Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kinezi sve bolji  (Posjeta: 8306 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #20 : 22 Veljača, 2012, 22:32:23 »
Buci, buci nemoj mi se sekirat,  malo se zezam ne  :toothy11: Nebitno poslje tog kinezića sjedni na bilo koji normalan skuter SR-a, NRG-a, runnera-a ( da runnera sam napisao zadnjeg i malim slovim ) ćeš vidit šta je stroj i da je taj kinezić za k**ra*, bez uvrede članovima koji voze iste.
pa to sve stoji,ali zato novi skuteri iz piaggio grupacije koštaju 19-20 tkn,a iz čajna radionice 6-7...3x jeftiniji,al možda 2xlošiji samo... :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #21 : 22 Veljača, 2012, 22:33:35 »
svi kazu da je kinez smece sta i je, ali 50% je smeće i 50% su dobri i kvalitetni,ima i onih između

ima ih koji imaju pređenu veliku kilometrazu i pokazali su se dobri,s druge strane neki se non stop kvare a budu novi,tako da je i dalje u pitanju kvaliteta,ovisi na sta naletis

i ja sam zadovoljan sa svojim roxom ali ga ne hvalim kao najboljim skuterom ikad,ima i boljih ali meni je najbolji,po mjeri mi je,za suvozača vise manje,iako je mali sic, skuter sam uzeo za sebe s ne drugog
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #22 : 22 Veljača, 2012, 22:33:50 »
Vraga 2x losiji,  kad sam vozio tu lunu samo mi je prošla misao ne daj bože ovo svaki dan vozat... sjedi na to, pa poslje na svog sr-a

EDIT rox- nisam rekao da su nekvalitetni, ali to je jednostavno muka vozit, ne znam je li to samo meni ili inace svima, ali satare me

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #23 : 22 Veljača, 2012, 22:42:55 »
Eo tocno sam znao da ce upast vaki talibani koji ce usporedivat lunu s runnerom i sa svojim velikim stupnjom inteligencije reci da je runner bolji...to je bilo stvarno tesko za odlucit...

Da luna ima kvalitete kao runner, sr, nrg itd imala bi i cjenu od 15000 - 20000 kn a ne od 7000 kn....za 7000 kn nemos nac ni polovnog nrga ili novog runneracda su u ok stanju...tako da su te usporedbe glupe i nepotrebne....

Jedino sta ide na stranu kineza je cjena sve ostalo je na drugoj strani...stari ljudi ili ljudi koji nemaju dovoljno dubok dzep kupuju te kineze jer oni se nerazumiju u skutere kao mi i oni tu nevide neku veliku razliku kao mi sto sve primjetimo...i njima za do stadiona trgovine pekare groblja i sta ti ja znam je to odlicno i jos su ga kupili za mal novaca

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #24 : 22 Veljača, 2012, 23:04:50 »
Ova luna uopče nije loša za tu lovu,dapače čak i dobro djeluje ovak na oko,je da je kinez al je#emu pa košta 3 puta manje neg talijani,normalno da se nemre uspoređivat s njima,al evo iskreno da kažem i ja vozim runnera pa da ne ispadne da ga se uzdiže u nebo ja ću prvi reć da nevrijedi ni približno te pare kolko dođe,a dobro znam kaj govorim i imam dobre razloge za to

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #25 : 22 Veljača, 2012, 23:15:35 »
ja mogu potvrditi da su lunini motori izdrzljivi i da se mogu nasvirati kao i svaki drugi talijan. a i isti vam je k, ako sredjujes motor, i u talijana moras ulupati vise-manje isto novaca kao i u kineza da ide.. pogotovo kad dijele vecinu dijelova..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luis57

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 169
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna SpeedJet EVO
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #26 : 22 Veljača, 2012, 23:19:52 »
ovo na satu lijevo,di je nacrtan skuter,jel to služi za kaj ili stoji ovak bezveze prazno?

bezveze prazno :)
Malossi Red Sponge
Malossi Federi kvačila (bijeli)
Malossi Centralni feder (bijeli)
Malossi Torsion controler  Remen (Dayco 16,8 X 796)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #27 : 22 Veljača, 2012, 23:30:34 »
od skutera koji košta 800€ novi šta moš i tražiti osim da se kotrlja,brzina nikad nije bila jeftina
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline hard_enduro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Icici/Ika)
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: agv k4
  • MojSetup: original cil na brušenju
  • MojSpuh: kupujem
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #28 : 22 Veljača, 2012, 23:51:52 »
go-go probaj ti nešto jače...npr 250 2t crossa pa mi javi za gileru
skuter je dobar jer je praktican(malo trosi, ima mjesta pod sicom itd) a to vrijedi  i za lunu i za talijana...talijani su bolji al opet su skuteri  :headbang:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #29 : 23 Veljača, 2012, 00:19:39 »
jednostavno se stalno mješaju kruške i jabuke sa tim usporedbama talijana i kompanije sa kinezima...normalno da nećeš za 800-1000€ dobit novi boeing već lunu ili keewaya,koji nisu loši skuteri,ali su daleko po kvaliteti od skupljih skutera...al opet nije svima bitno da njim skuter ide najbrže,i da imaju najbolju marku skutera,već da njim posluži da kratke gradske relacije,za kaj skuter ubiti i služi...normalno da će se kinez kvarit,ali će se kvarit i sr,nrg,runer,aerox ako se ne održava ili servisira...
bezveze prazno :)
taman da obrtaljka se spoji nekakva... :icon_biggrin:
čudno da ju nisu serijsku stavili,pošto neki kinezi je i imaju već

Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline luis57

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 169
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna SpeedJet EVO
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #30 : 23 Veljača, 2012, 00:27:17 »
jednostavno se stalno mješaju kruške i jabuke sa tim usporedbama talijana i kompanije sa kinezima...normalno da nećeš za 800-1000€ dobit novi boeing već lunu ili keewaya,koji nisu loši skuteri,ali su daleko po kvaliteti od skupljih skutera...al opet nije svima bitno da njim skuter ide najbrže,i da imaju najbolju marku skutera,već da njim posluži da kratke gradske relacije,za kaj skuter ubiti i služi...normalno da će se kinez kvarit,ali će se kvarit i sr,nrg,runer,aerox ako se ne održava ili servisira...taman da obrtaljka se spoji nekakva... :icon_biggrin:
čudno da ju nisu serijsku stavili,pošto neki kinezi je i imaju već


Da, šteta. Al eto tako je kako je, imam taj skut već godinu dana i za te pare sa više nego zadovoljan!  :icon_thumright:
Malossi Red Sponge
Malossi Federi kvačila (bijeli)
Malossi Centralni feder (bijeli)
Malossi Torsion controler  Remen (Dayco 16,8 X 796)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #31 : 23 Veljača, 2012, 00:32:04 »
ali će se kvarit i sr,nrg,runer,aerox ako se ne održava ili servisira...
Vjeruj mi oće se kvarit i ak se održava i pazi ko oko u glavi,govorim iz osobnog iskustva,danas nije važno od kud je kaj i di se proizvodi nego kak te posere  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #32 : 23 Veljača, 2012, 01:04:44 »
kod kineza sam uvijek imao problema s uljnom, lezajima koji prozuje, losim plastikama i glavama sarafa te zadnjom bubanj kocnicom...
istina da nema veze s skuterima od 20k kuna, ali zato su i jeftiniji toliko....
nezz kako je sad otkad su disk stavili, ali vidim da su se u svemu poboljsali u izradi... imam tgba koji je japanac, i osim bendixa koji zeza i losije bubanj kocice, nema mana, za ovo prvo palim preko kurble na zub, a za drugo, narezao pakne i koci kao disk...
malo im je svima cudan polozaj sjedenja i raspored mase, ali za normalnu voznju je to super skut..
da me ne vuku te turpije i pi*darije, nebih ni pomisljao kupovati nista drugo , nego bi se zadrzao na tgbu...
u 12 tisuca km koliko je napravljeno u 2 godine bez kvara ijednog, bolje ne treba...
inace luna i tgb su po kvaliteti tu negdje...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #33 : 23 Veljača, 2012, 01:07:17 »
reko bi da je tgb ipak kvalitetniji...al i ima nešto veću cijenu...oko 10tkn...a baš nije tgb tajvanac?  :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #34 : 23 Veljača, 2012, 01:28:10 »
Mozda malo cudno ali istina!Kineza je najvise za sada i najvise su raspostranjeni sirom svijeta!Najvise ljudi vozi kineze!Samim tim sto najvise ljudi ima kineze najvise se i o njima prica i o njihovim kvarovima,nedostatcima,itd...!Ja bar u mojoj okolini i ovdje gdje zivim znam kineze koji su duplo jaci od nekog markiranog da kazemo skutera i duplo izdrzljiviji ne kazem 100% ali se tako ispostavilo drug je sa f-actom presao 30000km za 2 sezone i primjeno klip i cilindar i ostale sitnice dok znam ljudi koji to sve promjenu i u 10000 na opet da kazem markiranom skuteru!!!  :)  tako se ispostavi na kraju!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #35 : 23 Veljača, 2012, 02:34:21 »
....
Samim tim sto najvise ljudi ima kineze najvise se i o njima prica i o njihovim kvarovima,nedostatcima,itd...!
....

Ono o cemu se ne prica je da i kinezi voze kineze.. I naravno, kineza im puno, tako da je lako moguce da se najvise kineza vozi na cijelom svijetu.. kako god to shvatili  :icon_biggrin:

Ono sto me fasciniralo dok sam bio u kini, je da oni na vecim raszkrizjima imaju "servis" za skutere i motore  :frajer: ..pa svakom se moze desit da pukne sajla, probusi se guma, ispadne auspuh,.. oni to odmah brzo rijese , na prvom raskrizju  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2012, 02:37:38 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #36 : 23 Veljača, 2012, 06:36:34 »
i nije čudo da su sve bolji, pitanje je dana kad će imat i minarelli ili piaggio mašine na sebi ili će ih 100% iskopirati..
piaggio nebi poslovao od 2004, da se jedan talijanski biznismen zaljubljenik u vespe koji nema pojma o skuterima nije odlučio otkupiti posrnulu tvornicu koja je grcala u dugovima i bila pred stečajem. pitam se dal je požalio do sada, jer je i sada piaggio financijski vjerojatno u banani..
uzmi novi piaggio typhoon, koji je btw najprodavaniji piaggiov model, to je čisti kinez... 100% totni.
kinezi danas rade SVE pa i pola novog runnera na GO GO runnerovu žalost je zapravo kinesko..
pola skutera piaggio grupacije radi se tamo tak da htjeli mi to ili ne priznat, China rules the world :icon_biggrin:

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #37 : 23 Veljača, 2012, 07:30:29 »
mene bas zanima kako onda kinezi se voze iz jednog grada u drugi,bio to skuter ili onaj kineski auto,ili autobus.gledo neki dan na tv-u sa tim drljagama oni idu iz grada u grad po 200-300km u jednom smjeru.kako se onda oni voze puno sa njima i kolko kod njih izdrze ti skuteri il bilo sta drugo.a tu kod nas pol ovog foruma bi reklo da baotian nemoze iz zagreba do siska doc....nije sad da se hvalim al moj rocky 170 ima jos org radilicu koja je u 3 godine odvrtila 30 000kn i jos ide,lezajevi nemaju ni stotinke lufta...i ja svog baotiana nebi (jer sam se naucio na njega) i nemam potrebe mjenjat za ista talijansko,jer ga znam u dušu...

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #38 : 23 Veljača, 2012, 09:12:41 »
kinezi danas rade SVE pa i pola novog runnera na GO GO runnerovu žalost je zapravo kinesko..

go-go runner kad vidi ovo bu plakal u cosku (sto mi je drago  :icon_tongue:) :icon_biggrin:
zato sam ja uzeo stariji model,bolji izgled mi ima i mislim da nije kinez  :icon_biggrin:

a ovo za kineze je tacno,popravljaju se brzo kao metak :icon_biggrin:......frend mi ima kopiju na SR noviji model sa chinarelli 2t masinom,provjerio ga i stvarno su se popravili u kvalitetu....gore ima digitalni sat,zadnja kocnica,plastike su bolji itd......

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: kinezi sve bolji
« Odgovori #39 : 23 Veljača, 2012, 09:50:43 »
sve je danas iz kine, samo je stvar zavrsne obrade i kvalitete materijala..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta