Tehnički kutak > Napravi sam

Izmjena vodene pumpe na Piaggiu bez rastavljanja blokova

<< < (28/28)

mbojan:

--- Citat: Booster 1 - 06 Rujan, 2015, 20:08:54 --- polomija oni pipac na glavi sta ide pod 90° ima li njega zasebno uzeti ili triba druga glava

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

--- Kraj citata ---

Ja sam imao sličan problem kad mi je pukao pipac dovoda ulja u fergazer. Uzeo saraf s navojem m4 ili m5, ne sjećam se vise. Tankim borerom ga uzduzno probušio. Odrezao ga na mjeru duljine pipca. Na završnom dijelu ostavio navoj, a dio na koji ide crijevo zagladio. Možda to kod tebe nema potrebe jer je gumeno crijevo, za dovod ulja je plasticno i kruto pa sam maksimalno stanjio saraf. U dijelu koji je ostao viriti iz fergazera sam malo proširio rupu i urezao novi navoj m4 ili m5. To baš nije ispalo 100% uspješno jer je taj mekani materijal dosta loše ponašao. Ali nebitno, dovoljno je bilo da pridrzava tu cjevčicu koju sam improvizirao. Onda sam fino dvokomponentnim epoksi ljepilom (žuti UHU, drzi do 200 stupnjeva) namazao lagano navoj, zasarafio koliko je išlo i onda fino zalio ljepilom oko spoja. Nakon toga zapekao u pećnici na temperaturu koja ti piše na uputama za konkretno ljepilo. Danas drži ko mutavo i sigurno je čvršće od originalne cjevčice.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

ivanm:

--- Citat: Booster 1 - 06 Rujan, 2015, 20:08:54 ---vidija bi te ja kako bi jednostavno islo skidanje tvornicke vodene nakon 29 iljada to je zapeklo da ni grijanje ni varenje niti ista nije pomoglo dok nisam rastavija blokove a corecto semering sam jedva jedvice nabija posli 10 min grijanja fenom to za pipac u glavi imas obrnuto svrdlo za izvuc ili busi al ja san od zivaca polomija oni pipac na glavi sta ide pod 90° ima li njega zasebno uzeti ili triba druga glava

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

--- Kraj citata ---

problem je u tome što većina u sustav hlađenja sipa vodu a ne antifriz po uputama..
i onda se čude kak je sa 28000km sve zapeklo
da je bio antifriz u sustavu nebi toliko zapeklo i grijanjem fenom ili slično bez problema ide sve van
ja sam se napatio na jednom dragsteru 125cc, iz 1998. nikad skidano ništa, imao oko 25000km, sve hrđavo.
skinuo sve oko pumpe, našpricavao sa wd40 nekoliko puta i jedva, ali jedva izašlo van. lageri su doslovce u dijelovima izlazili, raspadali se, a semering je bio istrunuo.
tak da sve ovisi i kak je mašina ne/održavana..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju