Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nemos vjerovat - poskupljuje benzin  (Posjeta: 6823 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Nemos vjerovat - poskupljuje benzin
« Odgovori #80 : 17 Travanj, 2012, 23:11:47 »
nznm...ja mogu pritisnut na gumb,tj.dugo držat i on mi prebaci na plin/benzin...ali mi je automatski složeno da dok se ne zagrije do cca.50-60 stupnjeva da se onda tek pali plin...vjerojatno nije zdravo vozit stalno auto na plin dok je hladan,jer ne vidim drugog razloga zakaj bi onda tak bilo  :dontknow:
ako neko zna,nek napiše slobodno,i mene zanima  :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nemos vjerovat - poskupljuje benzin
« Odgovori #81 : 18 Travanj, 2012, 07:00:54 »
moj stari je prije imo Ladu rivu 1500 (novu kupio), na 60 000 je ugraden plin,a na 150 000 je vec trebalo radit generalku,auto je uvjek paljen i vozen na plin,benga je bila samo rezerva ako ostane bez plina,sad nez jel su lade tak losi auti il taj plin unisti motor..

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Nemos vjerovat - poskupljuje benzin
« Odgovori #82 : 18 Travanj, 2012, 07:39:15 »
Lada i 150,000km ,to je to za njihove mašine.... neznam ni jednu da je prešla više!

Plin na hladno izbjegavat ! Znači kada temp krene prema nuli paljenje s plinom i kada malo zagrije prebacivanje ,ako je temp veća od nule samo po plinu bez brige.

Tempreratura za plin je bitna zbog njegove različite gustoće pri raznim temperaturama.... Plin koji dolazi u motor treba biti u plinovitoj fazi ,a ne tekućoj (takav je u spremniku), jer tekući plin nije stlačiv u cilindru motora. Znači plin kada ide iz spremnika prolazi cijevima do isparivača gdje se uz pomoć rashladne tekućine auta plin zagrijava  prije ulaska u motor.