzet novo iz dućana il rabljenog?

Novi er6N je dosta promijenjen za 2012. godinu i meni je bitno ljepsi od prethodnika

Offline jozy

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: exc 525
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #30 : 13 Travanj, 2012, 17:18:46 »
ma super je motor, ja sam ga vozio 2 godine (doduse 2007., ali ista je masina)
ide solidno, lezi solidno, jedino sto ne koci bas najbolje ( ali to je opet u usporedbi sa relativno puno skupljim motorima)
masina je neunistiva, moj je imao 27 000 kad sam ga prodao i niti jednom nisam imao problem s njim
max. brzina oko 215, crusing u 6. oko 120 bez ikakvog napora
pali uvjek na prvi dodir alnasera, ne trosi ni kapi ulja od izmjene do izmjene, goriva mi je trosio oko 5l, rjetko kad nesto vise, ali cesto manje od 5l
sve u svemu nekakva golf klasa medu motociklima  :icon_biggrin:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #31 : 13 Travanj, 2012, 17:27:05 »
Novi er6N je dosta promijenjen za 2012. godinu i meni je bitno ljepsi od prethodnika
Da,sad sam baš gledal,i napokon su metli bolju tablu,dig. brzinomjer i analogna obrtaljka,a na starom je bilo obrnuto i ružna je bila tabla do boli,barem meni

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #32 : 13 Travanj, 2012, 17:30:10 »
2 Tomi

Nov iz ducana. mislim da je to najpametnije rješenje a na kraju i najjeftinije jer nemoram brinut dal cu kupit kršinu..

a iskreno i ljepsi mi je od prethodnika

http://www.autobites.com/wp-content/uploads/2011/11/2012_Kawasaki_ER_6N.jpg  

2 Jozy, 5 litara??  tolki mi stock NRG troši sad  :laughing6:
« Zadnja izmjena: 13 Travanj, 2012, 17:32:30 Aleksandar »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #33 : 13 Travanj, 2012, 17:38:07 »
5 litara??  tolki mi stock NRG troši sad  :laughing6:

Moze on i 4,5 bez problema


Mislim da ti je to sa sliek proslogodisnji model.

Ovo je za 2012.

http://mototribu.com/constructeur/kawasaki/2012/er6/wallpaper/er6n/index.html
« Zadnja izmjena: 13 Travanj, 2012, 17:40:39 3alfa3 »

Offline jozy

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: exc 525
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #34 : 13 Travanj, 2012, 17:57:26 »
da prosjecno 5, i to bas normalne voznje, znaci i brzo i polako i na zadnje i svakako  :icon_biggrin:
a liti kad je puno auta po cesti pa ne mozes brzo nemozes 5 ni potrosit, nego kako alfa kaze oko 4.5-4.7
jedino gradsku potrosnju neznam al sumljam da je preko 5.5
i mene je iznenadio koliko je stedljiv, pogotovo sta mi je neusporedivo slabiji duke trosio oko 8-9 l

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: ER6N vs Nexus 500
« Odgovori #35 : 14 Travanj, 2012, 22:18:32 »
Dobar odabir , motor je super ,prasta greske ,kada uzmes motor obavezno temu otvori ,malo slika i komentari ,jer vjerujem da ce jos koji forumas nakon skutera odabrati taj model za prvi motor
 :icon_thumright: